Książki, książki..i książeczki.

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez mamma 14 lut 2016, 02:01
Polecam "Miniaturzystkę" Jessie Burton. Wczoraj skończyłam czytać o
4 nad ranem, bo musiałam się dowiedziec jak sie skończy:)

mamma

przez platek rozy 16 lut 2016, 10:45
akwen, caly cykl czytalam .Wieki temu ;)

Opowieść o miłości, zawiłej grze przypadku i przeznaczenia oraz łasce wybaczania.

Losy trzech pokoleń kobiet, z których każda chciała być szczęśliwa. Ich grzechem było to, że przyszło im żyć w dwudziestym wieku.
Główna bohaterka, Róża Kannenberg, wraca po latach do rodzinnego domu, który odziedziczyła w spadku. Tutaj jej babka wprowadziła się, gdy wojska niemieckie opuszczały miasto. Tutaj na świat przyszła ona i jej bliźniacza siostra. Dom, w którym brakowało mężczyzn. I gdzie wszystko się zaczęło.
W ten sposób odsłania się przeszłość kolejnych kobiet z jej rodu. Czy Róży uda się zerwać z rodzinnym schematem i wreszcie rozpocząć nowe życie?

Obrazek
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Mój mózg jest fabryką strachu. Produkuje bzdury na skalę masową. ;)

http://vimeo.com/48594258

przez wiejskifilozof 16 lut 2016, 13:21
Jenny Pollack.Kleptomanka.O dziewczynie,która kradła ubrania w galeriach.W Nowym Jorku.W roku 1981.
Robert Cichowlas Szósta Era. Super horror,demony Azteków w Poznaniu.Fajnie zakończenie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez New-Tenuis 21 lut 2016, 21:49
Pola Kinski "Usteczka". Zakochałam się w tej książce, czemu już się skończyła... Polecam. Jest wypełniona świetnymi opisami różnorakich problemów psychicznych, dziwactw, ale z dużym dystansem i poczuciem humoru. Choć ogólnie jest to książka bardzo przykra.
"I knew a man who lived in fear
It was huge, it was angry,
It was drawing near.
Behind his house a secret place
Was the shadow of the demon
He could never face."

przez wiejskifilozof 22 lut 2016, 13:56
Robert Cichowlas,Łukasz Radecki Miasteczko,super horror.Nawiązanie do wiary Słowian.

przez platek rozy 23 lut 2016, 10:36
Mariane właśnie poznała smak pierwszego pocałunku. Alice nauczyła się skakać ze spadochronem i zabijać Niemców. Anne-Marie była piękna i przyciągała spojrzenia mężczyzn.
Mariane, Alice i Anne-Marie to jedna osoba. Kobieta, która nie cofnie się przed niczym – ani na wojnie, ani w miłości. Bezkompromisowa kobieta szpieg z elitarnej brytyjskiej jednostki SOE staje się bezbronną dziewczyną, kiedy po raz pierwszy przychodzi do niej miłość. Kobieta, która spadła z nieba to trzymająca w napięciu opowieść o poświęceniu, odwadze i miłości, która rozkwita pomimo okrucieństwa wojny. Historia inspirowana losami tajnych brytyjskich agentek.

Obrazek
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

przez wiejskifilozof 23 lut 2016, 10:56
Rozczarował mnie kryminał.Ake Edwardson Park Marconiego.Za dużo przemyśleń bohatera,za mało dobrej akcji.

przez Bulo 24 lut 2016, 00:35
polecam filmik ciekawy ale i smutnawy The Last Bookshop https://www.youtube.com/watch?v=jPfThpelv48 (po angielskiemu)

przez wiejskifilozof 26 lut 2016, 12:19
Polecam z całego serduszka Co Nas Nie Zabije.Tom 4 Millenium,dla mnie super książka./

przez platek rozy 28 lut 2016, 10:59
Czy istnieje życie po śmierci? A jeśli tak, to czy ze zmarłymi można nawiązać kontakt? Mary Roach postanowiła w tej sprawie zasięgnąć opinii naukowców i poszukać jasnych odpowiedzi oraz twardych dowodów - bez uprzedzeń i demaskatorskiego nastawienia. Ale też nie traktując swego przedsięwzięcia śmiertelnie poważnie. W tym celu odwiedza między innymi Indie, by zbadać problem reinkarnacji, przemierza nawiedzone domy w Anglii w poszukiwaniu duchów, opisuje próby zobaczenia duszy pod mikroskopem, a nawet sama uczy się, jak zostać medium i komunikować się ze zmarłymi. Z tej przewrotnej, pełnej czarnego humoru książki możemy się dowiedzieć, ile waży dusza, jak wyglądają seanse spirytystyczne, czym jest ektoplazma i czy nasze dusze naprawdę unoszą się pod sufitami sal operacyjnych. Prawdziwie uduchowiona lektura.
Byłoby dla mnie szczególnie uspokajające, gdybym wierzyła, że znam odpowiedź na pytanie: co dzieje się z nami po śmierci? Czy po prostu gaśnie światło i zapadamy w drzemkę trwającą miliony lat? Czy też jakaś cząstka mojej osobowości, jakaś cząstka mnie, żyje nadal? Jak to się odczuwa? Jak będzie wyglądał mój dzień? Czy będę mogła gdzieś tam podłączyć się z moim laptopem? (...) Ta książka jest dla ludzi, którzy bardzo by chcieli uwierzyć w duszę oraz czekające ją życie wieczne, ale mają kłopot z przyjęciem tego wszystkiego jedynie na wiarę.

"Mary Roach w sposób naukowy dochodzi do tego, czy duchy faktycznie istnieją. Błąka się po Indiach (kocham to: "Dzisiaj przy śniadaniu zapytałam kelnera jaki ser dodaje się do omletu masala.
- Pokrojony - odpowiedział.")

Autorka w sposób rzetelny prowadzi swoje małe doświadczenie, starając się na źródłach jakie zapewniła historia, uprzednio je uporządkowawszy, opisać możliwość istnienia duszy człowieka. Wszelkie sprawy medium, oraz bliskie opisanie każdej z historii, poświęcenie temu czasu, przybliżenie każdego elementu, jaki jest ważny oraz podanie ich w zrozumiałym dla laików języku musiało zająć naprawdę dużo czasu.
"

Obrazek

przez SrebrnaSowa 28 lut 2016, 13:33
Cudowna książka, którą niemalże połknęłam ... mimo martwych bohaterów, jakimś niewytłumaczalnym sposobem, tchnęła we mnie życie.

dd.jpg

Opis książki ze stronki LC :

""Ktoś na mnie patrzył. To dość niezwykłe uczucie, kiedy jest się martwym..." Duch Helen przebywał właśnie w klasie angielskiego szkoły średniej, kiedy to poczuła - po raz pierwszy od 130 lat patrzyły na nią ludzkie oczy. Oczy należące do chłopca, który aż do tej chwili niczym szczególnym się nie wyróżniał. Równocześnie przerażona i zaintrygowana Helen zaczyna czuć, że coś ją do niego przyciąga. Fakt, że on przebywa w ciele, a ona nie, stanowi dla nich pierwsze wyzwanie. Walcząc o znalezienie drogi do bycia razem, odkrywają sekrety swojej własnej przeszłości jak również szczegóły z życia młodych ludzi, których ciała przejęli. "
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

przez acherontia-styx 28 lut 2016, 19:36
'Tajemna historia.' - Donna Tartt
Świat zwariował, a wielu z nas wraz z nim...
Jemy szybko, pracujemy szybko, odpoczywamy szybko...
i umieramy zaskoczeni, że nasze życie już się skończyło.

Sertralinum 200mg
Quetiapinum 75mg

przez neon 28 lut 2016, 19:51
Amos Oz Opowieść o miłości i mroku. Biografia. Takie książki to cud. książka przesiąka człowiek.
świat lubi znieczulić
trzeba żyć nieustannie goniąc sny.

przez wiejskifilozof 29 lut 2016, 13:53
Ostateczny Cel,czytam.Teraz Alex Kava.Niby prosta książka,a naprawdę dobra.

Sortuj wg