Książki, książki..i książeczki.

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez acherontia-styx 22 lip 2013, 21:26
Chłopiec z latawcem. - Khaled Hosseini
Świat zwariował, a wielu z nas wraz z nim...
Jemy szybko, pracujemy szybko, odpoczywamy szybko...
i umieramy zaskoczeni, że nasze życie już się skończyło.

Sertralinum 200mg
Quetiapinum 75mg

przez poem 22 lip 2013, 22:21
Biały oleander

Nawet jeśli widzieliście film jak ja pięć razy, warto przeczytać.

przez Ona31 22 lip 2013, 23:48
Maria Nurowska: Po tamtej stronie śmierć. "To jedna z pierwszych powieść Marii Nurowskiej - książka niełatwa ale bardzo wzruszająca. Jej główną bohaterką jest 30-letnia Magda ,którą poznajemy w dniu śmierci jej matki Ireny.Cała akcja powieści toczy się zaledwie w trzy dni.Magda wczesnym majowym świtem udaje się do szpitala warszawskiego poinformowana o przewiezieniu tam jej matki - niestety kobiety nie spotykają się ,gdyż Irena umiera.Magda widzi ją już w szpitalnej kostnicy i nie może uwierzyć w odejście matki .Jest ona w trudnej sytuacji - po dwóch rozwodach sama wychowuję 4-letnią córeczkę Annę i nie ma za wiele pieniędzy - na wydatki związane z pogrzebem musi pożyczać od znajomych.Magda w czasie opisanych trzech dni wspomina całe swoje życie i relacje z matką ,które były niełatwe ze względu na odmienne charaktery i alkoholizm Ireny .A jednak mimo to z rozczuleniem wspomina dzieciństwo w leśniczówce, opiekę matki nad nią gdy pojawiły się powikłania po urodzeniu Ani - i tu właśnie Magda czuje niesamowite wyrzuty sumienia - bo matka potrafiła wyciągnąć ją z ciężkiej półrocznej choroby a dziś ona pozwoliła matce odejść nawet bez pożegnania .Smutna historia niesie przesłanie ze warto kochać ludzi mimo ich wad i nałogów - czasem na powiedzenie słowa kocham bywa za późno."

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez wiejskifilozof 23 lip 2013, 14:26
Jodi Picoult Dziesiąty Krąg.Czternastolatka oskarża chłopaka o gwałt.

przez Snejana 23 lip 2013, 14:38
Ann Radcliffe, Italczyk
"I czemu głupi człowiek czepia się tak uparcie popełnionej omyłki, czemu poraniony, pokaleczony, świadomy, że idzie złą drogą brnie wciąż dalej, ciągle się łudząc, że to może nie była omyłka?"

przez Śmiercionauta 23 lip 2013, 15:00
Zaczynam czytać "Przeminęło z wiatrem"
"nerwice upaństwowić moderacje wypierdolić"
Moderator

przez deader 23 lip 2013, 21:01
Anton Szandor LaVey - "Biblia Szatana"

Wbrew obiegowej opinii nie jest to księga o paleniu kotów na cmentarzu, a... świetny poradnik psychologiczny, zawierający masę wskazówek jak podbudować poczucie własnej wartości!

"Życie jest wielkim zaspokojeniem - śmierć wielką wstrzemięźliwością. Dlatego wykorzystaj życie - TU I TERAZ! Nie istnieją niebiosa pełne chwały i piekło, w którym smażą się grzesznicy. Tu i teraz jest dzień naszej męki! Tu i teraz - dzień naszej radości! Tu i teraz - nasza szansa. Wybierz więc ten dzień, tę godzinę! Powiedz swojemu sercu: "Ja jestem swoim własnym zbawicielem". Nie dopuść do siebie tych, którzy mogliby cię prześladować. Niech ci, którzy twierdzą, że jesteś zgubiony, wpadną w pomieszanie i okryją się niesławą. Niech będą jak śmieci rzucone na pastwę cyklonu, a kiedy upadną, ciesz się własnym zbawieniem. Wtedy wszystkie twoje kości powiedzą z dumą "Kto mi dorówna? Czy nie byłem wystarczająco silny dla moich przeciwników? Czy nie zbawiłem SAMEGO SIEBIE własnym umysłem i ciałem?"
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

przez na_leśnik 23 lip 2013, 21:05
deader, gdzieś w domowej biblioteczce nawet pałęta się u mnie nawet jeden egzemplarz Antosia :mrgreen: .
"Każdy, kto kiedykolwiek zbudował jakieś nowe niebo, znajdował moc do tego dopiero we własnym piekle."

przez buka 23 lip 2013, 21:18
Ten cytat jakby z Osho czy innego medytacyjnego guru,phii,co to za biblia sejtana

przez deader 23 lip 2013, 21:23
buka napisał(a):Ten cytat jakby z Osho czy innego medytacyjnego guru,phii,co to za biblia sejtana

No wiesz, to tak samo jak ludzie są rozczarowani "Mein Kampf" bo myślą że Adolf tam pospisywał swoje fantazje o palonych w piecach Żydach a tak naprawdę to nudny polityczny bełkot maniaka :D
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

przez Śmiercionauta 23 lip 2013, 21:27
Pamiętam jak mój wujek pożyczył mi kasetę Kata z Biblia Szatana. miałem wtedy może z 16 lat
"nerwice upaństwowić moderacje wypierdolić"
Moderator

przez Ona31 23 lip 2013, 21:27
Diane Ducret- Kobiety dektatorów

przez wiejskifilozof 25 lip 2013, 10:10
Danuta Noszczyńska Hormon Nieszczęścia
Mirka ma 23 lata, mieszka w Jaworznie i pracuję w tamtejszej bibliotece.Nie zamierza wyjść za mąż,pewnego dnia trafia do innego świata.Tam pierwsza wojna, zakończyła się zwycięstwem Rosji Radzieckiej,Hitler to wybitny malarz, a w Polsce nadal trwa komuna.Ale jak się tam dostała,co tam robiła, to już odsyłam do książki.

przez Ramanujan 25 lip 2013, 10:51
Simone Morabito - Psychiatra w piekle

Jest to książka o egzorcyzmach. Niestety spodziewałem się po tej pozycji dużo więcej, jak do tej pory nie zachwyca.
Ramanujan

Sortuj wg