Książki, książki..i książeczki.

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez acherontia-styx 02 maja 2015, 19:54
'Cud' - Ignacy Karpowicz

przez wiejskifilozof 03 maja 2015, 09:36
Ja przedstawię dziś trzy książki.
Dean Koontz Bez Tchu.Dla mnie średnia.No może dobre były, te wątki z tymi stworami.
Christopher Ross Mój Przyjaciel Wilk.Też nie arcydzieło.Ale mi się podobała.Ze względu, na opisy wilków.
Poul Anderson.Zaklęty Miecz.Bajeczna,piękna Fantazy.Bogowie Nordycy.Elfy,trolle,krasnoludy.

przez platek rozy 04 maja 2015, 11:14
Bardzo dobry kryminał. Trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Bardzo polubiłam głównego bohatera - agenta Willa Trenta.
Abigail Campano wraca do domu i na progu swojej sypialni znajduje zwłoki dziewczyny. Myslac, że to jej córka, zabija domniemanego zabójcę, którego zastała na miejscu zbrodni. Agent Will Trent wraz z przydzieloną mu do pomocy młodą policjantką musi rozwiązać trudną sprawę, dysponując jedynie wątpliwymi poszlakami. Wszystko się komplikuje, gdy okazuje się, że oprócz morderstwa doszło także do porwaniaa Kolejna doskonała powieść mistrzyni thrillera, w której oprócz trzymającej w napięciu fabuły i zaskakujących zwrotów akcji znajdujemy poruszający, pełen goryczy portret niezwykłego policjanta, a także wstrząsającą analizę zbrodni i rachunku, jaki trzeba za nią zapłacić.Powieści Karin Slaughter, przełożone na 23 języki, nieustannie goszczą na liście bestsellerów aNew York Timesaa. Dom Wydawniczy REBIS opublikował dotychczas Niewiernego, Przywilej skóry oraz Tryptyk
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Mój mózg jest fabryką strachu. Produkuje bzdury na skalę masową. ;)

http://vimeo.com/48594258

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez platek rozy 04 maja 2015, 11:21
Natomiast Bonda totalnie mnie rozczarowała.Nie podoba mi się język którym ksiązka jest pisana . Po więcej ksiązęk tej pani nie sięgne.Ogrom pracy wykonanej przez autorkę nie przełożył się na jakość książki. Nie ma iskry, która wciąga i nie pozwala odłożyć książki na bok, dopóki nie skończy się czytać.

Zima 1993. Tego samego dnia, w niejasnych okolicznościach, ginie nastoletnie rodzeństwo. Oba zgony policja kwalifikuje jako tragiczne, niezależne od siebie wypadki.
Wielkanoc 2013. Po siedmiu latach pracy w Instytucie Psychologii Śledczej w Huddersfield na Wybrzeże powraca Sasza Załuska. Do profilerki zgłasza się Paweł „Buli” Bławicki, właściciel klubu muzycznego w Sopocie. Podejrzewa, że jego wspólnik - były piosenkarz i autor przeboju "Dziewczyna z północy" - chce go zabić. Załuska ma mu dostarczyć na to dowody. Profilerka niechętnie angażuje się w sprawę. Kiedy jednak dochodzi do strzelaniny, Załuska zmuszona jest podjąć wyzwanie. Szybko okazuje się, że zabójstwo w klubie łączy się ze zdarzeniami z 1993 roku, a zamordowany wiedział, kto jest winien śmierci rodzeństwa. Jednym z kluczy do rozwiązania zagadki może okazać się piosenka sprzed lat.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

przez acherontia-styx 04 maja 2015, 12:13
'Kroniki Jakuba Wędrowycza.' - Andrzej Pilipiuk ;)

przez wiejskifilozof 04 maja 2015, 20:41
acherontia-styx napisał(a):'Kroniki Jakuba Wędrowycza.' - Andrzej Pilipiuk ;)
acherontia-styx napisał(a):'Kroniki Jakuba Wędrowycza.' - Andrzej Pilipiuk ;)

Super, kocham te książki.

przez platek rozy 09 maja 2015, 08:58
Skonczylam w nocy .Taka ksiązka z drugim dnem , spory nacisk na portrety psychologiczne bohaterów.Ogromnie mnie wciagneła.

Pewnego dnia – rzecz się dzieje w Trójmieście – znika dziewczyna. Po roku bezowocnych poszukiwań młoda dziennikarka rozpoczyna własne śledztwo. Kim jest zaginiona Sylwia? Kto ponosi winę za jej zniknięcie? W tej błyskotliwie skonstruowanej, bogatej w obserwacje obyczajowe i świetnie napisanej historii nic nie jest jednoznaczne. Wątek kryminalny to tylko pretekst, bowiem od pytania o winnego tragedii ważniejsze okazuje się odkrywanie głęboko skrywanych rodzinnych tajemnic.

Obrazek

przez SmutnaTęcza 09 maja 2015, 13:07
Domek dla lalek David Hewson

Naprawdę dobra książka, chociaż na początku akcja trochę się wlecze, a i końcówka [SPOILER!!] trochę dziwna, bo mija zaledwie kilka dni od odnalezienia, a dziewczyna po takiej traumie, jaką przeżyła, zachowuje się całkiem normalnie, jakby już dawno temu przeszła terapię i była całkowicie zdrowa. :lol:

przez wiejskifilozof 09 maja 2015, 15:00
Rafał Dębski.Gwiazdozbiór Kata. Mroczna, brutalna, krwawa.Świetne czasy Batorego.

przez SmutnaTęcza 09 maja 2015, 15:55
detektywmonk, czasami wydaje mi się, że czytasz co najmniej jedną książkę dziennie. :P Ile ty potrafisz przeczytać stron na godzinę? :P

przez wiejskifilozof 10 maja 2015, 10:02
SmutnaTęcza napisał(a):detektywmonk, czasami wydaje mi się, że czytasz co najmniej jedną książkę dziennie. :P Ile ty potrafisz przeczytać stron na godzinę? :P

To się wydaje,że czytam szybko.Ja po prostu czytam bardzo dużo.

przez pinda 11 maja 2015, 20:57
Zaczęłam czytać "Niemieckiego bękarta" Lackberg, wciąga od początku. Widziałam swojego czasu film, na szczęście niewiele pamiętam.
burning down the house!

przez wiejskifilozof 12 maja 2015, 12:53
pinda napisał(a):Zaczęłam czytać "Niemieckiego bękarta" Lackberg, wciąga od początku. Widziałam swojego czasu film, na szczęście niewiele pamiętam.

Właśnie ukazała się jej nowa książka.Pogromca Lwów.

przez platek rozy 12 maja 2015, 16:24
pinda, Bardzo lubie Lackberg :smile:

Sortuj wg