Książki, książki..i książeczki.

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez platek rozy 02 paź 2016, 10:50
Książka nominowana w Plebiscycie Książka Roku 2015 lubimyczytać.pl w kategorii Literatura faktu.

Karbala. To się zdarzyło naprawdę. Pierwsza książka o utajnionej wojnie Polaków.
Najpierw błędy popełnili politycy, potem generałowie. W efekcie zwykli żołnierze znaleźli się w bagnie. By ocalić życie musieli wznieść się na wyżyny bohaterstwa. Tak bywało w Wietnamie, tak było w somalijskim Mogadiszu i podobnie stało się w irackiej Karbali. Wiosną 2004 roku islamska Armia Mahdiego zaatakowała polskie oddziały w naszej strefie stabilizacyjnej w środkowym Iraku. Generałowie stracili wszystkie kontrolowane dotąd przez Polaków miasta; An-Nadżaf, Al-Kut, Ad-Diwanijję, Al-Hillę i Karbalę, najświętsze miasto szyitów. Musieliśmy oddać koszary, pałace gubernatorskie i siedziby władz – oprócz ratusza w Karbali. Kapitan Grzegorz Kaliciak z kilkudziesięcioosobowym oddziałem przez trzy dni i trzy noce odpierał tam szaleńcze szturmy dziesięciokrotnie liczniejszych przeciwników.
Była to największa bitwa Polaków od czasów II wojny światowej. Książka jest relacją uczestników tamtych zdarzeń. Jest też hołdem oddanym odwadze polskich żołnierzy.

Obrazek
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Mój mózg jest fabryką strachu. Produkuje bzdury na skalę masową. ;)

http://vimeo.com/48594258

przez wiejskifilozof 02 paź 2016, 12:39
Agnieszka Lingas-Łoniewska cykl Szukaj Mnie Wśród Lawendy :smile: miłe,przyjemne,fajne.

przez Malarz cieni 02 paź 2016, 18:18
platek rozy, zamierzam w najbliższej przyszłości "Karbalę" przeczytać. ;) Głuchowskiego czytałem biografię Rydzyka i podobała mi się.
Wcześniej: Ramanujan, Robinho

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Malarz cieni 04 paź 2016, 17:45
Capricorn, ciekawe książki czytasz. ;)

przez rafs 04 paź 2016, 18:45
Capricorn napisał(a):Anthony de Mello

Czytałem, dosyć dawno już temu, "Przebudzenie" tegoż autora (a raczej próbowałem czytać, bo do końca nie dobrnąłem). Nie wiem, może ja się nie znam, ale już wtedy, gdy byłem dużo młodszy, ta książka to był dla mnie zbiór truizmów, ogólnikowych twierdzeń w rodzaju "jeśli chcesz się przebudzić, musisz najpierw tego pragnąć" czy "przebudzenie sprawi, że wszystko się zmieni" oraz nie wiadomo po co zamieszczonych przypowiastek. Czytałem i czytałem, chcąc się dowiedzieć czym owo tytułowe przebudzenie właściwie jest, albo w jaki sposób je osiągnąć, ale żadnych konkretów się nie doczekałem. Zostawiłem to przeczytawszy mniej więcej połowę, bo miałem wrażenie, że czytam w kółko tę samą stronę.

Nie wiem, może mi brak jakiegoś fałdu w mózgu, że takich książek nie pojmuję, albo byłem za młody i powinienem spróbować przeczytać ją jeszcze raz, ale do mnie takie rzeczy po prostu nie trafiają i nic nie potrafię z nich wynieść. Jeżeli w jego książkach jest jakaś głęboka mądrość, to ja jej niestety nie dostrzegam. A może po prostu ta książka to rzeczywiście zbiór banałów. W każdym razie, jeżeli kogoś tego typu książki ruszają, to na zdrowie.

przez Malarz cieni 05 paź 2016, 19:03
CARTE BLANCHE Lusiński

Ta książka zajęła 2. miejsce w plebiscycie lubimyczytac.pl w kategorii literatura obyczajowa i romans. Jest to prawdziwa historia Macieja Białka (w ksiązce pod nazwiskiem Kacper Bielik), nauczyciela historii w LO w Lublinie, który traci wzrok. Ukrywa ten fakt przed wszystkimi. Ta lektura pokazuje walkę człowieka z własną słabością, nie poddającego się łatwo okrutnemu losowi. Jest to pozycja napisana przystępnym językiem, z humorem i dystansem. Szkoda tylko, że jest taka krótka. Filmu nie widziałem, ale chętnie to zrobię w najbliższym czasie.

przez wiejskifilozof 14 paź 2016, 13:03
Ostatnio podobała mi się książka Marek Krajewski Mock.To pierwsza sprawa Mocka, z 1913 roku.

przez Malarz cieni 14 paź 2016, 18:21
wiejskifilozof napisał(a):Ostatnio podobała mi się książka Marek Krajewski Mock.To pierwsza sprawa Mocka, z 1913 roku.
Kończę teraz "Festung Breslau" i nie zachwyciła mnie ta książka. Czegoś jej brakuje. Dużo lepiej mi się czytało kryminał Agathy Christie "A.B.C.".

przez Malarz cieni 14 paź 2016, 21:04
Capricorn, dzięki za polecenie, bardzo interesuje mnie tematyka II wojny światowej. ;) Słyszałem o tej książce, z wielka chęcią w najbliższym czasie przeczytam. ;)

przez platek rozy 17 paź 2016, 20:20
Capricorn, Historie Magii mam na polce , czytalam , bardzo dobra. :) Podobnie mam sporo De Mello. Kiedys go czytalam namietnie.

A ja jako ze mam ciezki czas i zmagam sie z choroba nowotworowa przyjaciolki - cos lekkiego
Przeczytane :

Książki o Stephanie Plum są śmieszne i wciągające jak kolejne odcinki serialu. Każda kolejna to inna historia oraz nowe przygody trzydziestolatki z Jersey, która pracuje jako łowczyni nagród.

Małżeństwo Stephanie Plum trwało jedynie piętnaście minut. Kolejny kwadrans pozwolił jej złożyć pozew o rozwód w nadziei, że nigdy więcej nie zobaczy swojego ex. Okazuje się, że to tylko pobożne życzenie. W dziwnych okolicznościach Stephanie zostaje posądzona o zabójstwo byłego męża. Oto skandalistka, Stephanie Plum i jej zwariowane przygody.

Obrazek

Książka nominowana w Plebiscycie Książka Roku 2015 lubimyczytać.pl w kategorii Sci-fi.

Niektórych historii nie da się opowiedzieć w jednym życiu.

Zaskakująca reinterpretacja opowieści o podróży w czasie. Odważna, magiczna, mistrzowska.

Harry August umiera. Znowu. W chwili śmierci Harry August zawsze powraca do punktu wyjścia. Niezależnie od tego, co robi i jakie decyzje podejmuje, za każdym razem staje się chłopcem pamiętającym wszystkie fakty z życia, które przeżył dwanaście razy. Nic się nie zmienia, nigdy. Aż do teraz.

Kiedy nadchodzi kres jedenastego życia Harry’ego, przy jego łóżku pojawia się dziewczynka, która mówi: „O mało mi nie umarłeś, doktorze… Muszę wysłać wiadomość w przeszłość”.

Oto opowieść o wcześniejszych – i późniejszych – wydarzeniach z życia Harry’ego. Podejmuje on próbę ocalenia przeszłości, której nie może zmienić. Stara się uratować przyszłość, by nie dopuścić do katastrofy.

Claire North to pseudonim autorki mającej w swoim dorobku kilka znakomicie przyjętych powieści, z których pierwszą opublikowała jako czternastolatka.

Obrazek

Aktualnie
Jest rok 1917. Ksenia, piętnastoletnia Rosjanka, traci rodziców i ucieka z bolszewickiego Piotrogrodu do Paryża. Spotkanie z Maxem, czarującym, niemieckim fotografem odmieni życie obojga na zawsze.

Ta niezapomniana, wielowątkowa historia miłosna rozgrywa się na tle zdarzeń I połowy XX wieku. Czytelnik znajdzie tu grozę rosyjskiej rewolucji i luksus paryskiego „wielkiego świata”, szaloną dekadencję Berlina i narastający koszmar hitleryzmu, piekło wojny i nadzieję na lepszą przyszłość.

Obrazek
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Mój mózg jest fabryką strachu. Produkuje bzdury na skalę masową. ;)

http://vimeo.com/48594258

przez Malarz cieni 18 paź 2016, 19:24
Teraz czytam książkę Odojewskiego "Katyń Milczący, niepokonani" i może jest to książka dotycząca ważnego tematu, ale... jej styl strasznie mnie odpycha. Podobnie pisze Gombrowicz i ten sposób przedstawiania historii mi wybitnie nie odpowiada. Książka jest jednak bardzo krótka (200 mały stron) i pewnie jakoś ją przeczytam.

przez Śmiercionauta 19 paź 2016, 00:10
Zaczynam czytać "Króla" Twardocha i zapowiada sie zacnie.
Obrazek
"nerwice upaństwowić moderacje wypierdolić"
Moderator

przez wiejskifilozof 19 paź 2016, 21:06
Malarz cieni napisał(a):
wiejskifilozof napisał(a):Ostatnio podobała mi się książka Marek Krajewski Mock.To pierwsza sprawa Mocka, z 1913 roku.
Kończę teraz "Festung Breslau" i nie zachwyciła mnie ta książka. Czegoś jej brakuje. Dużo lepiej mi się czytało kryminał Agathy Christie "A.B.C.".

Różne gusta :D
Capricorn napisał(a):wiejskifilozof, Malarz cieni, jeżeli lubicie czytać o II W.Ś to polecam wspomnienia Wandy Połtawskiej:

Obrazek

I boję się snów
Wanda Półtawska

Przejmujące wspomnienia Wandy Półtawskiej z obozu koncentracyjnego w Ravensbrück powstały jako próba poradzenia sobie z trudnymi przeżyciami. Opis poniżenia i cierpienia oraz nieludzkich eksperymentów medycznych, jakim wśród wielu kobiet była poddawana autorka, ma na pewno wartość dokumentalną, jako prawda o ciemnej stronie człowieczeństwa. Niezwykle istotną cechą tych wspomnień jest jednak pokazanie wielkiej godności kobiety, która w świecie nieludzkiego upodlenia potrafi poświęcić się za innych, zachować zasady oraz szukać drogi przebaczenia.

Chyba,kiedyś czytałem.

przez wiejskifilozof 21 paź 2016, 11:45
Coś dla fanów i fanek Imperium Romanum.Ben Kane Zaginiony Legion,Srebrny Orzeł,Droga Do Rzymu.Legiony Rzymu,walczące u boku Partów na terenie Indii.Świetny tekst,pojawia się Brutus,Cezar.Jeżeli ktoś lubi Rzym,to jak znalazł.

Sortuj wg