weganie i wegetarianie z forum - łączmy się!

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez kite 07 lip 2013, 19:45
veganka, nie trzeba testować ale są testowane. to że Ty wiesz, że są inne metody bądź już wyniki danego produktu dawno uzyskano, nie sprawi że koncern przestanie. za duży biznes.
Jah, wyzwól nas, bo pełen nienawiści to czas..

przez Vian 07 lip 2013, 19:47
nie każdy jest wrażliwy na cierpienie innych istot, nie każdy ma rozwinięty system moralny.

Ale ziemniak to też istota, też żyje.

W sumie nigdy nie rozumiałam tego wielkiego krzyku o morderstwie zwierząt przy jednoczesnym mordowaniu tysięcy roślin...

No i spoko, wiem, że się starasz, ale wiem też w ilu produktach są używane składniki pochodzenia zwierzęcego i mówiąc szczerze serio nie wiem, jak Ci się udaje tego uniknąć. Łapię, nie używasz np. szminek, tuszu do rzęs, ale nie masz też produktów sklejonych? Wiele klejów jest na bazie kości i ścięgien, ja patrzę teraz na taki swój chiński lampion, ewidentnie sklejony, i nie mam pojęcia, czy to klej z kości czy nie.
"Niewiele można sobie wyobrazić zagrożeń, którym porządny młotek nie mógłby zaradzić."
Lisbeth Salander

przez Ferdynand k 07 lip 2013, 19:49
ziemniak? :shock:
żartujecie?
test na roślinie to g.......... warty dla człowieka zaliczanego do królestwa zwierząt
Naczelny Użyszkodnik

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Vian 07 lip 2013, 19:55
Ja się nie nabijam, serio nie rozumiem tego faworyzowania zwierząt przy jednoczesnym całkowitym ignorowaniu reszty życia - roślin, grzybów, bakterii... Tzn czaję, cielaczka można pogłaskać, cielaczka można przytulić, cielaczek fajniusi, a taki burak już jakby mniej. Z burakiem trudniej przykładowo iść na spacer niż np. ze świnką, jakoś tak głupio - buraka na smyczy. No ale skoro już rzucamy poważne oskarżenia o MORDERSTWIE, używamy argumentów o moralności i obronie życia, no to hej - życie to życie, nie?
"Niewiele można sobie wyobrazić zagrożeń, którym porządny młotek nie mógłby zaradzić."
Lisbeth Salander

przez Ferdynand k 07 lip 2013, 19:56
Vian jeszcze protisty

ale ja pytałem o te testy leków
Naczelny Użyszkodnik

przez libertynka 07 lip 2013, 19:56
kite, wykończony, cofnijcie się na stronę 24 i przeczytajcie co napisał lukk79, chyba nie trzeba niczego dodawać o testach na zwierzętach.

Vian, nie, nie używam szminek a tusz do rzęs raz na jakiś czas, są dostępne wegańskie, nie widzę problemu.
a z tym mordowaniem roślin to jest jeden z najgłupszych argumentów mięsożerców. aż mi się nie chce tego tłumaczyć.

zresztą już o tym było na str 31
vel veganka
spotkam się we Wrocławiu, kto chętny proszę o pw

przez Vian 07 lip 2013, 20:01
veganka napisał(a):
a z tym mordowaniem roślin to jest jeden z najgłupszych argumentów mięsożerców. aż mi się nie chce tego tłumaczyć.

Wiesz, mnie równie durne się wydaje nazywanie mnie mordercą, bo zabiłam i zjadłam kurę.
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, no ale skoro mówisz o MORDOWANIU i ewidentnie mordowanie rozumiesz jako odbieranie życia, to rośliny też mordujesz. Siłą rzeczy.
Lisbeth Salander

przez Ferdynand k 07 lip 2013, 20:05
weganka nie przekonuje mnie to wolę testy na zwierzętach nawet jeśli np
co któryś lek wykarze np szkodliwość dla płodu
Naczelny Użyszkodnik

przez Vian 07 lip 2013, 20:07
veganka napisał(a):a odnośnie roślin to wiesz, jeszcze nie nauczyłam się odżywiać światłem słonecznym ;)
daję cytat z bloga Vivy:
Rośliny nie czują bólu. Mogą rzecz jasna reagować na różnego rodzaju bodźce, ale nie jest to równoznaczne z subiektywnym odczuciem bólu. Układ nerwowy to jedna z wielu cech różnicujących organizmy żywe, z których zwierzęta i rośliny stanowią dwa odmienne królestwa.
Z perspektywy ewolucyjnej ból jest roślinom absolutnie zbędny, jako nic nie znacząca informacja. Zwierzęta mają możliwość obrony lub ataku przed zagrażającym im sytuacjom. W razie czego są w stanie salwować się ucieczką przed źródłem bólu.Rośliny nie mają szansy zminimalizowania swojego cierpienia. Nie są w stanie go w jakikolwiek sposób uniknąć. Ból nie przyniósłby roślinom jakichkolwiek korzyści ewolucyjnych. Nie ma tym samym powodu, dla którego miałyby go odczuwać.

Rośliny nie mają też świadomości, uczuć itp. A zwierzęta jak wiadomo mają. Rośliny nie odczuwają krzywdy, bo nie są do tego zdolne. Różnica jest zatem zasadnicza.

Też mam cytaty... ;-)

"Biolodzy molekularni po przeprowadzeniu wielu eksperymentów stwierdzili, że rośliny widzą, mają zmysł smaku, potrafią wąchać i porozumiewać się prawdopodobnie także słyszą. Przekaźnikami wiadomości są fitohormony, znajdujące się w soku liści i łodyg ( gałęzi ). Wiązki przewodzące tworzą jakby system nerwowy.

Obok skrzynek z fasolą ozdobną ustawiono doniczki z molikiem. Rośliny oddzielono szybą. Po siedmiu godzinach fasole zaczęły się trząść, a zapach ich kwiatków stał się ostry. Wyciągnięto z tego wniosek,że w obliczu zagrożenia rośliny komunikują się za pomocą aromatów.

Japończycy sprawdzili także czy rośliny mogą się porozumiewać z ludźmi. Skonstruowali do tego celu aparat " Plantone ". Jego sensory przypięli do liści, a końcówki włożyli do ziemi. W czasie kontaktu roślin z człowiekiem ekran migotał".

http://www.florini.pl/blog/rosliny-czuj ... pamietuja/
Lisbeth Salander

przez libertynka 07 lip 2013, 20:08
Vian, po pierwsze, przeczytaj co pisaliśmy na str 31 bo mi się nie chce powtarzać, a po drugie wiesz co to jest układ nerwowy? zdolność odczuwania bólu i strachu? świadomość? uczucia? bo chyba nie wiesz skoro porównujesz krowę do buraka.
vel veganka

przez Vian 07 lip 2013, 20:13
Jak widzisz, przeczytałam. :)
Ty teraz moje cytaty poczytaj. ;-)

To, że burak nie muczy z bólu jak krowa nie znaczy, że go nie czuje.
Lisbeth Salander

przez Ferdynand k 07 lip 2013, 20:15
Vian jeszcze to że muchołówka zamyka liść przy pomocy impulsu elektrycznego
który powoduje skórcz i zamknięcie połówek liścia jak w mięśniach zwierząt
a ma receptory dotykowe
a naukowcy twierdzą że pochodzimy wszyscy też rośliny
od prostego bezjądrowego jednokomórkowego organizmu :mrgreen:
Naczelny Użyszkodnik

przez libertynka 07 lip 2013, 20:17
Vian napisał(a):Też mam cytaty... ;-)

"Biolodzy molekularni po przeprowadzeniu wielu eksperymentów stwierdzili, że rośliny widzą, mają zmysł smaku, potrafią wąchać i porozumiewać się prawdopodobnie także słyszą. Przekaźnikami wiadomości są fitohormony, znajdujące się w soku liści i łodyg ( gałęzi ). Wiązki przewodzące tworzą jakby system nerwowy.

Obok skrzynek z fasolą ozdobną ustawiono doniczki z molikiem. Rośliny oddzielono szybą. Po siedmiu godzinach fasole zaczęły się trząść, a zapach ich kwiatków stał się ostry. Wyciągnięto z tego wniosek,że w obliczu zagrożenia rośliny komunikują się za pomocą aromatów.

Japończycy sprawdzili także czy rośliny mogą się porozumiewać z ludźmi. Skonstruowali do tego celu aparat " Plantone ". Jego sensory przypięli do liści, a końcówki włożyli do ziemi. W czasie kontaktu roślin z człowiekiem ekran migotał".

http://www.florini.pl/blog/rosliny-czuj ... pamietuja/

w dalszym ciągu nie rozumiem porównania roślin i zwierząt.
musimy coś jeść, rośliny nie wyją ze strachu i nie opierają się prowadzone na rzeź. nie mają świadomości śmierci, nie czują bólu tak jak ludzie i zwierzęta bo nic by im to nie dało. czują na swój sposób, ale nie tak jak zwierzęta.
uważasz, że skoro można zabijać rośliny to można też i zwierzęta?
no to skoro można zabijać zwierzęta to zabijajmy też ludzi. np starych, chorych i nieproduktywnych.
vel veganka

przez Davin 07 lip 2013, 20:19
veganka ale przecież zabijają też ludzi tylko ich nie jedzą. :P
Davin

Sortuj wg