Książki, książki..i książeczki.

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

"Kwiat pustyni" - wstrząsające wyznania

przez Luxurious 09 sie 2010, 22:24
Nie wiem czy ktoś czytał lub oglądał ekranizację powieści, ale postanowiłam dodać temat, by zachęcić wszystkich do przyczytania jej. :great:
Książka w ręce wpadła mi zupełnie przypadkiem, udowodniła mi, że moje "problemy" są błachostką.
"Kwiat pustyni" jest książką niezwykłą, biografią poruszającą nawet najbardziej niewzruszonych czytelników, ale i ludziom, ceniącym odwagę i upór w dążeniu do celu.

Jest to lektura niesamowita, którą przyczytałam w 2 dni, gdyż była tak trzymająca w napięciu, jej zadaniem jest nakłonienie czytelnika do przemyśleń i uświadomienie mu okrutności dawnego i dzisiejszego świata. Świata, którego my wcale nie znamy.
Książka przedstawia prawdziwą historię życia Somalijki z plemienia koczowników.
Od najmłodszych lat dziewczynka żyła w Somalii. Wychowała się w otoczeniu dzikiej przyrody. Gdy miała pięć lat została obrzezana, w wieku lat sześciu pierwszy raz została zgwałcona. Jako trzynastolatka uciekła z domu. W końcu trafiła do Londynu, gdzie nastąpił wielki przełom w jej życiu. Gdy miała osiemnaście lat, rozpoczęła karierę modelki i osiągnęła sukces.
Autentyczny opis surowych warunków, w jakich spędziła dzieciństwo, procesu obrzezania i wędrówki na sam szczyt, są atutem tej książki. Ta wstrząsająca relacja krok po kroku uświadamia nam, że wciąż są jeszcze na świecie miejsca, w których dzieją się rzeczy dla nas niewyobrażalne. Upór i zawziętość sprawiły, iż afrykańska dziewczynka przezwyciężyła wszelkie przeciwności losu i dokonała niemożliwego.
Serdecznie polecam

Re: "Kwiat pustyni" - wstrząsające wyznania

przez linka 09 sie 2010, 22:38
Luxurious, jeśłi podobała ci się ta książka polecam także:
- Córka Nomadów - Waris Dirie
- Spalona żywcem - Souad
- Wyznania Gejszy - Arthur Golden
- Kwiat śniegu i sekretny wachlarz - Lisa See
- Biała Masajka - Corinne Hoffmann
- Gejsza z Gion - Mineko Iwasaki
- Oddajcie mi dzieci - Patsy Heymans
- Sprzedane! - Mahmoody Betty, Muhsen Zana, Crofts Andrew
- Mój pan i władca - Tehmina Durrani
No i takie tam klasyki, My dzieci z dworca ZOO, Dziennik (czy pamiętnik) Narkomanki.
Wszystko to czytałam, świetne, poruszające książki.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Re: Książki, książki..i książeczki.

przez Kate83 09 sie 2010, 22:38
dominika92, " Bez skrupułów" Cobena -zaliczone :) Aktualnie słucham audiobooka "Tysiąc wspaniałych słońc" -Khaled Hosseini.Całkiem ciekawa...
http://quillingkate.blogspot.com/ - mój blog Zapraszam!! :)))
Tam, gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba. Obrazek
— Algernon Charles Swinburne

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Shadowmere 09 sie 2010, 22:40
linka napisał(a):Luxurious, jeśłi podobała ci się ta książka polecam także:
- Córka Nomadów - Waris Dirie
- Spalona żywcem - Souad
- Wyznania Gejszy - Arthur Golden
- Kwiat śniegu i sekretny wachlarz - Lisa See
- Biała Masajka - Corinne Hoffmann
- Gejsza z Gion - Mineko Iwasaki
- Oddajcie mi dzieci - Patsy Heymans
- Sprzedane! - Mahmoody Betty, Muhsen Zana, Crofts Andrew
- Mój pan i władca - Tehmina Durrani
No i takie tam klasyki, My dzieci z dworca ZOO, Dziennik (czy pamiętnik) Narkomanki.
Wszystko to czytałam, świetne, poruszające książki.

wszystko czytalam:) polecam:)

a od siebie dodam jeszcze "bialy oleander",moja ulubiona książka.
Shadowmere

przez linka 09 sie 2010, 22:42
Przeniesiono do odpowiedniego działu :D
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Sorrow 09 sie 2010, 23:17
Luxurious napisał(a):Nie wiem czy ktoś czytał lub oglądał ekranizację powieści, ale postanowiłam dodać temat, by zachęcić wszystkich do przyczytania jej. :great:
Książka w ręce wpadła mi zupełnie przypadkiem, udowodniła mi, że moje "problemy" są błachostką.
"Kwiat pustyni" jest książką niezwykłą, biografią poruszającą nawet najbardziej niewzruszonych czytelników, ale i ludziom, ceniącym odwagę i upór w dążeniu do celu.

Jest to lektura niesamowita, którą przyczytałam w 2 dni, gdyż była tak trzymająca w napięciu, jej zadaniem jest nakłonienie czytelnika do przemyśleń i uświadomienie mu okrutności dawnego i dzisiejszego świata. Świata, którego my wcale nie znamy.
Książka przedstawia prawdziwą historię życia Somalijki z plemienia koczowników.
Od najmłodszych lat dziewczynka żyła w Somalii. Wychowała się w otoczeniu dzikiej przyrody. Gdy miała pięć lat została obrzezana, w wieku lat sześciu pierwszy raz została zgwałcona. Jako trzynastolatka uciekła z domu. W końcu trafiła do Londynu, gdzie nastąpił wielki przełom w jej życiu. Gdy miała osiemnaście lat, rozpoczęła karierę modelki i osiągnęła sukces.
Autentyczny opis surowych warunków, w jakich spędziła dzieciństwo, procesu obrzezania i wędrówki na sam szczyt, są atutem tej książki. Ta wstrząsająca relacja krok po kroku uświadamia nam, że wciąż są jeszcze na świecie miejsca, w których dzieją się rzeczy dla nas niewyobrażalne. Upór i zawziętość sprawiły, iż afrykańska dziewczynka przezwyciężyła wszelkie przeciwności losu i dokonała niemożliwego.
Serdecznie polecam

Na mnie ta książka nie zrobiła zbytniego wrażenia. Bohaterka nie posypała się nerwowo, więc nie mogę uznać, że przydażyło się jej coś szczególnie złego.

przez linka 09 sie 2010, 23:22
Sorrow napisał(a): Bohaterka nie posypała się nerwowo, więc nie mogę uznać, że przydażyło się jej coś szczególnie złego.

Yhmm...więc jak po gwałcie kobieta daj e sobie radę i żyje dalej to tak jakby nic złego się nie stało......oj niewiele wiesz o kobiecej psychice, niewiele....
Przyjaciel forum

przez Sorrow 09 sie 2010, 23:42
linka napisał(a):
Sorrow napisał(a): Bohaterka nie posypała się nerwowo, więc nie mogę uznać, że przydażyło się jej coś szczególnie złego.

Yhmm...więc jak po gwałcie kobieta daj e sobie radę i żyje dalej to tak jakby nic złego się nie stało......oj niewiele wiesz o kobiecej psychice, niewiele....

Co to jest "kobieca psychika"?

Tak czy siak, książka mnie zbytnio nie ruszyła. Za mało bólu, gniewu i rządzy zemsty.
Winię Islam.
Generalnie rzecz biorąc to jeśli chodzi o moje czytanie to jestem dość empatycznym czytelnikiem. Swego czasu udało mi się wstrząsnąć komisją maturalną gdyż opisałem książkę "Zdążyć Przed Panem Bogiem" tym samy ironicznym i zdystansowanym tonem, którego używał autor.

przez fobia 09 sie 2010, 23:55
mnie również podobała się książka "kwiat pustyni" , polecam jeszcze "Takemnice nowego orleanu"- Heather Graham

przez wiejskifilozof 24 sie 2010, 12:42
Ja jestem miłośnik literatury . Czytam prawie wszystko zarówno romanse jak i horrory . :D

przez Korba 24 sie 2010, 13:18
nie mam pojęcia, co zabrać na urlop do czytania.
tyle zaczętych książek, a żadnej nie umiałam doczytać przez nerwiczkę i brak koncentracji.
nie mam pojęcia jaka lektura pomoże mi się wyłączyć...
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez dogomaniaczka 25 sie 2010, 00:53
Korba, saga o ludziach lodu :roll: ale to ciężko zdobyć.. hmm pomyślmy co mi się pomaga wyłączyć..Trzynasta opowieść to książka w stylu Cienia wiatru wciągająca :D
dogomaniaczka

przez psychoDorotka 29 sie 2010, 09:26
Ja bardzo polecam Katarzynę Grocholę. Jej książki są bardzo prawdziwe i poetyckie zarazem. Szczególnie podobała mi się książka "Księżyc ci upadł" i "Drugi brzeg".

przez wiejskifilozof 09 wrz 2010, 15:32
Ja czytam Marek Krajewski Widma miasta Breslau .

Sortuj wg