Książki, książki..i książeczki.

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez wiejskifilozof 06 mar 2015, 10:06
Daniel Gromann Trzecie Świadectwo. Rozczarowałem się, nudna i nużąca S/F.Raczej obyczajówka, tocząca się w przyszłości.

przez na_leśnik 06 mar 2015, 17:54
Czytam właśnie Witajcie w Rosji Dmitrija Glukhovskiego. Zbiór naprawdę ciekawych opowiadań, jeżeli ktoś lubi taką tematykę (aktualna sytuacja w kraju naszego byłego "sojusznika", widziana oczami młodego pokolenia), przedstawioną w krzywym zwierciadle, pełnym groteski i przerysowań. Klimat opowiadań jakoś kojarzy mi się mocno z brytyjskim serialem "Black Mirror". Niby obrazowane problemy inne, jednak "pier******cie" w czytelnika/widza bardzo podobne.
"Każdy, kto kiedykolwiek zbudował jakieś nowe niebo, znajdował moc do tego dopiero we własnym piekle."

przez acherontia-styx 07 mar 2015, 13:45
acherontia-styx, rany, w podstawówce zarzekałam się że pójdę na filologię klasyczną a w gimnazjum czytałam Senekę do poduszki bo chciałam być jak Borejkówny :)

rella, ale słodko ! :mrgreen:
nawet nie wiesz jak mi humor poprawiłaś niechcący tym co napisałaś :mrgreen:
Świat zwariował, a wielu z nas wraz z nim...
Jemy szybko, pracujemy szybko, odpoczywamy szybko...
i umieramy zaskoczeni, że nasze życie już się skończyło.

Sertralinum 200mg
Quetiapinum 75mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez amelia83 07 mar 2015, 22:27
Laurie Halse Anderson 'motylki' wstrząsająca opowieść anorektyczki
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez rella 08 mar 2015, 10:13
acherontia-styx napisał(a):
acherontia-styx, rany, w podstawówce zarzekałam się że pójdę na filologię klasyczną a w gimnazjum czytałam Senekę do poduszki bo chciałam być jak Borejkówny :)

rella, ale słodko ! :mrgreen:
nawet nie wiesz jak mi humor poprawiłaś niechcący tym co napisałaś :mrgreen:

Hehe cieszę się :)

Ja uwielbiałam te książki w tamtym okresie, potem czytałam z sentymentu te nowe części gdy się pojawiały. Teraz patrząc na nie okiem bardziej dorosłym i bardziej profesjonalnym, krytycznym (ze względu na wykształcenie) mam do tej serii sporo zarzutów. Ale to niewazne bo i tak
każdej dorastającej dziewczynie ją polecę, naprawde wtedy dała mi wiele, bardzo mnie rozwinęla, ukształtowała. Moim problemem jest to że myślalam ze tak wygląda świat i ludzie, a jednak jest ten książkowy świat mocno ocenzurowany i nierzeczywisty, oderwany od współczesności.

przez carlosbueno 08 mar 2015, 11:08
na_leśnik napisał(a):Czytam właśnie Witajcie w Rosji Dmitrija Glukhovskiego. Zbiór naprawdę ciekawych opowiadań, jeżeli ktoś lubi taką tematykę (aktualna sytuacja w kraju naszego byłego "sojusznika", widziana oczami młodego pokolenia), przedstawioną w krzywym zwierciadle, pełnym groteski i przerysowań. Klimat opowiadań jakoś kojarzy mi się mocno z brytyjskim serialem "Black Mirror". Niby obrazowane problemy inne, jednak "pier******cie" w czytelnika/widza bardzo podobne.

Przeczytałem jakiś czas temu i rzeczywiście niektóre opowiadania bardzo dobre, inne mniej no i można poznać z pierwszej ręki jaka tam propaganda Putinowska jest.
Największy Forumowy Maruda

przez pinda 11 mar 2015, 13:28
Czytam teraz "Cząstki elementarne" ("Atomised") Michela Houellebecqa. Robi wrażenie.
burning down the house!

przez platek rozy 12 mar 2015, 11:31
pinda, jedna z moich ulubionych ksiazek .
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Mój mózg jest fabryką strachu. Produkuje bzdury na skalę masową. ;)

http://vimeo.com/48594258

przez Śmiercionauta 12 mar 2015, 11:42
Wreszcie ukazała się nowa powieść (lub mikropowieść) Dukaja.

Ukazała się tylko w wersji e-bookowej, a dodatkowo najwyraźniej Dukaj postanowił zrewolucjonizować/pchnąć naprzód rynek wydawniczy i przeprowadzić eksperyment w postaci książki, która stricte książką nie jest, ale raczej amalgamatem e-booka, art-booka, encyklopedii i czegoś tam jeszcze. W "Starości aksolotla" znajdziemy obrazki, odsyłacze, najróżniejsze bajery, a całość została oprawiona filmem krótkometrażowym w wykonaniu Platige Image, moim zdaniem zajebistym:

"nerwice upaństwowić moderacje wypierdolić"
Moderator

przez wiejskifilozof 12 mar 2015, 14:01
Rozczarowany jestem Zdrada Bournea autorstwa Eric Van Lustbader. Jednak Ludlum, to Ludlum.

przez pinda 12 mar 2015, 16:05
platek rozy, nie dziwię się, że to Twoja ulubiona. Czytam ją po angielsku, nie wszystko rozumiem, zwłaszcza wstawki naukowe. Co byś polecała Houellebecqa w drugiej kolejności?

-- 12 mar 2015, 16:06 --

Śmiercionauta, teaser świetny jest, ja z kolei nic Dukaja nie czytałam. Podobno wywraca mózg, może być za trudne :)
burning down the house!

przez platek rozy 12 mar 2015, 16:15
pinda, "Poszerzenie pola walki " "Platforme" te mam i ogromnie lubie , mysle ze powinny Ci sie spodobac:)
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

przez pinda 12 mar 2015, 16:22
platek rozy, dzięki, postaram się je dorwać i wówczas podzielić się wrażeniami :)
burning down the house!

przez platek rozy 12 mar 2015, 16:24
pinda, koniecznie ! Ciekawa jestem Twojej opinii :great:

Sortuj wg