Książki, książki..i książeczki.

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Re: Książki, książki..i książeczki.

przez Lolita 22 kwi 2010, 19:15
Markiz de Sade Zbrodnie Miłości i Sto Dwadzieścia dni sodomy hmmm... dla ludzi o stalowych nerwach :)

Po nad to Kępiński Antoni Z psychopatologii życia seksualnego
Kobierzycki Tadeusz - Poza Miłości i Wolnością , uzależnienia psychologicznego .

A i jeszcze ostatnio przeczytałam Janusz Tazbir - Państwo bez Stosów Polecam :)
Wyobraź mnie sobie; nie zaistnieję, jeśli mnie sobie nie wyobrazisz.

Lolita

przez Sorrow 22 kwi 2010, 20:15
Z grozy, polecam H.P. Lovecrafta. Szczególnie zestawy opowiadań, które zawierają opowiadania W Górach Szaleństwa i Cień z Poza Czasu.
Gość pisze o niesamowitych pradawnych rasach z kosmosu (często z przed milionów lat), niezrozumiałych istotach z innych wymiarów, mutantach, ghulach, itd.
Stworzył całą spójną mitologię.

przez Fable 30 kwi 2010, 12:59
A ja dziś zacząłem czytać ksiazke Jose Saramago pt. "Miasto ślepców". Nieźle sie zapowiada i juz chyba moge w ciemno polecic ja. Film podobno jest bardzo kiepski... ale pewnie tez kiedys obejrze by sie przekonac.. Pozdrawiam! :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez linka 30 kwi 2010, 13:26
Jeszcze chyba nie polecałam: Millenium - Mężczyźni którzy nienawidzą kobiet.
Obrazek

Genialny kryminał z dreszczykiem, powiedziałabym,, ze thriller - ale na szczęście bez żadnych duchów, demonów i innych dziwactw. Jestem tą książką zachwycona - podobnie jak filmem produkcji szwedzkiej.

40 lat po zaginięciu młodej dziewczyny, dziennikarz zaczyna badać historię jej rodziny. Pomaga mu pewna zagubiona, rozchybotana emocjonalnie dziewczyna, która w życiu mimo młodego wieku przeszła już niejedno. Razem ten dziwaczny duet odkrywa rzeczy które zaskakują i mrożą krew w żyłach.

Historia ciekawa, rozbudowana, główni bohaterzy bardzo złożeni, to jedna z tych książek która nie chce dać zasnąć i czyta się ją do rana.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez pobłażająca_sobie 01 maja 2010, 14:54
Ja natomiast chciałabym polecić książkę, która wywarła na mnie niesamowite wrażenie – przez swój optymizm i pochwałę życia. Nie czytałam wcześniej niczego tak napisanego i bardzo się cieszę, że na tą książkę trafiłam (całkiem przypadkowo wpadła mi w ręce na kiermaszu książek – ciut wymięta i przykurzona); chociaż muszę przyznać, że momentami – kiedy miewałam podły nastrój – nie mogłam jej czytać. Nie mogłam znieść radości i optymizmu, jaki z niej emanuje.. ale nie zmienia to faktu, że dla mnie książka ta – czyli Colas Breugnon - jest rewelacyjna. Napisana tuż po pierwszej wojnie światowej (1919) przez R. Rollanda, była chyba jego sposobem na poradzenie sobie z doświadczeniami wyniesionymi z czasów wojny właśnie. Motto książki mówi wiele:
Święty Marcin pije wino,
Wodę pozostawia młynom

(klimat książki świetnie też oddaje tytuł jednego z rozdziałów – Śmierć mojej starej.. :mrgreen: )
Z rzeczy godnych uwagi, o których chyba nikt nie pisał, polecam twórczość Sylvii Plath. Uwielbiam jej wiersze (I Am Vertical But I would rather be horizontal), ale prozę także, zwłaszcza Szklany klosz.. Nastroju nie poprawia, ale trudno żeby „optymizm” bądź „pesymizm” danej książki miał decydować czy ją czytać czy też nie..
I have lost myself again
Lost myself and I am nowhere to be found,
I think that I might break
I've lost myself again and I feel unsafe

przez fobia 10 maja 2010, 00:01
kupiłam "pod kopułą" S. Kinga - dam znać jak przeczytam czy fajna :)

przez peggybrown8 15 maja 2010, 20:19
William Wharton "spóźnieni kochankowie"- książkę, która mnie doprowadza do zachwytu, płaczu, wiary w miłość, szaleństwa i zmysłowości.
Sięgam po nią wieczorami(cierpię na bezsenność), aby poczuć coś intensywniej, wyraźniej, taka moja mała terapia :)
" Dopiero gdy utraci się jeden z posiadanych darów zaczyna się doceniać i dostrzegać pozostałe."
"Kiedy myślę, o tym jak żyłem, jak my żyjemy, o prawdzie naszego życia. Wszystko to jest tak sztuczne, oderwane nawet od jedzenia, wszystko to jest formą robienia tego co należy."
"Nie, ale pozwól, że usiądę blisko ciebie. Może chłód to tylko wymówka. Lubię siedzieć blisko ciebie, czuć ciepło twojego ciała, twoje ruchy. To sprawia, że nie czuję się tak bardzo samotna, jestem szczęśliwa. "
" Nasze czasy są pełne seksu, ale niewiele w nich prawdziwej miłości, miłości, która zbliża wszystkie stworzenia, która pozwala im znaleźć wyraz dla uczuć wobec innego stworzenia, ważnego i cenionego dla nich."
Polecam wszystkie książki tego autora : )

przez Sean1 28 maja 2010, 20:45
Ja musze przyznac, ze czytalem glownie horrory tak od siebie (no dobra, lektur tez prawie nie czytalem, nie liczac super 'Dzieci z Bullerbyn'). Moj ulubiony autor to Graham Masterton. Kinga tez lubie. A zwlaszcza za "To". No i byla taka ksiazka jeszcze "Pokochała Toma Gordona". A tak to jak chce cos glebszego, do przemyslen, to wole film obejrzec. Po prostu nie zaczalem wczesniej czytac ksiazek z innego gatunki i za bardzo nie chce mi sie teraz tak nagle rozpoczynac :D

przez fobia 12 cze 2010, 20:44
Przeczytałam "pod kopułą" - zajebiaszcze ;) polecam, książka rewelacja, normalnie oderwać się nie mogłam :105:

przez Kate83 18 cze 2010, 23:13
Kilka lat tamu przeczytałam całą "Sagę o ludziach lodu"- polecam.
Aktualnie czytam "Wyanania gejszy", jest całkiem dobra.
http://quillingkate.blogspot.com/ - mój blog Zapraszam!! :)))
Tam, gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba. Obrazek
— Algernon Charles Swinburne

przez dogomaniaczka 21 cze 2010, 20:08
Kate83, właśnie poluje na sagę!!

a może ma ktoś pomysł co zrobić z milionem romansów odziedziczonym po babci? :D
dogomaniaczka

przez Kate83 21 cze 2010, 20:26
dominika92, oddaj do biblioteki ;P
http://quillingkate.blogspot.com/ - mój blog Zapraszam!! :)))
Tam, gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba. Obrazek
— Algernon Charles Swinburne

przez Rani 21 cze 2010, 20:44
sprzedaj na allegro
"Nie dziw się jeżeli jutro spadnie porządny grad, rozszaleje się zamieć i licho wie co. To, że dziś jest ładnie, jeszcze nic nie znaczy. To jest zaledwie jakiś ślad pogody."

przez dogomaniaczka 21 cze 2010, 20:50
Rani, myślę ze takie książki jednak w większości znajdują powodzenie u osób starszych a jakoś ciężko wyobrazi mi jest sobie np moją babcię kupująca romansy na allegro :D
dogomaniaczka

Sortuj wg