Książki, książki..i książeczki.

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez amelia83 10 lut 2015, 19:16
BezdomnaKatarzyna Michalak
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez wiejskifilozof 11 lut 2015, 10:11
amelia83 napisał(a):BezdomnaKatarzyna Michalak

Znam, chyba jej najbardziej dojrzała powieść.

przez ediwonder 13 lut 2015, 14:39
A dla relaksu, humoru, ale i refleksji polecam "Listy z ziemi" M. Twain-a.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Steviear 13 lut 2015, 20:11
Czytam teraz Powrót z gwiazd Lema
No nie mogę. 3/4 książki a coś się we mnie gotuje. To chyba nie są pozytywne emocje.
Jak on mógł?? Te jego ekscesy podnoszą mi ciśnienie. Dziwnie się czuję.

Nie wiem, może ktoś spokojniejszy powinien to czytać.

przez platek rozy 13 lut 2015, 20:27
"Zamykam się, popadam w przygnębienie, które na nic mi się nie zda. W normalnych warunkach jestem wesołym człowiekiem, przeciwieństwem tego, kim stałem się teraz."

Kolejna bezsenna noc Herberta Molina, emerytowanego oficera policji. Od pięćdziesięciu czterech lat nękają go cienie, które chcą, żeby odpokutował dawne winy. Molin przywykł do ich obecności i uczy się zajmować sobie czas po zmierzchu - układa puzzle lub tańczy tango z wykonaną przez siebie lalką. W końcu nadchodzi moment zemsty - pewnego dnia o świcie Molin zostaje zachłostany na śmierć. Krwawe ślady na podłodze w jego domu układają się w kroki tanga. Do śledztwa, prowadzonego przez Giuseppego Larssona, włącza się doświadczony policjant Stefan Lindman, którego zastajemy w trudnym dla niego momencie życia - właśnie dowiaduje się, że ma raka. Tymczasem popełnione zostaje drugie morderstwo. Funkcjonariusze natrafiają na trop prowadzący do międzynarodowej siatki neonazistów i stopniowo odkrywają motywy dokonanych zbrodni, które swoje źródło mają w wydarzeniach z czasów II wojny światowej.

Powrót nauczyciela tańca to kryminał uznany przez wielu krytyków za lepszy nawet od Mankellowskiego cyklu o komisarzu Kurcie Wallanderze. Powieść jest przesycona atmosferą skandynawskiego chłodu i mroku, zawiera wątki historyczne, daje czytelnikowi wgląd w mentalność szwedzkiego społeczeństwa. Książka zdobyła w 2005 roku Gumshoe Award dla Najlepszej Europejskiej Powieści Kryminalnej.

Aktualnie , i poki co dla mnie jedna z najlepszych powiesci Mankella.

Obrazek
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Mój mózg jest fabryką strachu. Produkuje bzdury na skalę masową. ;)

http://vimeo.com/48594258

przez wiejskifilozof 13 lut 2015, 21:33
Kelly Jones Dziewczyna, która słyszała kolory.Piękna historia, kobiety która widziała...dźwięki.Mamy tu Nowy Jork czasy obecne, jak i Niemcy.Od 1900, do czasów upadku nazizmu.Polecam ludziom kochającym malarstwo.

A Powrót Nauczyciela Tańca mam w domu, cudowna książka.

przez platek rozy 15 lut 2015, 09:59
detektywmonk, zgodze sie , lubie w Mankellu to ze oprocz podstawowej historii o ktorej ksiazka opowiada on jeszcze wplata sprawy takie jak choroba czy osamotnienie ... Postacie sa przez to tak bardzo nam bliskie.
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

przez wiejskifilozof 15 lut 2015, 10:35
Ja lubię te z Wallanderem.Ale Chińczyk też nie był zły.

przez platek rozy 15 lut 2015, 14:08
detektywmonk, mnie wlasnie Wallander sie troche juz przejadl dlatego "Powrot nauczyciela tanca " tak ucieszyl bo bohaterem jest ktos inny:)

przez wiejskifilozof 15 lut 2015, 19:05
To polecam Domek z Piernika,akurat mi z głowy autor wypadł.Mocny szwedzki kryminał.

przez platek rozy 15 lut 2015, 19:44
detektywmonk, o dzieki , popatrze w bibliotece za nim:)A Lackberg tez czytujesz?

przez ekert 16 lut 2015, 08:50
O co chodzi z tymi 50 twarzami greya. Czy to rzeczywiście tak dobra książka jak się o niej pisze?

przez Enii 16 lut 2015, 09:44
ekert napisał(a):O co chodzi z tymi 50 twarzami greya. Czy to rzeczywiście tak dobra książka jak się o niej pisze?

Zaje..sta jak masz 15 lat lub jestes 40letnią dziewicą hehehehe :twisted: :twisted: :twisted:
Ty kreujesz swoją własną prawdę. A „prawda” to jedynie to, w co wierzysz.
A „to, w co wierzysz” to jedynie to, co myślisz”.

Jerry Hicks

przez wiejskifilozof 16 lut 2015, 10:00
Co do Lackberg, to mam wszystkie jej książki.50... czytałem, zachęcony przez znajomą lat 40. Nie jest to arcydzieło, ale też i nie gniot.

Sortuj wg