Książki, książki..i książeczki.

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Re: Książki, książki..i książeczki.

przez stefi 05 gru 2009, 12:54
Polecam "POTEGA PODSWIADOMOSCI" Joseph Murphy

przez KaroLina> 09 gru 2009, 17:22
Polecam...
"Wyklęty" Grahama Mastertona i "Silniejszy od nienawiści" Tima Guenarda
KaroLina>

przez Majster 09 gru 2009, 17:39
A ja polecam 90% tego co wyszlo spod reki Kurta Vonneguta. A szczegolnie "Pianole" i "Syreny z Tytana", chociaz "Rzeznia nr 5" tez daje po półkulach. U niego nie ma dobrych ani zlych a na swoj sposob wszyscy są szurnięci.
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez aviska 19 gru 2009, 19:13
Ja się ostatnio zaczytuję w książkach Jodi Picoult, chociaż one dosyć przybijające są... Ale świetnie napisane.
- [...] czy ty jesteś chory na umyśle?
- Jasne.
- Jasne? Tak po prostu? Jasne, jesteś chory na umyśle?
- Każdy jest. Jeśli myślisz, że ten czy tamten nie jest wariatem, to znaczy, że mało o nim wiesz. Najważniejsze [...] jest znalezienie kogoś, kogo szaleństwo pasuje do twojego.

przez narthex 02 sty 2010, 21:12
linka napisał(a):Andrzej Sapkowski - cały cykl sagi o wiedźminie, dla wszystkich lubiących fantastykę.....lub dla tych którzy jeszcze jej nie lubią a chcą polubić :mrgreen:

Dokladnie, uwielbiam ta ksiazke, polecam tez gre komputerowa :D
Najpierw prawda jest ośmieszana, potem spotyka się z gwałtownym oporem, a na koniec traktowana jest jako oczywistość.
Arthur Schopenhauer

przez iryss 30 sty 2010, 19:22
ja ostatnio czytałam książke Waris Dirie "List do matki" i była naprawde dobra ale też Jodi Picoult "zagubiona przeszłość" albo "bez mojej zgody" są świetne!
Czasami dopiero sekcja zwłok pokazuje że ktoś miał skrzydła...

przez aviska 01 lut 2010, 22:31
Picoult ma wszystkie genialne. Tylko drogie, niestety. A Tolkiena nie lubię, że się tak przyznam. Wiem! Christopher Moore. Jego książki są genialne na poprawę humoru, bo tak pokręcone i z taką dawką pochrzanionego humoru, jak to tylko Moore potrafi. Aż się chyba zaraz za 'Najgłupszego anioła' zabiorę po raz któryś... ^^
- [...] czy ty jesteś chory na umyśle?
- Jasne.
- Jasne? Tak po prostu? Jasne, jesteś chory na umyśle?
- Każdy jest. Jeśli myślisz, że ten czy tamten nie jest wariatem, to znaczy, że mało o nim wiesz. Najważniejsze [...] jest znalezienie kogoś, kogo szaleństwo pasuje do twojego.

przez mp1 02 lut 2010, 03:45
a ja przeczytałem wreszcie "Gomorrę", i nie polecam dla tych co szukają przyjemności ;)
mp1

przez GreenEye 10 lut 2010, 17:48
Carlos Ruiz Zafon "Marina" - polecam :smile:
ExModerator

przez nieidealna 10 lut 2010, 18:49
to ja polecam Terry Spencer Hesser "Całując klamki". o dziewczynie z NN.
Optymiści wierzą, że świat stoi przed nimi otworem. Pesymiści wiedzą, gdzie ma ten otwór.

przez betty_boo 10 lut 2010, 20:26
to ja wymieniam niepoukładaną mieszankę fajnych tytułów: kategoria smieszne: lekcje pana kuki, przygody fryzjera damskiego, trzech panów w łódce, seria mikołajka, inne kategorie: chirurg, król szczurów, kolekcjoner,życie pi, kategoria kryminały/sensacyjne: wszystkie ksiązki sidney sheldon i cobena, kategoria poważne: ono i poczwarka terakowskiej.

jeśli znacie te ksiązki i cos innego w tym stylu to podeślijcie mi ksiązki o podobnej tematyce.

przez VasqueS 26 lut 2010, 23:16
Jeśli ktoś lubi Fantastyke to polecam sagę Władcy Pierścieni oraz Eragona po przeczytaniu wiem że są wciągające i ciekawe
VasqueS

przez nieśmiała332 07 mar 2010, 14:50
Duzo książek przeczytałam ale polecam : "Desire czyli czas próby" .Książka jest naprawde smutną historią ale daje kopa do tego żeby sie nie poddawać.A o to opis: Desiree jest młoda, zakochana i wydaje się, że życie stoi przed nią otworem. Niespodziewanie jednak jej chłopak ginie w wypadku, a ona musi nauczyć się z tym żyć. Na dodatek zaczyna mieć problemy z chodzeniem, a po wielu błędnych diagnozach zostaje skazana na wózek inwalidzki. Dziewczyna nie poddaje się, przekonuje się, czym jest prawdziwa przyjaźń, miłość i jak wiele znaczy w życiu cel, do którego dąży.
Heidi Hassenmuller z wielkim wyczuciem i wrażliwością opowiada Czytelnikom prawdziwą historię pewnej Holenderki, pragnąc dodać otuchy i odwagi wszystkim wątpiącym we własne siły i sens życia.
Polecam ! ;)
nieśmiała332

przez iryss 07 mar 2010, 15:59
Piekna jest ta książka!!!
Zgadzam się z nieśmiałą, książka jak najbardziej godna przeczytania!!
Polecam też Sparksa "Jesienna miłość" na podstawie tej książki powstała "Szkoła uczyć".
Czasami dopiero sekcja zwłok pokazuje że ktoś miał skrzydła...

Sortuj wg