Książki, książki..i książeczki.

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez wiejskifilozof 11 cze 2015, 18:31
acherontia-styx napisał(a):'Starter' - Lissa Price

Czytałem.Fajna.

przez PannaNatalia 11 cze 2015, 20:52
Przypomniała mi się książka,którą kiedyś przeczytałam "Nostalgia anioła"chyba sięgnę po nią jeszcze raz
"Czasem płaczę, bo chce mi się płakać
wtedy czuję, jak uchodzi ze mnie zło"Dżem

"A gdy serce Twe przytłoczy myśl,że żyć nie warto,z łez ocieraj cudze oczy,chociaż Twoich nie otarto."Maria Konopnicka

Citabax 10mg

przez PannaNatalia 11 cze 2015, 20:52
Przypomniała mi się książka,którą kiedyś przeczytałam "Nostalgia anioła"chyba sięgnę po nią jeszcze raz

"A gdy serce Twe przytłoczy myśl,że żyć nie warto,z łez ocieraj cudze oczy,chociaż Twoich nie otarto."Maria Konopnicka

Citabax 10mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez wiejskifilozof 13 cze 2015, 13:35
Pogromca Lwów.
No i jest.Wreszcie,na mojej półce.Przeczytana.Nowa książką Lackberg.Czy mi się podobała ? Za zaraz napisze.
Ale najpierw kilka słów o fabule.Młoda dziewczyna wpada pod samochód.Nie udaje się jej uratować.Przykre,ale najstraszniejsze jest coś innego.Fakt,że dziewczyna była przetrzymywana i okrutnie torturowana.
Policja od razu zabiera się do roboty.Muszę powiedzieć,że jeszcze nigdy nie czytałem tak poruszającej i "mocno" napisanej książki.
Autorka opisuje jak bardzo może być okrutny człowiek, wobec innego człowieka.
Oprócz tego wątku czysto kryminalnego, mamy też i wątek, opowiadający o życiu prywatnym policjantów.
To dobre posunięcie pani Camilli, w końcu policjant też człowiek.
Podsumowując.Tak warto przeczytać.Świetna książka.

przez acherontia-styx 17 cze 2015, 13:02
detektywmonk napisał(a):
acherontia-styx napisał(a):'Starter' - Lissa Price

Czytałem.Fajna.

detektywmonk, też mi się podobała. Czekam na 2 część teraz :D

A obecnie na tapecie:
Christopher G. Moore - 'Ulice Bangkoku.'
Świat zwariował, a wielu z nas wraz z nim...
Jemy szybko, pracujemy szybko, odpoczywamy szybko...
i umieramy zaskoczeni, że nasze życie już się skończyło.

Sertralinum 200mg
Quetiapinum 75mg

przez wiejskifilozof 17 cze 2015, 18:01
Ja też.Bo finał był super.

przez platek rozy 17 cze 2015, 18:43
Znów powrot do jednej z moich ulubionych autorek thrillerow;)
Przeraza i mrozi krew w zylach .

Stan Georgia, hrabstwo Grant. Sara Linton, lekarka i koronerka, i Jeffrey Tolliver, policjant i jej były mąż, znajdują w lesie skrzynię, a w niej zwłoki pięknej dziewczyny. Ofiarę zakopano żywcem i w okrutny sposób zamordowano.

Wkrótce bohaterowie dokonają kolejnych przerażających odkryć. Sara i Jeffrey chcą za wszelką cenę schwytać zabójcę. Rozpoczyna się dochodzenie, które podda też próbie ich burzliwy związek i zmusi do konfrontacji z trudną prawdą. Nie ma bowiem nikogo, kto byłby niewinny...

Niewierny to thriller o wierze, zwątpieniu i zbrodni, który przykuwa uwagę czytelnika od pierwszej do ostatniej strony.

Obrazek
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Mój mózg jest fabryką strachu. Produkuje bzdury na skalę masową. ;)

http://vimeo.com/48594258

przez platek rozy 17 cze 2015, 18:45
detektywmonk, zapisalam sie na najnowsza Lackberg ;) ale kiedy ja wypozycze nie wiem bo jestem 4 w kolejce ;)
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

przez wiejskifilozof 18 cze 2015, 09:59
Ja mam to szczęście,że kupiłem osobiście.

przez rella 22 cze 2015, 11:13
Małgorzata Halber - Najgorszy człowiek na świecie. W końcu udało się ją dorwać w bibliotece, polecam! Dziennikarka muzyczna napisała przejmującą opowieść o uzależnieniu i walce z nim
. Bez patosu. Z humorem, ironią.
Nie wiem czy znacie jej stronę na fejsie z rysunkami "bohater". On wypowiada rzeczy o których ludzie jak my często myślą ;) polecam również. Jesienią ma to zostać wydane w formie książki, nie mogę się doczekać

przez wiejskifilozof 22 cze 2015, 13:20
Polecam książki Jamesa Rollinsa.Dobra przygoda.Czytałem choćby: Burza Piaskowa,Klucz Zagłady,Wirus Judasza,Amazonia.

przez platek rozy 23 cze 2015, 16:34
rella, jestem zapisana na te ksiazke w bibliotece bo bardzo chce przeczytac.

A ja aktualnie prawdziwa perelke :) Nie wydawana nigdy wczesniej w Polsce powiesc dla mnie najmniej znanej z siostr Bronte.Ksiazka napisana kunsztownym jezykiem , z cudownie zarysowanymi postaciami.Bogate opisy i ogromnie duzo rozbudowanych dialogow , opisow emocjonalnych tego co bohaterowie przezywaja, czynia te ksiazke majstersztykiem.Wspaniala ksiazka!

Losy kobiety walczącej o niezależność w świecie, gdzie w oczach społeczeństwa i w świetle prawa żona jest jedynie własnością męża.

Pojawienie się we dworze Wildfell Hall pięknej i tajemniczej wdowy wywołuje huragan plotek wśród okolicznych mieszkańców. Czy młoda kobieta skrywa jakiś mroczny sekret? Nikt nie może uciec przed przeszłością...

Obrazek

przez PannaNatalia 24 cze 2015, 14:34
rella-czytałam tą książkę jakiś miesiąc temu-całkiem ciekawa.Moja ulubiona książka z tego typu to Milion małych kwałków-James Frey.

Ostatnio przeczytałam Lęki i depresja-Shirley Trickett

Citabax 10mg

przez ben rei 24 cze 2015, 15:58
z cyklu Stalkera przeczytałem dwa tomy od Gołkowskiego- Ołowiany Świt i Drugi brzeg i w mojej ocenie..meh, pierwsza jeszcze, zwłaszcza pod koniec dawała nadzieję na ciekawe rozwinięcie historii, ale w drugiej imho strasznie spartaczył i na zakończenie moja reakcja była 'wtf?', podobno 3 tom najlepszy, a ostatnie dzieło gościa jeszcze lepsze, ale nie wiem, jakoś nie mam już ochoty na literaturę od tego pana, strasznie nierówno pisze, jedynie z dobrymi momentami, wolę stary, nieco minimalistyczny ale wciąż dobry Piknik na skraju drogi.
fubar

Sortuj wg