Książki, książki..i książeczki.

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez wiejskifilozof 19 lip 2016, 18:16
Cornelia Neuhaus cykl o Elenie,nastolatce ze stadniny koni.Bardzo fajna,dla młodych ludzi...nie tylko.

przez platek rozy 01 sie 2016, 19:16
Słoneczny sierpniowy dzień kończy się dla Matthew Willarda koszmarem. Wracając ze spaceru z psem, dociera na opustoszały parking, na którym powinna czekać na niego żona. Zastaje tylko samochód, po Vanessie ginie wszelki ślad. Matthew jest przekonany, że Vanessa nie odeszła z własnej woli, nie domyśla się jednak całej przerażającej prawdy: kobieta została uprowadzona. Porywacz, wielokrotnie skazany kryminalista Ryan Lee, zanim jeszcze zacznie się domagać okupu, zostaje aresztowany z powodu udziału w bójce i ląduje za kratkami. Ryan nie ma odwagi wyjawić prawdy nawet swemu adwokatowi, choć wie, jaki okrutny los czeka porwaną.

Prawie trzy lata później scenariusz owych zdarzeń się powtarza. Znów w tajemniczych okolicznościach przepada bez śladu kobieta, policja jest bezradna. Nadal bowiem nikt nie wie, co takiego uczynił wówczas Ryan, który został tymczasem wypuszczony na wolność...

Obrazek
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Mój mózg jest fabryką strachu. Produkuje bzdury na skalę masową. ;)

http://vimeo.com/48594258

przez wiejskifilozof 02 sie 2016, 17:56
Czytałem bardzo dobra.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Arhol 04 sie 2016, 08:52
Woo,wczoraj skończyłem 1 tom trylogii magów prochowych,sporo trupów,akcji,je git,1 wątek tylko według mnie zupełnie niepotrzebny,ale da się przeboleć : D teraz zaczynam 5 tom cyklu demonicznego od Bretta.
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

przez wiejskifilozof 04 sie 2016, 09:18
Nie mam poglądów Cherezińskiej,ale Legion z przyjemnością przeczytałem.

przez agusiaww 08 sie 2016, 19:57
Czytam ksiązki Cobena, najbardziej lubie serie z Myronem i jego "psychicznym" kumplem Winem. :mrgreen:
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez wiejskifilozof 10 sie 2016, 10:39
Polecam cykl Piotra Lengenfelda,historia alternatywna.Wybuch 3 wojny światowej.W 1945 roku,między ZSRR a Zachodem/
Te książki to Czerwona Ofensywa,Kontrrewolucja,Plan Andersa.

przez platek rozy 10 sie 2016, 11:45
Greta sama zaproponowała Einarowi, żeby założył pończochy i damskie buty. Chciała dokończyć zamówiony kobiecy portret, a modelka nie mogła przyjść do pracowni.
Mąż – mężczyzna o subtelnych rysach i drobnej budowie ciała – zdawał się idealny do tego zadania. Ot, niewinna prośba, artystyczny żart…
Greta nie mogła przypuszczać, że ta chwila zmieni całe jej życie: obudzi w nim pragnienie, które trudno będzie zlekceważyć i uciszyć.

"Dziewczyna z portretu" to historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, które wstrząsnęły życiem dwojga duńskich artystów: Einara i Gerdy Wegenerów.
To pełna subtelności, liryczna opowieść o odważnej miłości, która potrafiła przekroczyć wszelkie granice, także te obyczajowe i seksualne, bez oglądania się na to, co wypada.

Przeczytałam , bardzo dobra ksiazka , jest też film pod tym samym tytułem . Miał w tym roku 6 nominacji do Oscara i polecam go także.Są przepiękne zdjęcia.

Obrazek
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

przez cdn. 14 sie 2016, 14:11
Dzisiaj skończyłam "Miłość w czasach zarazy" Marqueza. Piękny początek, piękne zakończenie, choć przebrnięcie przez całość momentami było trudne. Mimo całkiem fajnego zawartego humoru i poruszanych problemów, miejscami książka była dla mnie nużąca.
Główny bohater o imponującej wytrwałości w dążeniu do celu, czasy, które uczyły cierpliwości i subtelności dla nas zupełnie nieznanej. I przede wszystkim bohaterowie pozbawieni lęków, które nie przesłaniają ich życiowych celów.

przez wiejskifilozof 15 sie 2016, 08:21
Ja czytałem ostatnio Jedwabnik,autorstwa Robert Galbraith.To,o zabójstwie pisarza,akcja toczy się w Londynie.A autor,to pani od....Harrego Pottera.

przez platek rozy 15 sie 2016, 09:33
"Buty szczęścia" to kolejna porcja dobrej energii od Ewy Woydyłło, która radzi co możemy zrobić dla siebie, co dla innych, a co uczynić dla swojego związku. Przestrzega też przed tym, czego absolutnie nie powinniśmy robić i jak zawsze zapewnia, że nigdy nie jest za późno na zmiany. Podaje sprawdzone recepty na to JAK ŻYĆ, ABY BYŁO NAM DOBRZE ZE SOBĄ I INNYM Z NAMI.

W książce – obok odpowiedzi na ważne pytania – czytelnicy znajdą również nastrojowe ilustracje, które wprowadzają w dobry nastrój, wywołują uśmiech i wzbudzają pozytywne emocje.

"Rewelacyjna, przydatna, inteligentna. Posiada bardzo dużo przydatnych informacji o życiu każdego z Nas. W tej książce każdy znajdzie coś dla siebie. Książka pomocna, pomaga zrozumieć nasze problemy, blędne myślenia oraz rozwiać Nasze wątpliwości."

Obrazek Obrazek

przez wiejskifilozof 24 sie 2016, 13:25
Charlotte Link Grzech Aniołów,bardzo fajna.

przez Stakatela 24 sie 2016, 14:45
wiejskifilozof napisał(a):Charlotte Link Grzech Aniołów,bardzo fajna.

Czytałam. Interesująca, z zaskakującym zakończeniem.

przez wiejskifilozof 24 sie 2016, 18:28
Czytałem już prawie wszystko tej pani.

Sortuj wg