Książki, książki..i książeczki.

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez Pstryk 25 paź 2007, 21:52
Nigdzie nie znalazłam tematu dotyczącego czasopism: od dwóch miesięcy w kioskach można znaleźć miesięcznik "Odnowa".
Niestety link do strony internetowej jest mało przydatny: aby przeczytać artykuły trzeba zaprenumerować gazetkę. Ale artykuły są tego warte. Przynajmniej jak na razie.
Pstryk

przez Goplaneczka 26 paź 2007, 20:16
Ja przeczytałam masę kryminałów ostatnio- tych z najniższej półki, z lat prl... ło matko-trzeba mi głowę oczyścić porządną literaturą.
Goplaneczka

przez pyzia1 27 paź 2007, 19:06
Moje dwie ulubione:
Stephen King "Wielki marsz"
Witold Horwath "Ptakon"
King to wogole mój ulubiony pisarz, super jest też "Carrie", "Serca Atlantydów", "Worek kości".
Mam kilka książek Cobena, m.in. "nie mów nikomu", fajne, ale za bardzo mnie nie ruszyło. Fajnie piszą też Carrol i Margaret Atwood. A czy ktoś z was czyta może Musierowicz? Pewnie są to naiwne opowiastki dla dorastających dziewczynek ale nic tak nie podnosi na duchu gdy nie da się zasnąc i wydaje się, że gorzej być nie może.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Gerda 27 paź 2007, 19:22
Teraz czytam "Anioły i Demony" Dana Browna.
Potem planuje przeczytac kolejna ksiazke mojego ukochanego pisarza Grahama Mastertona :D

P.S. Kinga też lubie ;)

przez Monikas 30 paź 2007, 00:03
Gerda napisał(a):Teraz czytam "Anioły i Demony" Dana Browna.
Potem planuje przeczytac kolejna ksiazke mojego ukochanego pisarza Grahama Mastertona :D

P.S. Kinga też lubie ;)

przeczytałam jedną ksiażkę Mastertona "Festiwal Strachu" i baardzo mi się nie podobała. Dla przykładu był wątek o hamburgerach z odpadów medycznych -odcięte kończyny ludzkie mielone do hamburgerów, również zwłoki zwierząt. W ogóle nie bałam się czytając to, natomiast było mi niedobrze.

przez oldstory 08 lis 2007, 16:23
Natomiast ja muszę w najbliższym czasie przeczytać dwa harlequiny :) Nie, nie zwariowałam :) Po prostu na zajęciach na filologii polskiej dostaliśmy za zadanie dogłębną analizę tego produktu powieściowego. Czego to wykładowcy nie wymyślą :)

przez .Tomek 08 lis 2007, 19:49
oldstory napisał(a):Natomiast ja muszę w najbliższym czasie przeczytać dwa harlequiny :) Nie, nie zwariowałam :) Po prostu na zajęciach na filologii polskiej dostaliśmy za zadanie dogłębną analizę tego produktu powieściowego. Czego to wykładowcy nie wymyślą :)

O rzesz ja pierniczę. Czego to ludzie nie wymyślą, zawsze miałem "alergię" na te książki :roll: :shock: :? :twisted: :mrgreen:
...to tylko kolejne rozwiązanie.
ExModerator

przez Goplaneczka 26 lis 2007, 22:10
Musierowicz, Atwood i Caroll-oczywiście
King nie.
Hehehe, w szpitalu psychiatrycznym do wyboru były tylko harlequiny i kryminały... I oni chcą tym leczyć? A przecież biblioterapia to jedna z gałęzi terapii, trzeba tylko odpowiednio dobrać pozycję.
Ja mam ostatnio ochotę na coś lekkiego, historycznego, przygodowego i ciekawego. I nie mam pojęcia co to może być... Dumas? Sienkiewicz? Austen? Ania z Zielonego Wzgórza?
Goplaneczka

przez snaefridur 06 gru 2007, 23:03
Jestem w połowie "Narrenturum" Sapkowskiego i z ręką na sercu polecam już teraz :mrgreen: .
snaefridur

przez Olimp Bathory 06 gru 2007, 23:19
snaefridur napisał(a):Jestem w połowie "Narrenturum" Sapkowskiego i z ręką na sercu polecam już teraz :mrgreen: .

Szczerze odradzam. Seria sprowadza się do schematu:
1. Reynevan wpada w kłopoty przez swój debilizm
2. Przyjaciele go wyciągają z kłopotów
3. wróć do pkt 1

Jedyna zaleta to historia osadzona w moich okolicach. :P
Obrazek

przez pyzia1 07 gru 2007, 11:30
Goplaneczka napisał(a):Dumas? Sienkiewicz? Austen? Ania z Zielonego Wzgórza?

Właśnie czytam "Mansfield park" Austen. Fajne. Odnosi się z niej wrażenie, że kiedyś jedynym zmartwieniem ludzi był czy coś wypada czy nie. Chyba mogłabym tak żyć ;)
Wszelkie przywiązanie jest koniec końców źródłem bólu.Szczęśliwi,którzy obywają się bez niego.Samotny nie opłakuje nikogo,nikt też nie płacze nad nim.Niech ten,kto nie chce cierpieć,kto czuje trwogę przed zgryzotą,uwalnia się od ludzi.

przez murti 15 lut 2008, 02:42
Viktor E. Frankl "Psychoterapia dla każdego"

przez Sweety 15 lut 2008, 10:10
"Drogi wyjścia z depresji i lęku"-Andrea M.Hesse

Idealna książka dla ludzi z nerwicą lękową!
sięgałam po nią wiele razy w trudnych chwilach...
ŻYĆ W LĘKU TO ŻYĆ POŁOWICZNIE!!!

przez silnadziewczynka 27 lut 2008, 01:33
Kazda cobena, browna, cooka, palmera:)
A z glebszych kraina prozaka, ale moze przybic
"Człowiek inteligentny odznacza się - wrednym poczuciem humoru:)"

Sortuj wg