Książki, książki..i książeczki.

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez Arhol 22 lip 2014, 17:12
"Bastion" Stephena Kinga dziś dokończyłem,dobre,bardzo dobre dzieło,może nie do końca to czego się spodziewałem/oczekiwałem...ale jednak,bardzo wysoki i zadowalający level lektury - 9,5/10
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

przez deader 22 lip 2014, 17:28
Arhol napisał(a):"Bastion" Stephena Kinga dziś dokończyłem,dobre,bardzo dobre dzieło,może nie do końca to czego się spodziewałem/oczekiwałem...ale jednak,bardzo wysoki i zadowalający level lektury - 9,5/10

Zbieram się do tego od lat, dosłownie :D Dobrze wiedzieć że jak zacznę to się nie zawiodę...
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

przez Arhol 22 lip 2014, 17:47
deader, zależy czego oczekujesz,moje wymagania też nie są aż tak kosmiczne (ale nawet najbardziej grumpy cat czytelników winno zadowolić to dzieło)
Rada ode mnie - poczekaj do 11 sierpnia (Albatros ma wznowić wydanie),bez tego książka jest cholernie trudno dostępna
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Śmiercionauta 22 lip 2014, 17:55
ksiazka byłaby dużo lepsza jakby odjąć jej parę stron (400) :mrgreen:
"nerwice upaństwowić moderacje wypierdolić"
Moderator

przez huf 22 lip 2014, 17:57
King tworzy książkę za książką jakby pracował w fabryce. każda z nich to w miarę przyjemne i niewymagające czytadło. ja czytałem chyba większość powieści i zbiorów opowiadań które wyszły spod jego ręki i wszystkie były ok. polecam
huf

przez Arhol 22 lip 2014, 18:06
Śmiercionauta napisał(a):ksiazka byłaby dużo lepsza jakby odjąć jej parę stron (400) :mrgreen:

Kobyły so fajne,nie znasz sie pan :D
Moderator

przez deader 22 lip 2014, 18:55
Arhol napisał(a):deader, zależy czego oczekujesz,moje wymagania też nie są aż tak kosmiczne (ale nawet najbardziej grumpy cat czytelników winno zadowolić to dzieło)
Rada ode mnie - poczekaj do 11 sierpnia (Albatros ma wznowić wydanie),bez tego książka jest cholernie trudno dostępna

Oczekuję troszkę chyba tego czego się można po tej książce spodziewać, można powiedzieć że użyłem cheata bo pomijając jakiekolwiek kwestie fabuły, to poczytałem troszkę o samym dziele i wiem już że nie należy się spodziewać horroru tylko raczej czegoś post-apokaliptycznego; jak dobrze pamiętam, ktoś określił książkę "studium ludzkości po zagładzie która wybiła 94% populacji". To mi nawet pasuje, bo King specyficznym pisarzem jest i zadziwiająco wiele jego książek które uważam za najlepsze - nie są typowymi opowiastkami o duchach, a już te bez elementów nadnaturalnych ("Misery", "Wielki Marsz", "Skazani na Shawshank", "Ciało"...) są w ogóle najlepsze :P Przeraża mnie jedynie nieco fakt że wiki podaje długość ekranizacji... 6 godzin i 6 minut (pewnie i 6 sekund do kompletu). Holy fuck, albo ekranizacja jest tak rozciągnięta jak Kingowa wersja "Lśnienia", albo książka jest w pytę długa...

Co do wydania to tu nie będę miał problemów i dylematów, gdyż mam zamiar chapnąć ebooka w oryginale :twisted: Kończę właśnie "Misery" nietłumaczoną i stwierdzam z radością że King pisze konkretnie, językiem niezbyt kwiecistym. Co ktoś może uznać za wadę i minus dla pisarza, ale dla mnie, czytelnika, to jak najbardziej plus :P

huf napisał(a):King tworzy książkę za książką jakby pracował w fabryce. każda z nich to w miarę przyjemne i niewymagające czytadło. ja czytałem chyba większość powieści i zbiorów opowiadań które wyszły spod jego ręki i wszystkie były ok. polecam

King to prawdziwa fabryka opowieści z dreszczykiem, to fakt :D Ale muszę przyznać że raz na jakiś czas wydaje coś co wybija się ponad jego kingowskie standardy. Większość wymieniłem już wyżej, ponadto słyszałem że wręcz przezajebistym cyklem jest "Mroczna Wieża". Która też mnie kusi i na pewno kiedyś przeczytam. Jak tylko będzie czas :evil:

przez Arhol 22 lip 2014, 19:02
deader, zależnie od wydania,od 975 do 1300 stron ("moje" - 975)
Co do oryginału,gratuluje znajomości jęzora,mój eng skill za słaby na takie fanaberie
Moderator

przez carlosbueno 22 lip 2014, 19:07
Ja z Kinga czytałem "Pod kopułą"- ciekawie się zaczyna ale później jest gorzej a zakończenie kretyńskie no i jednak zbyt czarno-białe postacie tez wkurzały po jakimś czasie. Dallas 63' było lepsze a tego "bastiona" zamierzałem kiedyś nabyć ale jakoś go nie było czy za drogi i se dałem spokój choć pewnie warto przeczytac.
Największy Forumowy Maruda

przez deader 22 lip 2014, 19:22
Arhol, czyli nie ma tragedii jeśli chodzi o długość. Trochę jakby jakąś trylogię czytać (czy kwadrylogię - coś mi się kojarzy że książka jest podzielona n cztery części). Gratulacje, uchylając melonik, oczywiście przyjęte i docenione <like a sir, sir>. Przydatny skill, nie powiem :P

carlosbueno, jak nie czytasz Kinga zbyt często i interesuje cię tylko "kwintesencja", to polecam klasyczne "Lśnienie" - moim zdaniem wzór horroru.

przez wiejskifilozof 23 lip 2014, 09:54
A ja już przeczytałem wszystko co mieli Kinga w bibliotece.
Ostatnio czytałem kilka fajnych książek.
To choćby,Katarzyna Michalak Rok w Poziomce,Powrót Do Poziomki.
Sebastian Fitzek Klinika-niemiecki thriller.
Jodi Picoult Krucha Jak Lód.
Cody McFayden Cień-dla fanów,mocnego thrillera.

przez cyklopka 25 lip 2014, 15:41
detektywmonk, znalazłam cię na lubimyczytać.pl ;)

A teraz czytam Gwiezdne Wojny. Są serie książkowe, które się dzieją fabularnie przed filmami albo między filmami.
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

przez wiejskifilozof 25 lip 2014, 18:19
Miło mi :D
A od miesiąca czekam na Mastertona Okruchy Strachu,mieli mi zamówić :evil:

przez deader 25 lip 2014, 19:15
cyklopka napisał(a):A teraz czytam Gwiezdne Wojny. Są serie książkowe, które się dzieją fabularnie przed filmami albo między filmami.

Szkoda tylko że głupi Disney po przejęciu marki ogłosił wszystkie te dzieła jako niekanoniczne, jedną parafką zawalając ogromny wszechświat tworzony przez rzesze ludzi :evil:

U mnie na stoliku: Feliks W. Kres "Galeria dla dorosłych", świetny poradnik traktujący o tym jak nie pisać książek.

Sortuj wg