weganie i wegetarianie z forum - łączmy się!

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez lukk79 07 lip 2013, 16:30
wykończony napisał(a):weganka jest w tym pewien paradoks
człowiek ma tak rozwinięty mózg że może kontrolować swoje popędy
więc też wybierać co je
tylko że gdyby nie mięso w diecie to prawdopodobnie nigdy by w drodze ewolucjii
tego poziomu nie osiągnął

wisi mi że dla ciebie jestem zabojcą
dobrze mi z tym gdyby nie te zwierzęce instynkty które mam może miałbym kiedyś
próby/myśli s........ a nawet w głębokiej depresjii tego u mnie nie było

ja to właściwie postrzegam podobnie, był to proces i chyba niezbędny, to chyba nie jest paradoks, a część ewolucji, ale nigdzie nie jest pwoiedziane, że jesteśmy tak zdeterminowani na zawsze. a to, że się tak rozrosło jest zwyczajnym biznesem i mało ma wspólnego z prawdziwymi potrzebami ludzi, tak uważam.
Pierwszy Romantyk Forum

przez Ferdynand k 07 lip 2013, 16:32
lukk
wybierz się do buszu np na sawannę bez sprzętu sam
zobaczysz jak mieli nasi przodkowie co żyli ;)
Naczelny Użyszkodnik

przez lukk79 07 lip 2013, 16:39
wykończony napisał(a):lukk
wybierz się do buszu np na sawannę bez sprzętu sam
zobaczysz jak mieli nasi przodkowie co żyli ;)

ale zrozum, wiem o tym, wiem jak było, ale to już jest koniec, rozumiesz? zmieniło się, nie jesteśmy buszmenami. takie polowanie jest diametralnie inne od obecnego chowu zwierząt w społeczeństwach tzw. cywilizowanych. tylko czekać aż Chińczykom zachce się konsumować mięso, którego było u nich od zawsze stosunkowo mało. mięso smakuje i to jest coś co przemawia za jego konsumpcją, ludziom nie chce się z tego rezygnować i odcinają się, Bernard Shaw powiedział, że mimo że rzeźnia znajduje się w nie wiadomo w jak wdzięcznej oddali - jest w tym twój współudział. dlatego występuje dylemat moralny.

-- 07 lip 2013, 16:41 --

wykończony, a jaki procent spożycia mięsa przypada na ludy pierwotne? 01 % będzie? to cywilizacja konsumuje, ale nie żyje w buszu.
Pierwszy Romantyk Forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez libertynka 07 lip 2013, 16:45
kite, bo faktycznie niejedzenie mięsa jest wyczynem i chwała Ci za to. no może niepotrzebnie napisałam swoje zdanie, ale odkąd zapisałam się na facebooka i widzę codziennie takie obrazki
Obrazek
to jest cholernie przykre i zupełnie nie wiem jak sobie z tym poradzić. w ogóle przemysł mleczarski napędza mięsny i nawzajem. ja nie chcę żyć na takim świecie i nie mam pojęcia co mogę zrobić, żeby poczuć się tu lepiej.
takie są fakty, że zwierzęta mają tu piekło. a jedzenie jajek i mleka JEST z tym związane.
jak zostałam wegetarianką to też uważałam, że weganizm to przesada. a teraz patrzę na to inaczej.
zresztą, nie bronię nikomu picia mleka czy też jedzenia mięsa. ale jestem za edukacją. niech ludzie wiedzą z tym to się wiąże.
vel veganka
spotkam się we Wrocławiu, kto chętny proszę o pw

przez Ferdynand k 07 lip 2013, 16:50
może i faktycznie teraz jest inaczej ale to nie zmieni tego że dieta zrównowarzona
więc z mięsem jest zdrowsza

są gospodarstwa ekologiczne a współczesny ubój zwierząt jest bezbolesny
a zwierzęta nie są zamknięte w klatce 1x1x1m
poza tym dla gatunku to dobre bo jak duża jest populacja zwierząt hodowlanych

mnie może bulwersować tylko spożywanie żadkich gatunków
lub takich jak nasze pupile koty psy ptaszniki węże itp
Naczelny Użyszkodnik

przez lukk79 07 lip 2013, 16:52
np. w programie Magdy Gessler była pokazana restauracja, gdzie specjlalnością były potrawy z dzika. dziki były hodowane przez nich w tym celu, i program opisywał tą reastaurcję, w któryms momencie pokazująć te żywe zwierzęta. i wiecie co się stało? po emisji programu ludzie dzwonili do telewizji z pretensjami, że jak można było pokazać te żywe dziki! tak nie można, to sugeruje, że zabijamy żeby zjeść! i gdzie tu uczciwość takich ludzi? wykorzystujemy te biedne zwierzęta w najokrutniejszy jak dotad sposób i nie mamy odwagi przyznać się, że w tym uczestniczymy - to moralna schizofrenia (istnieje taki termin).

veganka, się nie przejmuj, będzie dobrze.

-- 07 lip 2013, 16:55 --

hodowlanych zaspokaja większy procent zapotrzebowania. fakty są takie, że produkcja mięsa jest nieopłacałna, ale dobrze jeśli zamkną hodowle przemysłowe, to duży krok. zobaczymy co będzie później, na ile ekologiczne gospodartswa będą nas w stanie wyżywić.

e tam zdrowsza, odpwoweidnio zbilansowana roślinnna jest zdrowsza od tej zdrowszej :D

-- 07 lip 2013, 17:04 --

animal_liberation_now_by_Pablonfire_mniejszy.jpg
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Pierwszy Romantyk Forum

przez libertynka 07 lip 2013, 17:08
lukk79, nie będzie dobrze, nie na tej cholernej planecie.
vel veganka

przez lukk79 07 lip 2013, 17:10
wiem, ale tak jak jest teraz też nie będzie więc zobaczymy co będzie, mam nadzieję że już niedługo.
Pierwszy Romantyk Forum

przez kite 07 lip 2013, 19:16
wykończony napisał(a):może i faktycznie teraz jest inaczej ale to nie zmieni tego że dieta zrównowarzona
więc z mięsem jest zdrowsza

w dzisiejszych czasach nie trzeba jeść mięsa. badania udowodniły nawet że kobieta w ciąży nie zaszkodzi dziecku jeśli DOBRZE ZBILANSUJE dietę. ale mięso nie jest niezbędne.
chodzi właśnie o mądre żywienie. nie odstawienie mięsa(jak ja) a stosowanie zamiast niego tych wszystkich zielonych warzyw, strąków, kasz i buk wie co jeszcze.

wykończony napisał(a):są gospodarstwa ekologiczne a współczesny ubój zwierząt jest bezbolesny
a zwierzęta nie są zamknięte w klatce 1x1x1m

oj chyba niewiele w życiu widziałeś.. gdzieś tu wstawiałam link do filmu na ten temat.
krowa by dawała mleko musi być zacielona. młode krówki są zostawiane jako kolejna fabryka mleka a byczki na kotlety. przy jajkach produkt uboczny jakim są koguciki, mieli się je żywcem na karmę dla kotów/psów. a w rzeźniach gdzie zwierząt zabija się na tysiące, nikt nie bawi się w szybką i bezbolesną śmierć. zazwyczaj podcinają gardło i zwierzę wykrwawia się na podłodze próbując uciekać. oczywiście cała reszta słyszy to 'wołanie' o pomoc.
przykłady można mnożyć bez końca..
Jah, wyzwól nas, bo pełen nienawiści to czas..

przez libertynka 07 lip 2013, 19:20
a kurom obcinają na żywca dzioby i pazury, żeby się nie pozabijały w tych ciasnych klatkach, gdzie jedna na drugiej stoi.
vel veganka

przez Vian 07 lip 2013, 19:26
veganka napisał(a):nie bronię nikomu picia mleka czy też jedzenia mięsa. ale jestem za edukacją. niech ludzie wiedzą z tym to się wiąże.

Hm... A jak już wie i mimo to decyduje się jeść mięso, to dla Ciebie ok? Z ciekawości pytam. :)
Ja nie należę do osób, które widzą różnice między cielaczkiem a cielęciną w hipermarkecie i uważają, że jedzenie cielęcinki jest ok, ale zabicie cielaczka to już nie. Mnie zdarzyło się wcześniej własnoręcznie zabić to co zjadłam, można powiedzieć, że przeszłam szkolenie na Buszmenkę. I nadal jem mięso.

Zresztą w dzisiejszych czasach wcale nie jest tak hop siup zrezygnować z produktów zwierzęcych, bo to też skóry na buty, meble, tapicerki, paski, torebki, kości i ścięgna na kleje, tłuszcz na kosmetyki, zwierzęce hormony na leki etc etc. Jeśli Wy serio z tego wszystkiego nie korzystacie, to podziwiam, ale zastanawiam się, jak się Wam to udało.
Ostatnio edytowano 07 lip 2013, 19:26 przez Vian, łącznie edytowano 1 raz
"Niewiele można sobie wyobrazić zagrożeń, którym porządny młotek nie mógłby zaradzić."
Lisbeth Salander

przez Ferdynand k 07 lip 2013, 19:26
weganka a co z testowaniem leków? pisałem o tym
Naczelny Użyszkodnik

przez libertynka 07 lip 2013, 19:40
wykończony, leków nie trzeba testować na zwierzętach. są inne metody.

Vian, jednak człowiek ma wolną wolę i może decydować sam za siebie. jedni zabijają ludzi, kradną, podkładają bomby, inni np są w stanie pracować w rzeźni i poganiać elektrycznym pastuchem zwierzęta idące na śmierć, no i co im zrobisz? nic, każdy żyje według swoich wartości i swojego sumienia.
ale chyba nie chcesz mieszkać na osiedlu złodziei, morderców i gwałcicieli, nie? tak samo ja nie chcę żyć na planecie, na której tak się traktuje zwierzęta.
jeśli jesteś w stanie zabijać zwierzęta i je jeść to nikt Ci nie zabroni. tylko weganie będą na Ciebie patrzeć jak na mordercę i też mają do tego prawo.
nie każdy jest wrażliwy na cierpienie innych istot, nie każdy ma rozwinięty system moralny. w ogóle ludzie nie są równi, to jedna wielka bzdura.

bardzo łatwo jest nie jeść mięsa. nie ma z tym żadnego problemu. trudno jest nie jeść mięsa i żadnych produktów pochodzenia zwierzęcego. ale to jest tak samo kwestia popytu i podaży. coraz więcej ludzi przechodzi na weganizm i dopomina się wegańskich produktów. wybór jest coraz większy i będzie coraz łatwiej.
nie wiem jaki problem nie kupować butów czy pasków ze skóry. przecież jest tyle innych. a torebki? SERIO? miałabym kupić martwy kawałek krowy, żeby ładnie wyglądała razem ze skórzanymi butami?
tak samo inne rzeczy. jak robiłam tatuaż i nie chciałam tuszu ze zmielonymi kośćmi zwierząt to poszłam to studia i powiedziałam o tym, nikt się nie zdziwił, mam tusz wegański, a także wegański krem do pielęgnacji tatuażu, nie testowany za zwierzętach. da się? no jasne, że tak.
vel veganka

przez Ferdynand k 07 lip 2013, 19:44
wolę na szczurkach niż na ludziach od razu
niby na czym przetestujesz ten lek?
Naczelny Użyszkodnik

Sortuj wg