Książki, książki..i książeczki.

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez agnieszka1970 09 mar 2008, 13:14
Ja właśnie zaczynam czytać "Mur milczenia"-Alice Miller.
I ogólnie gustuję sie w jej książkach oraz Erica Berne książki też lubię,ale jednak przewagę mają książki na faktach autentycznych mówiących o wcale z choroba czy niepełnosprawnościa.

przez Aaratmon 28 kwi 2008, 23:47
Czytam przeokrutnie dużo. Głównie fantastyka wszelaka, aczkolwiek nie tylko.

Z ostatnich przeczytanych książek spore wrażenie zrobił na mnie "Pan Lodowego Ogrodu" Jarosława Grzędowicza. Niesamowity świat, połączony z ultracynicznym bohaterem pochodzącym z całkiem normalnej ziemi (chociaż nie jest to "antybohater" w stylu Mortimera ze Sługi Bożego), w dodatku bardzo dobry warsztat literacki, sprawnie prowadzona fabuła i świetni bohaterowie - nic tylko czytać.

A w kolejce:
"Piknik na skraju drogi" Strugackich
"Ojciec Chrzestny" Puzo
"Nikt" Magdaleny kozak (jeszcze nie wydany :P)
I co tam się jeszcze nawinie pod ręke...

Re: Książki, książki..i książeczki.

przez socjopatia 11 maja 2008, 12:42
o,temat dla mnie :twisted:

polecam:

- "Zapach motyli" Tatiana Bohunow - opowiesc o dorastaniu,samotnosci,troche depresji,zycia bez wyscigu szczurow i tego konsekwencji,o zyciu,swietna!

- "Cukiereczki" Mian Mian - o 17-latce,ktora wyjezdza z chinskiego rodzinnego miasteczka do duzego miasta,gdzie poznaje narkotyki,alkohol i milosc.Duzo watkow,ale bardzo fajna ksiazka.

- "Utalentowana" Nikita Lalwani - opowiesc o mlodej dziewczynie,ktora pod presja rodzicow rozwija swoj wielki talent matematyczny,idzie na studia mimo mlodego wieku,ale kosztem braku zycia,znajomych,przyjaciol,milosci.W koncu nie wytrzymuje i ucieka z domu..

- "Bialy Oleander" Janet Fitch - mysle,ze tej ksiazki nie trzeba przedstawiac,bo jest dosc znana ;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Magdalenka81 30 wrz 2008, 11:29
"Sekret"-ksiazka zmieniajaca zycie!

przez Zagubiona=> 11 lis 2008, 13:21
Tato - William Wharton
Jedenaście minut-Paulo Coelho
Weronika postanawia umrzeć-Paulo Coelho
Kraina Prozaca-Elizabeth Wurtzel
P.S. Kocham Cię-Cecelia Ahern
Zagubiona=>

przez linka 11 lis 2008, 14:09
Andrzej Sapkowski - cały cykl sagi o wiedźminie, dla wszystkich lubiących fantastykę.....lub dla tych którzy jeszcze jej nie lubią a chcą polubić :mrgreen:

Lew Tołstoj - Anna Karenina, przepiękna opowieść o miłości, nienawiści, niespełnionych marzeniach .

Wszystko co napisała Małgorzata Musierowicz - zawsze gdy mam zły humor wracam do rodziny Borejków :mrgreen:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez anatom 11 lis 2008, 14:10
Golding - "Władca much"
King - "Wielki marsz" (i inne Kinga, ale Marsz jest akurat wyjątkowy)

przez linka 11 lis 2008, 14:17
anatom, wielki marsz jest genialny, o ile pamiętam King napisał to pod pseudonimem Richard Bachman, naprawdę warto przeczytać :D
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez anatom 11 lis 2008, 14:33
linka656 napisał(a):anatom, wielki marsz jest genialny, o ile pamiętam King napisał to pod pseudonimem Richard Bachman, naprawdę warto przeczytać :D

Dobrze pamiętasz :) I zgadzam się, że to lektura obowiązkowa.

Czytałem kiedyś książkę "Chłopak rzeźnika" (Patrick McCabe) - dość ciężka, ale warta przeczytania.

przez .Tomek 11 lis 2008, 18:53
A jak też coś polecę, no to najpierw z tych cięższych to ogólnie powieści Anne Rice, chyba każdy słyszał o Wywiadzie z wampirem, Wampirze Lestat'cie, Królowie Potępionych etc. Na prawdę warte przeczytania xD

no i coś lżejszego tez o wampirach xD Powiastki Darren'a Shan'a nie wiem czy w Polsce można je dostać przetłumaczone ja po angielsku oryginały czytam. Tak czy owak to cała seria książeczek po 150 stron bardzo fajne. Pozdrawiam.
...to tylko kolejne rozwiązanie.
ExModerator

przez SH_1912 11 lis 2008, 23:02
Czy Pani Rice nie jest czasem także autorką "Cyrku potępieńców" ? ;)

Z mojej strony polecam Andrzeja Stasiuka - "Noc", "Mury Hebronu", "Dziewięć", "Dojczland" i "Biały kruk" - świetne pozycje ;)

przez .Tomek 11 lis 2008, 23:57
SH_1912, nie kojarzę ale nie wydaje mi się. Pozdrawiam. sorry za offtop. Nie wiem co polecić. Może serię HP bo jest genialna jak dla mnie xD
...to tylko kolejne rozwiązanie.
ExModerator

przez Fryderyk 21 lis 2008, 02:56
Carlos Ruiz Zafón Cień wiatru

Dużo smaczków dotyczących Barcelony, historii Hiszpanii (m.in. wojny domowej) i kultury hiszpańskiej. Apologia czytania książek. Styl momentami bardzo poetycki, sporo lekkiego, sentymentalnego humoru. Mroczna, może trochę przekombinowana akcja. Ale wciąga i można polecić. Na zachętę 3 fragmenty:

„– A ile kawaler liczy sobie lat? – spytał po chwili Barceló, dyskretnie taksując mnie wzrokiem.
– Prawie jedenaście – oznajmiłem.
Barceló zareagował szelmowskim uśmiechem.
– To znaczy dziesięć. Nie dodawaj sobie lat kochaniutki, bo życie ci ich i tak nie oszczędzi.
Kilku stałych uczestników tych kawiarnianych dysput przytaknęło z aprobatą. Barceló przywołał jednego z kelnerów, którego wyraz twarzy niechybnie przejęty został z galerii dowcipów rysunkowych.
– Koniak dla mego przyjaciela Sempere, ale koniak prawdziwy i oryginalny, a dla latorośli mleko z cynamonem i z pianką, bo musi urosnąć. Aha, i proszę podać jeszcze parę plastrów szynki, ale porządnej szynki, a nie takiej podeszwy jak ostatnio, tego typu wyrób zostawcie raczej szewcom – zagrzmiał antykwariusz.
Kelner kiwnął głową i odszedł, powłócząc nogami i duszą.”

„Nagie ciało Klary leżało na białym prześcieradle, błyszczącym jak czysty jedwab. Ręce mistrza Neri ślizgały się po jej ustach, szyi i piersiach. Klara, wznosząc niewidzące oczy ku górze, dygotała i wiła się pod gwałtownymi uderzeniami wykonywanymi przez nauczyciela muzyki między jej bladymi i drżącymi udami. Te same dłonie, które sześć lat temu rozpoznawały moją twarz w mrokach Ateneo, teraz zaciskały się na błyszczących od potu pośladkach nauczyciela i wbijały w nie paznokcie, naprowadzając je ku swemu wnętrzu z dziką, zwierzęcą żądzą. Zaczęło brakować mi tchu. Stałem tam pewnie z pół minuty, przyglądając im się, póki spojrzenie Neriego, pełne niedowierzania z początku, a następnie pałające wściekłością, nie padło na mnie. Nieustannie dysząc, osłupiały, znieruchomiał. Klara, nic nie pojmując, przywarła do niego, ocierając się i liżąc jego szyję.
– Co się dzieje? – jęknęła. – Dlaczego przestałeś?”

„Na jednej z wystaw zobaczyłem reklamę Philipsa, zapowiadającą przybycie nowego mesjasza, telewizji, o której mówiono, że zmieni nasze życie, a nas przemieni w istoty przyszłości, jak Amerykanów. Fermín Romero de Torres, zawsze na bieżąco z wszystkimi wynalazkami, już wieszczył i krakał:
– Telewizja, mój kolego, to antychryst i ośmielam się twierdzić, że wystarczą trzy lub cztery pokolenia, a ludzie nie będą wiedzieć, jak się samemu bąka puszcza, człowiek wróci do jaskiń, do średniowiecznego barbarzyństwa i do stanu zidiocenia, z którego pierwotniak pantofelek wyrósł już w okresie plejstocenu. Ten świat nie zginie od bomby atomowej, jak prorokują gazety, ale umrze ze śmiechu, ze strywializowania, z obracania wszystkiego w żart, na domiar złego w kiepski żart.”

przez Matilde 05 gru 2008, 23:28
Ja po pierwsze b. lubię Dostojewskiego - gdy przebrnie się już przez wstępy i zacznie kojarzyć imiona, "otciectwa" i nazwiska bohaterów to czyta sie płynnie, teraz zaczęłam Biesy, a największym sentymentem darzę Idiotę, choć czytałam go tak dawno, jeszcze zanim to wszystko się zaczęło... Aż boje się wracać do niej, to moja książka idealna
Polecam Suskinda Pachnidło, wzięłam się za nią już po obejrzeniu filmu, dużo lepsza jest książka, w ogóle do tej pory nic podobnego nie czytałam - cudowna
Sagę o Ludziach Lodu czytam od ładnych paru lat i nie mogę skończyć... jestem na 34 tomie. Ale super. Mam parę ulubionych części które polecam przeczytać : tom 9, 18, 24
brytyjska klasyka jest the best: Wichrowe wzgórza i Rozważna i romantyczna mmm..
Z Cohella czytałam Alchemika dawno, dawno ale podobał mi się. Wchłonęłam przez jeden wieczór
Jeśli Dan Brown - to Cyfrowa twierdza. Obowiązkowo
Pozdrówki
"Bo tak naprawdę jedyna droga do tajemnicy prowadzi przez rozpacz. Można by wręcz powiedzieć, szczęśliwi, których stać na rozpacz"
W. Myśliwski - Widnokrąg

Sortuj wg