Książki, książki..i książeczki.

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez acherontia-styx 14 lis 2015, 18:39
Cztery sekundy do stracenia - K.A. Tucker

'Nie masz lat, miesięcy, tygodni,
aby wpłynąć na czyjeś życie.
Masz wyłącznie sekundy.
Sekundy, by wygrać
lub by wszystko stracić.'
Świat zwariował, a wielu z nas wraz z nim...
Jemy szybko, pracujemy szybko, odpoczywamy szybko...
i umieramy zaskoczeni, że nasze życie już się skończyło.

Sertralinum 200mg
Quetiapinum 75mg

przez wiejskifilozof 14 lis 2015, 19:20
Ciekawe połączenie s/f i fantasty.Piers Anthony Błękitny Adept.Świetnie,pobudza wyobraźnię.

przez platek rozy 16 lis 2015, 14:53
Nowe dzieło autorki od lat typowanej do Literackiej Nagrody Nobla, przez Stephena Kinga określone pierwszą postmodernistyczną powieścią gotycką, jednocześnie przerażającą, barwną i pełną humoru

Pierwsze lata XX stulecia. Princeton w stanie New Jersey - siedziba renomowanego uniwersytetu, dystyngowane miasteczko dla dystyngowanych ludzi, a jednak coś mrocznego i niebezpiecznego czyha na jego obrzeżach, coś, co demoralizuje i zaraża jego mieszkańców niczym jadowity wirus. W snach najzacniejszych obywateli pojawiają się wampiry i upiory, a na rodziny tworzące elitę Princetonu spada potężna klątwa. Z kolei w lasach graniczących z miasteczkiem znienacka rodzi się bujny i straszliwy podziemny świat.

Kiedy dziwny przybysz, którego wyglądu nikt nie potrafi zapamiętać, uprowadza piękną Annabel sprzed ołtarza, jej brat Jozjasz wyrusza na poszukiwania.

Bardzo lubię tę autorkę.

Obrazek
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Mój mózg jest fabryką strachu. Produkuje bzdury na skalę masową. ;)

http://vimeo.com/48594258

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez wiejskifilozof 18 lis 2015, 13:23
Wreszcie mam :D od maja czekałem.Stefan Darda Opowiem Ci mroczną historię.

przez platek rozy 19 lis 2015, 10:47
detektywmonk, Bardzo Darde lubie i znam osobiscie , byl na Festiwalu Grozy w Krakowie no i w niedziele po festiwalu bylam z nim na piffffku :105: znaczy ja na kawie a On i reszta ekipy z polskiej sceny horroru i grozy --na pifffku . :mrgreen:

Bywa, że jest ciągle pod górkę.
Dajesz radę. Zawzięta, uparta i wściekła na cały świat.
Ciągle czujesz, że coś ci umyka, że powinno być inaczej, że niby o to ci chodziło, ale jednak właściwie chyba wcale nie!
Wiem. Ja też tak miałam.
Rozumiem dlaczego czujesz się nic nie warta, wylewasz morze łez, straciłaś ochotę na życie i dlaczego jesteś z gościem, z którym wcale nie chcesz być. Dlatego w tej książce oprócz felietonów i żółtych kartek zamieściłam też odpowiedzi na listy.

Obrazek
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

przez wiejskifilozof 20 lis 2015, 14:14
platek rozy napisał(a):detektywmonk, Bardzo Darde lubie i znam osobiscie , byl na Festiwalu Grozy w Krakowie no i w niedziele po festiwalu bylam z nim na piffffku :105: znaczy ja na kawie a On i reszta ekipy z polskiej sceny horroru i grozy --na pifffku . :mrgreen:

Bywa, że jest ciągle pod górkę.
Dajesz radę. Zawzięta, uparta i wściekła na cały świat.
Ciągle czujesz, że coś ci umyka, że powinno być inaczej, że niby o to ci chodziło, ale jednak właściwie chyba wcale nie!
Wiem. Ja też tak miałam.
Rozumiem dlaczego czujesz się nic nie warta, wylewasz morze łez, straciłaś ochotę na życie i dlaczego jesteś z gościem, z którym wcale nie chcesz być. Dlatego w tej książce oprócz felietonów i żółtych kartek zamieściłam też odpowiedzi na listy.

Obrazek

Ja polecam Dom na Wyrębach.I ten cykl o Czarnym Wygonie.

A ktoś czytał Saszeńka pana Montefiore ? Piękna książka :great:

przez platek rozy 21 lis 2015, 13:43
detektywmonk, znam , znam Dardy wszystkie ksiazki --- wiekszosc mam .

W Lipowie lato w pełni. Na polach rozpoczynają się żniwa, a w sadach dojrzewają jabłka. Młodszy aspirant Daniel Podgórski czuje, że znalazł się w najlepszym momencie swojego życia. Tymczasem w okolicach sennego zazwyczaj Lipowa zostają zabite dwie młode kobiety. Sprawca okaleczył brutalnie ich ciała. Policja kryminalna z Brodnicy podejrzewa, że oba zabójstwa mogą być dziełem seryjnego mordercy. Podgórski dołącza do ekipy śledczej prowadzonej przez kontrowersyjną komisarz Klementynę Kopp. Policja stara się znaleźć punkty wspólne pomiędzy obiema ofiarami i stworzyć profil zabójcy. Brak postępów w śledztwie zbiega się z kłopotami w życiu prywatnym policjanta. Czy Podgórski odkryje, jaki jest prawdziwy cel mordercy? Czy uda się w porę zapobiec śmierci kolejnej kobiety?

Obrazek

przez wiejskifilozof 22 lis 2015, 19:11
A Puzyńska ? Tak ? Ja,czytałem kilka.

przez khaleesi 22 lis 2015, 20:16
Zamówiłam sobie książki. Wyszło prawie 200zł ale to za sagę kilkudziesięciu tomów więc i tak niedrogo.
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez filip133 22 lis 2015, 20:26
khaleesi napisał(a):Zamówiłam sobie książki. Wyszło prawie 200zł ale to za sagę kilkudziesięciu tomów więc i tak niedrogo.

Jaka saga? :)

przez khaleesi 22 lis 2015, 21:05
filip133 napisał(a):
khaleesi napisał(a):Zamówiłam sobie książki. Wyszło prawie 200zł ale to za sagę kilkudziesięciu tomów więc i tak niedrogo.

Jaka saga? :)
poszło pw
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Mistrz Avatara

przez wiejskifilozof 26 lis 2015, 13:24
Barbara Kosmowska Niechciana.Nie podobało mi się.

przez platek rozy 30 lis 2015, 20:30
Payton, młoda i zdolna pani doktor pediatra, ulega wypadkowi samochodowemu. Jest przekonana, że ktoś ją wcześniej śledził, a teraz chciał przejechać. Ale kto? Szalony mąż pacjentki? A może jej własny, Kelvin, prawnik bez sukcesów, umawiający się na boku z inną? Gdy ginie jej były chłopak, oboje z Kelvinem zostają posądzeni o morderstwo. Lecz makabryczne wydarzenia nie ustają.

Obrazek

przez khaleesi 30 lis 2015, 22:37
a ja mam zamiar zapoczątkować sobie serię innych książek niż tych co obecnie czytam. Ileż można czytać o klimacie zimy i wątki w typie ona spała z nim ale nie wiedziała, że to jej wujek od strony ojca który został pobity i w wyniku tego nie wie kim jest a ona, że nie znała swoich rodziców nie wiedziała, ze są rodziną. :lol: :?
Mistrz Avatara

Sortuj wg