Książki, książki..i książeczki.

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez platek rozy 07 cze 2016, 08:55
Po ogromnym sukcesie pierwszej serii filmów dokumentalnych i książki Kobieta na krańcu świata, Martyna Wojciechowska ponownie wyruszyła w podróż, by poznać życie kobiet z odległych zakątków globu. Bohaterkami książki będą kobiety w różnym wieku, żyjące w odmiennych kulturach, wyznające różne religie; kobiety o różnym kolorze skóry i wykształceniu. Martyna poznała ich codzienne życie, dzieliła z nimi radości i smutki. W książce opowie o ich zwyczajach, pasjach oraz marzeniach. Tym razem dziennikarka odwiedziła m.in. Tanzanię, Etiopię, RPA, Birmę oraz Japonię.
"Seria "Kobieta na krańcu świata" to niesamowicie wciągający, barwny portret kobiet żyjących w różnych kulturach etnicznych, tak bardzo się od siebie różniących, posiadających zupełnie inne zwyczaje niż my Europejki. Aż się chce samemu pojechać i wszystko zobaczyć na własne oczy."

Obrazek
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Mój mózg jest fabryką strachu. Produkuje bzdury na skalę masową. ;)

http://vimeo.com/48594258

przez wiejskifilozof 07 cze 2016, 09:30
Czy możliwy jest romans Chinki i Amerykanina.Jest rok 1987,ona mieszka w Hongkongu.Marzy by zostać mniszką,zajmuje się też sztuką.
On lekarz z USA.
Jej matka jest przeciwko temu związkowi,boi się o córkę.
Książka nawet dobrze napisana,lecz mocno domyślna.
Mingmei Yip Płatki z Nieba.

przez Arhol 10 cze 2016, 08:52
Z tego co ostatnio ukończyłem
Pan lodowego ogrodu autorstwa Jarosława Grzędowicza - mam mieszane odczucia,nie czytało się źle,ale też nie porwało mnie za bardzo,wszystko to zagmatwane i yebnięte,ale może kiedyś sięgne po kontynuację.
Czerwony rycerz - Miles Cameron,książka z cyklu księga 1000-lecia,było całkiem ok,w owym tytule strona w której komuś nie rozpruto flaków - stroną straconą.

Cykl demoniczny autorstwa Peter V. Brett'a - Noooow that is awesome shieet.
Naprawdę od czasu gdy chwyciłem się książek Sandersona dawno mnie tak nic nie wciągnęło jak ten cykl..spętani przez wspólnego wroga ludzie i ich średniowieczne myślenie : D. Polecam serdecznie
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez wiejskifilozof 10 cze 2016, 12:15
Świetna książka Tami Hoag W Proch I Pył.Samobójstwo czy zabójstwo policjanta-geja.Ujawnia falę homofobi w policji.
Wkrótce ginie jego ojciec,śledztwo coraz bardziej trudne.

przez grela1 13 cze 2016, 10:13
Rodzina Borgiów aut. M. Puzo. Świetna książka. Do jej przeczytania zachęcił mnie serial który jakiś czas temu został nakręcony.

przez kavalab 14 cze 2016, 13:21
"Franciszkanin z SS" ciekawa, opisująca niesamowite fakty z życia "brata" siłą wcielonego do SS.
Kawa trzyma mnie przy życiu https://finestcoffee.pl bez niej nie miałbym zajęcia, hobby i pasji, które trzyma mnie "w pionie"

przez wiejskifilozof 15 cze 2016, 16:30
Dzieło sztuki literackiej.Kristina Sabaliauskaite Silva Rerum.
Wybitne dzieło,o Wilnie z roku 1659.O rodzinie Narwojszów.

przez aleksander07 18 cze 2016, 14:31
ma ktoś z was jakąś książkę autara - carl sagan ? czytam , uwielbiam , kupię :D

przez Piotrek1996 18 cze 2016, 20:43
Wow, ile stron tematu. Świetnie, że tyle "dziwaków i świrów" na tym forum czyta. Nie chce mi się przeglądać wszystkich stron, więc od siebie napiszę kilka zdań.
Żałuję, że nie czytałem przez dłuższy czas życia w ogóle, ale gdy w 2010 roku kupiłem biografię zespołu Iron Maiden to się zmieniło moje podejście na krótki czas. Przeczytałem ją i jeszcze jeden tytuł w całości i później znowu nic. Dopiero 2 lata z hakiem powróciłem do czytania i tym razem od tego świata nie odszedłem :D

Aktualnie zamówiłem sobie niedawno dwie książki. Jedna o nazwie "Jedz i Biegaj" o pewnym biegaczu dość znanym. Druga to "Antropolog na Marsie" Olivera Sacksa. Po filmie Przebudzenia, który o nim opowiadał zacząłem się interesować nim. Zacząłem od tej drugiej właśnie i jest niesamowita. Generalnie poczytałem sobie w internecie o tym panu i jego śmierć była dużą stratą dla świata. Na pewno sprawdzę jego resztę książek.

Na zakończenie dodam, że lista tytułów do sprawdzenia robi się coraz dłuższa(seria Metro, Futu.re, Antyrak. Nowy styl życia, trochę innych o chorobach, żywieniu, uzależnieniach itp) i nawet gdy powrócę do szkoły po wakacjach, znajdę w końcu pracę, będę miał swój dom to nadal postaram się znaleźć czas na książki.

przez wiejskifilozof 18 cze 2016, 20:48
Jak ktoś lubi temat,epoka żelaza.Wyspy Brytyjskie,dużo bitew.To polecam Angus Watson Czas Żelaza.

przez acherontia-styx 19 cze 2016, 10:36
'Zanim się pojawiłeś.' - Jojo Moyes
Świat zwariował, a wielu z nas wraz z nim...
Jemy szybko, pracujemy szybko, odpoczywamy szybko...
i umieramy zaskoczeni, że nasze życie już się skończyło.

Sertralinum 200mg
Quetiapinum 75mg

przez wiejskifilozof 22 cze 2016, 17:59
Justyna Drzewicka Niepowszedni.Porwania.
Połączenie fantasty,przygody.Ludzie obdarzeni mocami,widzenie z daleka,obłuskiwanie zwierząt.Leczenie.Zostają porwani,to dopiero tom numer jeden.

przez platek rozy 28 cze 2016, 12:38
Przeczytane :

To opowieść o uczuciach. O miłości. Tej trudnej, niszczącej, złej. Tej największej – matczynej. I tej na pozór dobrej, zwyczajnej, która jednak może doprowadzić do tragedii. O nienawiści, która pojawiła się zupełnie bez powodu, może jedynie z zazdrości. A także o przyjaźni między kobietą i mężczyzną. Tak bliskiej, że mogłaby stać się miłością, gdyby… on nie kochał innej.
Jest rok 1968. Franciszka Janusiak, niespełna dwudziestoletnia dziewczyna z małego miasteczka, pierwszy raz w życiu wyjeżdża na wczasy. Znajduje tam męża. Porzuca dotychczasowe życie i mozolnie buduje nowe. Musi wywalczyć sobie prawo do upragnionej pracy, bycia matką, do niezależności. Udaje jej się, bo zdobywa to, co najcenniejsze. Wiarę w siebie i przyjaciół, którzy pomagają jej przetrwać wszystkie przeciwności i zrealizować marzenia.

Obrazek

Nigdy dotąd nie wydawana w Polsce powieść Charlotte Brontë, autorki „Dziwnych losów Jane Eyre”.

Borykający się z przeciwnościami losu młody przedsiębiorca, Robert Moore, sprowadza do swej fabryki nowoczesne maszyny, czym naraża się lokalnej ludności do tego stopnia, że doczekuje się zamachu na swoje życie. By ratować podupadający interes, Moore rozważa poślubienie zamożnej i dumnej Shirley Keeldar, mimo że jego serce należy do nieśmiałej Caroline, żyjącej w całkowitej zależności od swego stryja. Tymczasem Shirley zakochana jest w ubogim Louisie, który zajmuje posadę guwernera w rodzinie jej wuja. Choć Louis odwzajemnia jej uczucie, ambicja i świadomość przepaści majątkowej, która ich dzieli nie pozwalają mu się do tego przyznać.„Shirey”, napisana przez Charlotte Brontë zaraz po „Dziwnych losach Jane Eyre”, to pełna pasji opowieść o konflikcie klas, płci i pokoleń, toczącym się wśród wrzosowisk północnej Anglii i na tle niespokojnej epoki wojen napoleońskich.

Obrazek
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Mój mózg jest fabryką strachu. Produkuje bzdury na skalę masową. ;)

http://vimeo.com/48594258

przez wiejskifilozof 30 cze 2016, 09:38
Nauczyciel w/f napisał książkę.Fantasty,Nazywa się on Tadeusz Kupiecki.Książka to Po Drugiej Stronie Rozmiaru.
Wojna ludzi i krasnali,dla mnie dobra.Pomysł fajny.Ale wykonanie tylko dobre.

Sortuj wg