Książki, książki..i książeczki.

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez alone05 09 maja 2016, 17:50
Teraz czytam książkę "Ania z Avonlea", wspaniały powrót do dzieciństwa, kiedy czytałam "Anię z Zielonego Wzgórza".
Nowe przeżycia i przygody uroczej rudowłosej Ani Shirley, bohaterki bestsellerowej ,,Ani z Zielonego Wzgórza''.
Życie się zmienia, nabiera nowych barw i odcieni. Ania rezygnuje z wyjazdu na uniwersytet i rozpoczyna pracę jako nauczycielka w Avonlea. Tu poznaje nowych, interesujących ludzi. Są to postacie intrygujące i pełne ciepła. Także w życiu uczuciowym Ani następują wielkie zmiany: z wielkim trudem przychodzi jej pogodzić się z nieubłaganym upływem czasu. Bohaterkę irytuje również to, że Gilbert pragnie czegoś więcej niż przyjaźni...
Zmiany, zmiany, zmiany - wokół tego pojęcia toczy się akcja książki.

Obrazek

przez Stakatela 09 maja 2016, 20:22
alone05- czytałam, swego czasu czytałam :D Właśnie od tej książki, nie od Ani z Zielonego Wzgórza zaczęłam znajomość z Anią.

przez wiejskifilozof 10 maja 2016, 12:51
Zaczyna się od znalezienia zwłok chłopaka,na ulicy w Uppsali.To fabuła książki Kjell Eriksson Nocny Śpiew Ptaka.
Dobry szwedzki kryminał.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Malarz cieni 10 maja 2016, 20:17
Niedawno zacząłem "Miłość w czasach zarazy" Marqueza. Ciężko mi ocenić ta książkę, bo podoba mi się styl i sposób snucia opowieści przez kolumbijskiego zdobywcę Nagrody Nobla. Treść jednak wydaje mi się trochę naciągana. Zobaczymy, co będzie dalej. ;)
Wcześniej: Ramanujan, Robinho

przez wielbłądzica 11 maja 2016, 20:17
gdy mi źle wracam do książek cwaniaka Stanisława Grzesiuka. taka moja biblia na gorsze czasy.

przez SrebrnaSowa 12 maja 2016, 00:31
Wielbłądzica, skądś to znam ...
( choć nie zawsze się to sprawdza ..)

" zakochany Duch "
" Świat Zofii"
INFP-T
4w5

Z każdym dniem , namiętniej całujesz swoją własną Noc...

Gustuję w tchnieniach myśli, o smaku niebieskich migdałów .

przez wiejskifilozof 12 maja 2016, 09:19
Coś lekkiego,nie tylko dla pań.Hanna Cygler Bratnie Dusze.

przez platek rozy 22 maja 2016, 17:56
Autorka pokazuje rzeczywistość na „tak” – uczy chcieć, pragnąć, wybaczać, oczekiwać, żądać, nazywać po imieniu, płakać bez wstydu, krzyczeć bez poczucia winy, być sobą bez strachu przed cudzą oceną. Uczy bycia kobietą. Demaskuje mity na temat związków sugerując realne sposoby budowania relacji między partnerami („Jak kłócić się bez wrogości?”, „Jak wybaczać?” „Jak wyrażać miłość i umieć przyjmować jej oznaki ze strony partnera?”). Pokazuje jak mimo różnic i konfliktów wspólnie przeżyć szczęśliwe życie.

Obrazek
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Mój mózg jest fabryką strachu. Produkuje bzdury na skalę masową. ;)

http://vimeo.com/48594258

przez wiejskifilozof 23 maja 2016, 08:56
Coś dla fanów kryminału szwedzkiego i BDSM .Mats Olsson Zabójcza Dyscyplina,może nie najlepszy szwedzki kryminał.Ale,da się czytać.

przez acherontia-styx 26 maja 2016, 15:04
'Intymna teoria względności.' - Janusz L. Wiśniewski
Świat zwariował, a wielu z nas wraz z nim...
Jemy szybko, pracujemy szybko, odpoczywamy szybko...
i umieramy zaskoczeni, że nasze życie już się skończyło.

Sertralinum 200mg
Quetiapinum 75mg

przez misty-eyed 26 maja 2016, 17:38
platek rozy, tej książki nie czytałam, ale znam inne Jej pozycje-byłam też kilka razy na spotkaniu z Nią dla współuzależnionych /zaprowadziłam tam znajomą/od alkoholu. Wielka wiedza, wielka kultura. Jej przekaz jest prosty, zrozumiały, pomocny...

Od lipca powracam do bibliotek, już nie mogę się doczekać :yeah:
"Sugeruję, że religijne skłonności czy wiara nie są niezbędne. Niekoniecznie trzeba być wierzącym. Nawet jeśli jesteś niewierzący, bądź dobrą ludzką istotą, człowiekiem ciepłego serca. Życzliwość i serdeczność stanowią według mnie religię uniwersalną."
Dalajama XIV

przez wiejskifilozof 28 maja 2016, 20:37
Czytałem Jo Nesbo Więcej Krwi.Krótka,lecz super.Świetnie oddany klimat Laponii.

przez platek rozy 29 maja 2016, 17:37
Mariusz Kotowski, choreograf i reżyser żyjący na stałe w USA stworzył najpierw film, a później książkę o jednej z największych postaci w historii kina – Poli Negri.

Urodzona jako Apolonia Chałupiec, w miasteczku Lipno, w centralnej Polsce, ukończyła szkołę baletową przy Teatrze Wielkim w Warszawie. Karierę rozpoczynała w Berlinie u słynnego reżysera Maxa Reinhardta, a potem zadebiutowała na ekranie filmowym, stając się czołową aktorką Ernsta Lubitscha, u którego stworzyła kreacje w obrazach takich jak: „Oczy mumii Ma”, „Carmen”, „Madame Dubarry”, „Sumurum”, „Dzika kotka”.

Była ulubienicą milionów ludzi na całym świecie. Stworzyła typ modnej w owych czasach „femme fatale”, kobiety zmysłowej, opętanej emocjami. Jako wielka gwiazda wyjechała wraz z Lubitschem do Hollywood, aby stworzyć kolejne kreacje w produkowanych specjalnie z myślą o niej filmach. Była gwiazda kina niemego, podbijała swymi rolami nie tylko publiczność, ale także serca gwiazdorów Hollywood: romansowała z Charliem Chaplinem, jej kochankiem i narzeczonym był „boski” Rudolf Valentino, adorował ją genialny fizyk Albert Einstein. Otaczała się luksusem i zbytkiem. Potrafiła jak nikt inny śpiewać swoim wibrującym głosem o zazdrości, rozstaniu i ludzkim losie.
Obrazek

misty-eyed, Kochana wypozyczylam kolejna ksiazke Ewy Woydyłło "Buty szczescia" , podoba mi , sporo mam przemyslen po jej ksiazce .
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Mój mózg jest fabryką strachu. Produkuje bzdury na skalę masową. ;)

http://vimeo.com/48594258

przez wiejskifilozof 30 maja 2016, 12:31
Lauren Kate Zakochani.Młodzieżowa fantasty,kilka opowiadań.Choćby o tym,jak w średniowieczu robiono Walentynki.Młodzieżówka a cieszy.

Sortuj wg