Książki, książki..i książeczki.

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez Arhol 01 lip 2016, 14:53
Stalowe serce Brandon Sanderson...nie było źle,ale ten autor ma lepsze tytuły na koncie jak dla mnie.
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

przez alone05 02 lip 2016, 22:37
Ja teraz wzięłam do ręki taką książkę "Sekret" Rhonda Byrne, zaciekawiło mnie co to za sekret a tutaj chodzi o prawo przyciągania. "Sekret daje ci wszystko czego chcesz: szczęście, zdrowie, bogactwo" - Bob Proctor, filozof, pisarz, prywatny nauczyciel. "Dawni przywódcy, którzy znali Sekret, pragnęli zachować władzę, nie dzieląc się nią. Nie zdradzali nikomu sekretu. Ludzie szli do pracy, wykonywali swoje obowiązki, po czym wracali do domu. Żyli w codziennym kieracie, pozbawieni siły, Sekret bowiem znali tylko nieliczni." - Dr Denis Waitley, psycholog i specjalista od szkolenia w dziedzinie potencjału umysłowego. Sekret to prawo przyciągania! Wszystko co pojawia się w twoim życiu sam je do niego przyciągasz. A czynisz to za sprawą obrazów, które pojawiają się w twoim umyśle. To jest to co myślisz. Cokolwiek rozważasz w swoim umyśle przyciągasz do siebie. Myśli się urzeczywistniają! "Jeśli widzisz coś w swoim umyśle, to wkrótce będziesz miał to w ręku" - Bob Proctor, a to fajnie, jeśli widzę w umyśle pieniądze to za chwilę będę mieć je w ręku.

przez wiejskifilozof 03 lip 2016, 09:57
Bardzo dobre wizje alternatywne ziemi.Terry Pratchett i Stephen Baxter Długa Ziemia.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez scinka 04 lip 2016, 07:16
"Bóg nigdy nie mruga" Regina Brett. Zawiodłam się,bo czytałam pozytywne opinie. Niczego nowego z tej książki się nie dowiedziałam...

przez platek rozy 05 lip 2016, 09:50
Zdrowiej! Pokonaj lęk, stres i depresję jest kolejną publikacją dr Davida Servan–Schreibera po bestsellerowej książce "Antyrak. Nowy styl życia". Autor opisuje nowoczesne metody skutecznej walki ze stresem i depresją. Książka zawiera porady dotyczące terapii bez użycia środków farmakologicznych. W przystępny sposób wyjaśnia mechanizmy pracy mózgu i organizmu ludzkiego narażonego na działanie silnych negatywnych emocji. Do doskonała lektura dla wszystkich osób poszukujących alternatywnych sposobów na definitywne i trwałe zwalczenie depresji.

Obrazek
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Mój mózg jest fabryką strachu. Produkuje bzdury na skalę masową. ;)

http://vimeo.com/48594258

przez neon 05 lip 2016, 10:01
O Jeruzalem! larry colins- Książka o powstaniu Izraela- najbardziej ruszyło mnie w niej to, że Żydzi zaraz po holokauście potrafili wyciąć w pień muzułmańska wioske wraz z dziecmi, matkami i starcami.
nadmiar optymizmu obwieszcza zbliżającą sie rozpacz

przez wiejskifilozof 08 lip 2016, 10:42
Kot Wśród Gołębi.Agathy Christie.Nie bardzo mi się podobał.

przez neon 08 lip 2016, 14:23
Sam Pivinik Ocalały. Holokaust, II wojna światowa, osobiste przezycia. Ostatnio kręcą mnie książki w których opowiadane są faktyczne wydarzenia, nie tylko z wojen.
nadmiar optymizmu obwieszcza zbliżającą sie rozpacz

przez wiejskifilozof 10 lip 2016, 18:23
Nora Roberts Świadek,kobieta ukrywa się przed rosyjską mafią.
Luke Skull Ponura Drużyna.Super,mroczna fantasty.

przez Arhol 12 lip 2016, 20:20
Czytał ktoś "Obietnice krwi" od Brian'a Mccellan'a?
Worth it?
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

przez wiejskifilozof 13 lip 2016, 17:58
Belinda Alexandra Toskańska Róża.II wojna,oczami mieszkańców Włoch.

przez platek rozy 13 lip 2016, 18:01
Najpierw zabija matkę, następnie ukrywa dziecko i daje ojcu 45 godzin na jego znalezienie. Po tym terminie dziecko ma zginąć. Taka jest metoda działania przestępcy. Po wyznaczonym czasie dziecko umiera w swojej kryjówce. Ale na tym groza się nie kończy: w znalezionych zwłokach za każdym razem policja stwierdza brak lewego oka.

Kolekcjoner oczu nie pozostawia po sobie żadnych przydatnych dla śledztwa śladów. Ale pewnego dnia zgłasza się tajemniczy świadek: Alina Gregoriev, niewidoma psychoterapeutka, która przez dotyk potrafi wejrzeć w przeszłość swoich pacjentów. Kobieta jest niemal pewna, że jej pacjent jest właśnie poszukiwanym mordercą.

Obrazek
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Mój mózg jest fabryką strachu. Produkuje bzdury na skalę masową. ;)

http://vimeo.com/48594258

przez cdn. 13 lip 2016, 23:38
Ostatnio czytałam " Szaleństwo psychiatry" Jehudit Hendel. Specyficzna narracja. Na początku nie mogłam się do niej przyzwyczaić i jak i do fatalistycznej wizji świata i samego zawodu psychiatry, który czuje się zupełnie bezradny wobec problemów swoich i pacjentów. Stwierdza, że odkrycia dotyczące wszechświata i fizyki kwantowej są żadnym wyczynem w porównaniu do odkrycia tajemnicy ludzkiej duszy...

Poza pewnymi dla mnie nieprzekonywującymi wizjami, ciekawie pokazany problem wyobcowania, samotności wśród najbliższych i braku umiejętności czerpania radości z życia. Jedynie dla wytrwałych. :8):

przez basiuniaa3 19 lip 2016, 12:40
Witam. Czy ktoś czytał książkę wycisz strach Pauline Mc Kinnon. Jestem w trakcie starania się jej nabyć bo czytałam opinie ze jest bardzo dobrą książką. Tyko ze jest problem z jej dostępnością. Może ktoś orientuję się lub ma już niepotrzebna?

Sortuj wg