Książki, książki..i książeczki.

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez wiejskifilozof 03 gru 2013, 15:22
Oj,ja lubię książki których akcja toczy się w naszym kraju.

przez SmutnaTęcza 03 gru 2013, 20:15
Reiben, ja mam dosyć wszystkich polskich książek, ale to z racji studiów. :lol: Wszystkie są o tematyce historycznej, patriotycznej albo - tylko nie to! - mesjanistycznej. :shock: Wtf?! :shock: Niedobrze się robi. Na szczęście jeszcze tylko niecały rok i pożegnam się z tym na zawsze! :yeah:

przez wiejskifilozof 03 gru 2013, 21:12
Można poczytać coś lekkiego z Polski.Polecam Grochola Houston mamy problem lekkie i zabawne.A przy okazji inteligentne.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Midori 04 gru 2013, 19:40
Wczoraj skończyłam czytać Przerwaną lekcję muzyki Susanny Kaysen i zaczęłam Rok 1984 George'a Orwella. W kolejce czeka z 10 innych powieści. Lubię mieć w czym wybierać. :D
Midori

przez Reiben 04 gru 2013, 20:15
Aurora92 napisał(a):Reibenalbo - tylko nie to! - mesjanistycznej

Takie to ja palę wcześniej przeklinając i czyniąc znak odwróconego krzyża. Aż mi się przypomniał polski w liceum i omawianie tego gówna, Jezus król Polski, martyrologia polska czy co tam to w ogóle było..ugh, muszę se aż iść rzygnąć :>
Reiben

przez SmutnaTęcza 04 gru 2013, 21:37
Reiben napisał(a):
Aurora92 napisał(a):Reibenalbo - tylko nie to! - mesjanistycznej

Takie to ja palę wcześniej przeklinając i czyniąc znak odwróconego krzyża. Aż mi się przypomniał polski w liceum i omawianie tego gówna, Jezus król Polski, martyrologia polska czy co tam to w ogóle było..ugh, muszę se aż iść rzygnąć :>

Dokładnie - Polska Chrystusem narodów, w ogóle męczennicą i takie jakieś wywyższanie się poprzez cierpienie dlaczego to mi się kojarzy z ostatnimi zajęciami o pogrzebach w Polsce i Czachach, wtf O__o

Tylko druga część Dziadów była w miarę fajna.

przez wiejskifilozof 05 gru 2013, 21:15
Taki lekki romans Hanna Maria Kos Monika, z cyklu imiona miłości.

przez carlosbueno 05 gru 2013, 21:23
Aurora92 napisał(a):Reiben, ja mam dosyć wszystkich polskich książek, ale to z racji studiów. :lol: Wszystkie są o tematyce historycznej, patriotycznej albo - tylko nie to! - mesjanistycznej. :shock: Wtf?! :shock: Niedobrze się robi. Na szczęście jeszcze tylko niecały rok i pożegnam się z tym na zawsze! :yeah:

mesjanizm to coś czego genetycznie nie cierpię, cała literatura romantyczna zwłaszcza polska mesjanistyczna to dno dna, powinni to wycofać z listy lektur szkolnych, dzięki takiej pseudoliteraturze mieliśmy głupawe powstania listopadowe, styczniowe i warszawskie. No i skutecznie to odstrasza od czytania i jakim cudem Pan Tadeusz ta naiwna wierszowana książeczka o leniwej polskiej szlachcie czekającej na przyjście Napoleona który ich wyzwoli uznaję się nasze narodowe dzieło nr 1. No ale to w końcu obraz polskiej mentalności. :mrgreen:
Największy Forumowy Maruda

przez SmutnaTęcza 05 gru 2013, 21:32
carlosbueno, a no fakt - cholernie wkurzały mnie te utwory patriotyczne (Dziady, Kordiany i inne Nie-Boskie komedie). Ale już jakieś mroczniejsze utwory czy też takie o tematyce ludowej były jak najbardziej ok. :mrgreen: Pisałam nawet na studiach pracę zaliczeniową na temat "Ludowa polidoksja Mickiewicza" (zero mesjanistycznego jęczenia, serio ;) ). :lol: A teraz piszę licencjat z romantyzmu, na szczęście nie tylko polskiego :yeah: a temat też odległy od TYCH tych kręgów. 8)
A Pana Tadeusza nigdy nie czytałam (i nie przeczytam) - ani w gimnazjum, ani w liceum, ani na studiach - cudem tylko nie trafiłam na pytanie go dotyczące na egzaminie, bo byłaby lipa. :lol:

przez carlosbueno 05 gru 2013, 21:42
A Pana Tadeusza nigdy nie czytałam (i nie przeczytam) - ani w gimnazjum, ani w liceum, ani na studiach
Ja miałem ta nieprzyjemność ale ciężko mi szło to czytanie i nie wiem jak ktoś dobrowolnie może czytać to dzieło. Zresztą ja jestem antypatriotą i patriotyczna literatura mnie mierzi. ;)

przez SmutnaTęcza 05 gru 2013, 21:48
carlosbueno, ja najwyżej fragmenty, jak były w szkole, ale i tak nie pamiętam, o czym były. :lol: Nie skusi mnie do przeczytania tego nawet kaszubskie tłumaczenie. ;)

przez carlosbueno 05 gru 2013, 21:53
Aurora92, a najśmieszniejsze jest to że każą się uczyć na pamięć fragmentów Pana Taduesza zwłaszcza Litwo Ojczyzno Moja, a co ja jakiś Litwin jestem :mrgreen:

przez hektorka 06 gru 2013, 10:59
Aktualnie (w ramach pracy magisterskiej) czytuję Panią Manuelę Gretkowską. Zna ktoś, lubi, czytał?

A dla relaksu pochłonęłam "Życie PI", mogę polecić:-)
"Cóż za wspaniała niespodzianka odkryć w końcu, jak wolne od poczucia samotności może być przebywanie samemu."

/Ellen Burstyn/

przez kupmitrumne 07 gru 2013, 12:00
Po przeczytaniu wszystkich książek Jo Nesbo z cyklem o komisarzu Harrym , moje życie straciło sens :why: :why: :why: :why:

Sortuj wg