Książki, książki..i książeczki.

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez Reiben 29 mar 2014, 19:53
Nie czytałem, nie pamiętam loginu nawet swojego, serio :lol: ale nic nie stracisz mam tam przeczytane to co napisałem i kilkanaście dodanych do przeczytania :]
Reiben

przez acherontia-styx 29 mar 2014, 21:17
Aurora92, zaprosiłam Cię na LC ;)
Świat zwariował, a wielu z nas wraz z nim...
Jemy szybko, pracujemy szybko, odpoczywamy szybko...
i umieramy zaskoczeni, że nasze życie już się skończyło.

Sertralinum 200mg
Quetiapinum 75mg

przez wiejskifilozof 30 mar 2014, 10:18
Ja chyba jestem od książek uzależniony.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kupmitrumne 30 mar 2014, 11:03
detektywmonk napisał(a):Ja chyba jestem od książek uzależniony.

ja też , od 10 lat :mrgreen:

przez SmutnaTęcza 30 mar 2014, 11:47
Ja byłam uzależniona w podstawówce. W gimnazjum nastąpiła radykalna zmiana - prawie nic nie wypożyczałam, w liceum podobnie, ale tutaj jeśli już coś wypożyczyłam, to miałam jakieś "lęki" przed oddaniem i zawsze kończyło się karą. :lol: A obecnie wypożyczam masowo, bo muszę, zmuszam się do czytania - jestem zapisana do kilku bibliotek, ale co ciekawe, od tych 3 lat jeszcze nigdy nie miałam kary. :mrgreen:

przez carlosbueno 30 mar 2014, 11:56
Ja ostatnio mało czytam, nie mam zbytnio czasu a jak mam to wolę internet. Ale miałem takie okresy że czytałem minimum jedną książkę w tygodniu. A w bibliotece to nie byłem od 9 lat( uniwersyteckiej) bo publicznej to jeszcze dłużej, sam jestem taką biblioteką tylko nawet nie pobieram kar bo mnóstwo osób pożyczyło ode mnie książki i nie oddało. :twisted:
Największy Forumowy Maruda

przez wiejskifilozof 30 mar 2014, 15:14
kupmitrumne napisał(a):
detektywmonk napisał(a):Ja chyba jestem od książek uzależniony.

ja też , od 10 lat :mrgreen:

Ja nie wiem od ilu, lat ale sporo.

-- 30 mar 2014, 15:15 --

carlosbueno napisał(a):Ja ostatnio mało czytam, nie mam zbytnio czasu a jak mam to wolę internet. Ale miałem takie okresy że czytałem minimum jedną książkę w tygodniu. A w bibliotece to nie byłem od 9 lat( uniwersyteckiej) bo publicznej to jeszcze dłużej, sam jestem taką biblioteką tylko nawet nie pobieram kar bo mnóstwo osób pożyczyło ode mnie książki i nie oddało. :twisted:

Ja lubię i internet,ale więcej poświęcam na czytanie.

przez Adam Smith 03 kwi 2014, 11:59
Siła Nawyku- najlepsza książka o nawykach jaką czytałem, o dziwo napisana przez dziennikarza, a nie przez psychologa. Od razu trzeba zaznaczyć, że nie jest to żaden poradnik, który ma za zadanie odmienić życie czytelnika. Jest to po prostu rozebranie tematu nawyków na czynniki pierwsze. Dużo opisów różnych eksperymentów, analiza działania nawyków w różnych firmach ( np Starbucks), szpitalach czy nawet w polityce. Do tego ciekawy opis człowieka, który stracił pamięć przez wypadek, ale mimo tego, że nie pamiętał co mówił kilka sekund temu, potrafił wyjść na spacer i z powrotem wrócić do domu :shock: . Każdy rozdział opisuje różne ciekawe rzeczy o nawykach i jest poparty wieloma przykładami. Masa ogromnej, niezwykle przydatnej wiedzy. Na końcu książki jest tylko z kilka stron, które wyjaśniają, jak można wiedzę zawartą w książce przełożyć na praktykę. Nareszcie naprawdę dobra pozycja, a nie kolejny gówniany poradnik NLP w stylu " 7 nawyków, które zmienią twoje życie w 30 dni !"
Ja,Klaudiusz- historia starożytnego Rzymu, która powinna przypaść do gustu każdemu pasjonatowi historii i nie tylko :D Sieć intryg, manipulacji, wyraziste postaci, wciągająca akcja. Jest wszystko, co powinna mieć dobra książka.

Teraz biorę się za " Książę" Nicollo Machiavelliego ;)
Adam Smith

przez wiejskifilozof 03 kwi 2014, 13:49
James Patterson Tropiciel-dla fanów Alexa Crossa.
James Thompson Biel Helsinek.Dla tych co lubię klimaty Finlandii i neonazizm.

przez Perplessa 03 kwi 2014, 14:12
Mnie w depresji pomagaly ksiazki Katarzyny Michalak-przenosilam sie w inny swiat a w ogole bodzcem do przebudzenia i pierwszych krokow by zmienic swoje polozenie, zycie, wybudzenie z marazmu byla ksiazka Grocholi, na bazie ktorej powstal film. Kurcze, no wypadl mi tytul a nie chce mis ie szperac w necie : " Ja wam pokaze" czy moze byla jeszcze przed nia inna z tej serii. To co mnie ujelo to klimaty-kupila jakas chalupke pod lasem na wsi, miala pieski, ogrodek, sasiadke, ale ta wolnosc. To spojrzenie na zycie z innej perspektywy. Zapragnelam takiej wolnosci, przebudzialm sie,ze moge decydowac o swoim zyciu.Inne ksiazki jej autorstwa rowniez. Podanie o MIlosc jest fajne.
Natomiast Michalak wprowadza w swiat marzen kazdej chyba dziewczyny/kobiety :) Mnie wciagnela :smile:
Inne pozycje to cala seria Gregg'a Braden'a (Czas fraktalny, Kod Boga itp)
No Tolle oczywiscie Nowa Ziemia, Potega Terazniejszosci
Alexander Lowen-autor metody uwalniaja z ciala traum poprzez wprowadzanie w stan wibracji. Tez pare jego pozycji polknelam.
Marc Levy-Wszystko czego nie zdazylismy powiedziec

przez Arhol 05 kwi 2014, 12:04
Dan Brown- Inferno,całkiem,całkiem dobra książka,wytrollowała mnie równo,człowiek zmienia pogląd kilka razy w ciągu czytania,polecom D:
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

przez wiejskifilozof 05 kwi 2014, 16:29
Kestrel napisał(a):Dan Brown- Inferno,całkiem,całkiem dobra książka,wytrollowała mnie równo,człowiek zmienia pogląd kilka razy w ciągu czytania,polecom D:

Ja czytałem wszystko co Brown napisał.

przez Ramanujan 05 kwi 2014, 17:18
Ostatnio przeczytałem "Adieu", pierwszą cześć "Przypadków księdza Grosera". Ta książka ma już 11 lat, ale problemy polskiego duchowieństwa w niej zawarte są dalej aktualne. Jeśli ktoś chce się dowiedzieć, co księżom w duszy gra, to jest to dobra pozycja dla niego. Tym bardziej, że mało jest polskich powieści o tej tematyce. Moja ocena: 9/10.
Ramanujan

przez Śmiercionauta 06 kwi 2014, 09:30
Gryź, mała, gryź - jeśli ktoś lubi angielski humor i ciekawe podejście do tematu wampirów to polecam. Książkę czyta się szybko. Niestety ten tom jest odrobinę gorszy o poprzednich.
"nerwice upaństwowić moderacje wypierdolić"
Moderator

Sortuj wg