Książki, książki..i książeczki.

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez wiejskifilozof 13 wrz 2015, 09:08
Rozczarowałem się.Pratchett i Baxter.Długa Wojna.Akcja taka sobie,a wywody filozoficzne.Nie potrzebne.

przez acherontia-styx 13 wrz 2015, 17:27
'Ponieważ Cię kocham.' - Guillaume Musso
Świat zwariował, a wielu z nas wraz z nim...
Jemy szybko, pracujemy szybko, odpoczywamy szybko...
i umieramy zaskoczeni, że nasze życie już się skończyło.

Sertralinum 200mg
Quetiapinum 75mg

przez platek rozy 13 wrz 2015, 18:03
Mistrzyni romansu historycznego powraca z nową znakomitą powieścią.

Czasy się zmieniają, bywa że na lepsze…
Zbliża się koniec dwudziestego wieku i Esme Reddaway postanawia wreszcie odkryć prawdę. Aby to uczynić musi cofnąć się do wydarzeń, które miały miejsce podczas pierwszej wojny światowej, kiedy Devlin Reddaway zakochał się bez pamięci w jej starszej siostrze Camilli i obiecał, że odbuduje dla wybranki swoje rodzinne Rosindell.
Tymczasem wojna zmienia wszystko. Po powrocie do Anglii Devlin dowiaduje się o zaręczynach Camilli z innym mężczyzną. Wiedziony gniewem i żądzą zemsty poślubia – od dawna skrycie w nim zakochaną - Esme. Młoda kobieta próbuje zdobyć serce męża ożywiając dawną tradycję dorocznego letniego balu w Rosindell. Z upływem lat Esme Reddaway nabiera obaw, że stara rezydencja ma złowrogi wpływ na losy swoich domowników. Podczas jednego z przyjęć wychodzi na jaw straszna tajemnica, która sprawia, iż jej dotychczasowy świat obraca się w gruzy. Kilkadziesiąt lat później to właśnie Esme przypada rola przepędzenia z Rosindell złych duchów przeszłości.
Historia Esme rozgrywająca się na przestrzeni całego niemal minionego stulecia zawiera w sobie wątki o siostrzanej zazdrości, miłosnych dramatach, zdradzie i przebaczeniu. Z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom prozy Kate Morton oraz wielbicielom „Downton Abbey”.
"Bardzo dobrze się czytało. Nie jest to klasyczny romans. Jest to historia Esme i jej najbliższych, która toczy się przez niemal całe stulecie. Główni bohaterowie ukazują sami siebie. Jest dużo o miłości a właściwie o różnych miłościach: do ukochanego , do rodziców, do siostry , dzieci... Jest zazdrość, niemoc wybaczania, większe i mniejsze dramaty...

Obrazek
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Mój mózg jest fabryką strachu. Produkuje bzdury na skalę masową. ;)

http://vimeo.com/48594258

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Malarz cieni 14 wrz 2015, 21:50
Eben Alexander "Dowód"

Skusiłem się na książkę neurochirurga o rzekomych doświadczeniach w "tamtym świecie". Bardzo amatorsko napisana, żadnym dowodem oczywiście nie jest. Nazwanie jednego ze światów Krainą widzaną z perspektywy dżdżownicy zakrawa na kpinę. Ta książeczka bardziej pogłębiła mój ateizm. :mrgreen:

przez platek rozy 15 wrz 2015, 09:14
Zaczełam.

W Sztokholmie dochodzi do serii brutalnych morderstw, których ofiarami są kobiety. Śledztwo prowadzone przez zespół pod wodzą Torkela Höglunda nie posuwa się naprzód.

Morderstwa w najdrobniejszych szczegółach przypominają zbrodnie popełnione przez Edwarda Hinde, seryjnego mordercę, którego Sebastian Bergman pomógł aresztować piętnaście lat temu. Hinde jednak nadal odsiaduje wyrok. Policja jest przekonana, że ma do czynienia z naśladowcą.

Sebastian Bergman, specjalista od seryjnych zabójstw, postanawia uczestniczyć w śledztwie. Wkrótce odkrywa, że wszystkie te morderstwa skierowane są przeciwko niemu...

Uczeń to druga część cyklu kryminalnego z Sebastianem Bergmanem, rozpoczętego powieścią "Ciemne sekrety. "

Mam nadzieję żę będzie tak dobra jak pierwsza część.

Obrazek
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

przez platek rozy 15 wrz 2015, 09:15
Malarz cieni, Tez jestem niewierząca .I takze szukalam naukowych doswiadczen zwiazanych z zyciem po smeirci i nie natrafilam na zadne ktore by je potwierdzalo .Niestety.

przez Malarz cieni 15 wrz 2015, 10:41
platek rozy napisał(a):Malarz cieni, Tez jestem niewierząca .I takze szukalam naukowych doswiadczen zwiazanych z zyciem po smeirci i nie natrafilam na zadne ktore by je potwierdzalo .Niestety.

Ostatnio rozmawiałem o tym na terapii i psycholog powiedziała, że nie ma takich dowodów. To tylko kwestia wiary. Wyznawcy różnych religii mają łatwiej, wiara w życie pozagrobowe łagodzi ich lęk przed śmiercią.

przez platek rozy 15 wrz 2015, 11:06
Malarz cieni, Zgodze sie ale naukowcy beda poszukiwac tego co sie z nami dzieje po smierci i ja przyznam sie ze bylam ciekawa czy coz znalezli, mialam taka potrzebe wiary ze cos jest od kiedy zmarla moja mama . Najpierw poszlam w okultyzm a pozniej sciezka naukowa i wiem ze nie ma nic. mamy tu i teraz i trzeba to zycie przezyc jak najpelniej bo ejst jedno.
Ale to na inny watek temat :)

przez wiejskifilozof 16 wrz 2015, 21:05
Ja czekam na James Rollins Podziemny Labirynt.W poniedziałek było zamówienie.

przez Arhol 17 wrz 2015, 08:26
Futu.re Głuchowskiego -Genialne jakby to nazwać,dark sf?
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

przez platek rozy 17 wrz 2015, 08:32
Arhol, Czytalam jego "Metro 2033" i czaje sie na ta wlasnie o ktorej piszesz:)

przez wiejskifilozof 18 wrz 2015, 09:47
Rollins już jest.

przez acherontia-styx 20 wrz 2015, 14:30
Natasza Socha - 'Maminsynek.'
Świat zwariował, a wielu z nas wraz z nim...
Jemy szybko, pracujemy szybko, odpoczywamy szybko...
i umieramy zaskoczeni, że nasze życie już się skończyło.

Sertralinum 200mg
Quetiapinum 75mg

przez Śmiercionauta 20 wrz 2015, 22:59
Koleżanki i koledzy potrzebuję pomocy. Nie mam co czytać. Poleci ktoś książkę z pogranicza romansu i powieści historycznej. czytałem już Uciekinier Folletta.

Arhol, futu.re, też przeczytam.
"nerwice upaństwowić moderacje wypierdolić"
Moderator

Sortuj wg