Książki, książki..i książeczki.

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez wiejskifilozof 01 sie 2015, 13:56
platek rozy napisał(a):detektywmonk, ale ja nie wiem jaki TY masz nik na Lubimy....

Tak jak tu.Ten sam ;)

przez wiejskifilozof 01 sie 2015, 13:57
alone05 napisał(a):Ja czytam tylko książki z gatunku fantasy, gdzie występują motywy związane z magią, nadprzyrodzonością, mitologią i istnieniem fantastycznych światów. Bardzo lubię Tolkiena i Anne Rice. Książki wypożyczam z biblioteki.
Teraz czytam "Harry Potter i Czara Ognia"
Podczas wakacji na niebie pojawia się Mroczny Znak - symbol śmierciożerców, którzy służą Voldemortowi. Harry pomimo niebezpieczeństwa, kolejny raz powraca do Hogwartu. Zbliża się Turniej Trójmagiczny, w którym konkurować mają przedstawiciele trzech szkół magii: Hogwartu, Beauxbatons oraz Durmstrangu. Czara Ognia ma za zadanie wybrać jednego ochotnika z każdej szkoły. Mimo, że Harry nie zgłaszał się do Turnieju, Czara wybiera go jako drugiego przedstwiciela Hogwartu (pierwszym jest Cedrik Digory). Okazuje się, że uczestnictwo Harrego w Turnieju Trójmagicznym było pułapką. Kiedy podczas ostatniego zadania Harry i Cedrik równocześnie dotykają zwycięskiego pucharu, zostają przeniesieni w miejsce przebywania Lorda Voldemorta, który odzyskuje swoje ciało i moc. Walczy on z Harrym, a w między czasie Peter Pettigrew zabija Cedrika. Następnie Potter przenosi się z powrotem do Hogwartu, gdzie jedynie przyjaciele i dyrektor Dumbledore wierzą w powrót Voldemorta.

Znam wszystkie książki.Z Harrym.

przez khaleesi 01 sie 2015, 20:48
ja mam trzy ksiązki do kupienia. Póki co dwie z nich mam w ebookach ale to nie to samo i chce w wersji papierkowej. Jak troche odłoze kasiury toz robie zamowienie na ksiazki.
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez jetodik 01 sie 2015, 21:01
khaleesi, kup sobie czytnik ebooków a Twoje życie wskoczy na wyższy level :D
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez katia010 02 sie 2015, 01:28
'Ostatnio zaczęłam czytać "W lesie wiedeńskim wciąż szumią drzewa" Ciekawa książka, na którą dawno polowałam ( nie ma oczywiście problemu z jej kupieniem, z wypożyczeniem już są). Nie przeczytałam jej do końca, zbyt ciężka tematyka... Kiedyś nie było dla mnie problemu ani przeczytanie książki o Holokauście ani o wymysłach Piotra Wielkiego, no trudno, człowiek się zmienia.

przez wiejskifilozof 02 sie 2015, 09:24
Jan Krzysztof Nowak.Pan Zmierzchów.Akcja toczy się w 11 wieku.Książka, jest nawet utrzymany w tym klimacie językowym.
Mamy tu reakcję pogańska.Wikingów,kupców Arabskich.Czyta się świetnie.Dużo dobrej akcji i fajnie przenosi w tamte czasy.

przez platek rozy 03 sie 2015, 18:03
Zaczełam
Dojrzały debiut Michaela Hjortha i Hansa Rosenfeldta Ciemne sekrety to znakomity, wielowątkowy i inteligentny kryminał, od którego trudno się oderwać! Autorom udało się uniknąć wielu pułapek i błędów, które często potrafią zepsuć niejeden kryminał. Powieść wciąga i trzyma w napięciu, ma ciekawych bohaterów, nieprzewidywalną fabułę, potoczysty język, impet i energię. To wszystko sprawia, że chce się tylko czytać dalej!

Ciemne sekrety to pierwsza część cyklu powieści kryminalnych z Sebastianem Bergmanem policyjnym psychologiem i ekspertem od seryjnych morderstw. W przygotowaniu druga część cyklu pod roboczym tytułem Nemezis.

Wszystko zaczyna się od telefonu na policję. Zaniepokojona matka zgłasza zaginięcie szesnastoletniego Rogera. Policja z Västerås z pewnym opóźnieniem podejmuje poszukiwania. Wkrótce w podmokłym lesie dochodzi do makabrycznego odkrycia... Staje się jasne, że wydarzyła się tragedia... Sprawa jest na tyle poważna, że do akcji wkraczają śledczy z Krajowej Policji Kryminalnej oraz Sebastian Bergman. Wszystkie tropy prowadzą do szkoły Rogera. To elitarne liceum zdaje się skrywać wiele ciemnych sekretów...

Czyta się super!

Obrazek
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Mój mózg jest fabryką strachu. Produkuje bzdury na skalę masową. ;)

http://vimeo.com/48594258

przez wiejskifilozof 03 sie 2015, 18:20
Lee Child Czasami Warto Umrzeć.Tu akcja toczy się w Nebrasce.Jack Reacher,przybywa to tej krainy.Gdzie rządzi klan Duncanów.Reacher,nie wyjedzie stąd zanim nie rozprawi się z bandziorami.Jak i nie wyjaśni zagadki zaginięcia 8 letniej dziewczynki.

przez Aurora88 03 sie 2015, 19:24
SmutnaTęcza napisał(a):Ooo, mam "Rzeźnię..." na mojej długiej liście do przeczytania. Zaciekawiła mnie, gdy miałam fragment na zajęciach do przetłumaczenia.

I przeczytałam, ale zdecydowanie bardziej wolę Kocią Kołyskę :) Chociaż i tak uwielbiam Vonneguta, koleś ma ciekawe koncepcje w książkach.
od śmiechu dusza tyje i dostaje silne grube łydy

przez acherontia-styx 05 sie 2015, 15:41
'Zanim zasnę.' - S. J. Watson
Świat zwariował, a wielu z nas wraz z nim...
Jemy szybko, pracujemy szybko, odpoczywamy szybko...
i umieramy zaskoczeni, że nasze życie już się skończyło.

Sertralinum 200mg
Quetiapinum 75mg

przez caramel rose 06 sie 2015, 00:20
"Bakakaj" W. Gombrowicza - zbiór opowiadań, zabawa z formą, elementy psychologiczne.
"Nawoływanie się w ciemności nie przynosi światła" E. Fromm
"Nikt nie może nigdzie dojść jeśli skądś nie odszedł" J. Updike

przez Powietrzny Kowal 06 sie 2015, 00:29
Kwiaty dla Algernona (to o mnie.... Obrazek) Obrazek
Tylko loty dla lotuffff! xD ;) xD :* :DDDD - https://www.youtube.com/watch?v=NUgcygzQAwM

przez platek rozy 06 sie 2015, 11:44
W połowie
To miała być jedna z ostatnich sesji projektu Tabula Rasa – tak twierdzili lekarze.
Jednak Sara nie chciała w to wierzyć. Usuwanie jej wspomnień o traumatycznych przeżyciach trwało dłużej niż u innych pacjentów – na tyle długo, że Sara zaczynała zastanawiać się nad swoją rolą w zdarzeniach, które chcieli wymazać. Czy na pewno była ofiarą? Wszystkie te środki bezpieczeństwa, które miały odizolować ją od innych…
O czym tak naprawdę miała zapomnieć?

"Historia stworzona przez Kristen Lippert – Martin od początku mnie zaintrygowała. Jej antyutopijny, lekko futurystyczny klimat przekształcił się w świetny thriller"

Obrazek
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Mój mózg jest fabryką strachu. Produkuje bzdury na skalę masową. ;)

http://vimeo.com/48594258

przez wiejskifilozof 06 sie 2015, 12:03
Czytam teraz Czas Beboka.Katowice lata 50.Adaś dorasta w rodzinie partyjniaka.Świetna,acz trudna książka.

Sortuj wg