weganie i wegetarianie z forum - łączmy się!

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez kite 06 lip 2013, 19:49
Calineczka1990, mogę prosić przepis na to cudo ze zdjęcia? mam zagwozdkę ze smarowidłami.
Jah, wyzwól nas, bo pełen nienawiści to czas..

przez linka 07 lip 2013, 08:21
*Wiola* napisał(a):linka, Ja bób zazwyczaj wcinam sam, ale puree czy kotleciki też można zrobić,.

Obrałam bób i polałam oliwą z oliwek w której podsmażyłam czosnek .....CUDO!! (myślę, że na zimno taka pasta do grzanki byłaby w sam raz!!) szkoda, że młode warzywa jeszcze takie drogie....
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Little Red Fox 07 lip 2013, 09:34
kite, przepis bardzo prosty, na noc zostawiasz soję namoczoną, rano gotujesz przez około dwie godziny do miękkości, odcedzasz dodajesz oleju (nie mam zielonego pojęcia ile go w końcu dodałam - tyle żeby pasta nie była za sucha), koncentratu pomidorowego (na 300 gram soi dałam dwie łyżki), przyprawiłam świeżo zmielonym pieprzem, solą, czosnkiem, ziołami jakie tylko znalazłam w domu, ostrą papryką, kuminem i szczyptą gałki muszkatołowej, kilka kropel soku z cytryny. A żeby przełamać lekko mdławy smak soi wystarczy mocno przyprawić, ewentualnie dodać warzywa o wyrazistym smaku, takie jak marchew, seler, pietruszka, można też suszone pomidory lub pataty (tak było w oryginalnym przepisie). Kanapkę szczodrze posypałam zieloną cebulką i było super :)
A jak już jesteśmy przy ochronie, to ja dam ci podarek.
Kotka. Będziesz go karmił, czesał i codziennie głaskał, bo kotek to bardzo lubi.
Za to jak ktoś przyjdzie ciemną nocką, żeby ci poderżnąć gardło, to kotek go zeżre.

(Ewa Białołęcka)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kite 07 lip 2013, 09:47
wypróbuję! dzięki :)

przez libertynka 07 lip 2013, 12:37
kupiłam makaron z warzywami dla psa. nie widać w nim warzyw, jedynie jakaś brązowa breja. skład: makaron, warzywa suszone, granulat pełnoporcjowy natłuszczony.
Co to może być ten granulat?? Wie ktoś?

Obrazek
vel veganka
spotkam się we Wrocławiu, kto chętny proszę o pw

przez kite 07 lip 2013, 12:39
veganka, granulat po zmoczeniu wygląda jak karma z puszki. moje też to jedzą ale chętniej gdy się właśnie puszkowe dorzuci. fajne to jako dodatek do suchego.

przez libertynka 07 lip 2013, 12:42
kite, ale mi chodzi o to czy to jest z mięsa czy z czego? bo z czegoś musi być zrobione, może jakieś zboże? czy natłoszczony oznacza że z tłuszczem zwierzęcym? napisałam do producenta maila w tej sprawie ale znając życie nie odpowie albo odpowie wymijająco.
warzywa są w składzie podane osobno, granulat osobno, można podejrzewać że to jakieś białko miało być.
na opakowaniu pisze "Makaron z warzywami" a nie makaron z warzywami i mięsem, dlatego kupiłam.
vel veganka

przez kite 07 lip 2013, 12:58
veganka, a po co Ci ta wiedza? robisz z psa wegetarianina? :shock:

przez khaleesi 07 lip 2013, 13:03
Mnie zawsze nurtowało jak wegetarianie/weganie zaopatrują się na bakterie Lactobacillus casei defensis będące w jogurtach. wolno czy nie wolno?
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez libertynka 07 lip 2013, 13:47
kite, owszem, powoli ją przestawiam, kupiłam 10kg karmy wegańskiej, poznałam zdrowego, wesołego wege-psiaka z błyszczącą sierścią, co się Bari zwie :) przeczytałam opinię specjalisty z SGGW http://www.blog.viva.org.pl/2011/03/22/wege-psy-2/
i postanowiłam przestać katować siebie codziennym gotowaniem śmierdzącego mięcha. daję jej obecnie trochę suchej karmy mięsnej, trochę wegańskiej + gotowane posiłki, ryż, makaron, warzywa, olej lniany.

psyche., myślę, że gdyby one były niezbędne, to produkty dla wegan byłby wzbogacane, tak samo jak dodają do nich B12. poza tym te bakterie żyją w przewodzie pokarmowym to po co je dodatkowo dostarczać z zewnątrz?
vel veganka

przez Auman 07 lip 2013, 13:52
Auman

przez khaleesi 07 lip 2013, 13:53
veganka, ja uważam, ze powinnaś zostawić psu wybór mimo wszystko co chce jeść. Daj mu zakosztować wegańskiej karmy i daj mu przed nos dwie miski z jedną karmą i z drugą i zobacz która wybierze.
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez libertynka 07 lip 2013, 14:04
Berwick, wszyscy jesteśmy a Ciebie dumni, tylko mi nie mów że tam szynki dodałeś :shock:

psyche., prowadzę psa na smyczy choć on by wybrał wolność, trzymam w domu, nawet czasem zakładam kaganiec, nie pozwalam jeść czekolady, biegać luzem między samochodami i tarzać się w gównie. psy już dawno przestały żyć zgodnie ze swoją naturą.
jasne, że nie maltretuję jej sałatą, ma zbilansowaną karmę, mój ojciec dokarmią ją mięsem i kośćmi, ja jej czasem kupuje gryzaki do czyszczenia zębów, no i jak będzie potrzeba to dostanie mięsną suchą karmę. ale nie po to zostałam weganką, żeby codziennie stać przy garach i gotować psu mięso. owszem to forma egoizmu, ale niektórzy ludzie trzymają psa na łańcuchu i karmią odpadkami. zatem mój pies ma dobrze, choć nie idealnie.
vel veganka

przez Auman 07 lip 2013, 14:05
veganka napisał(a):Berwick, wszyscy jesteśmy a Ciebie dumni,

Dziękuję. :)
veganka napisał(a): tylko mi nie mów że tam szynki dodałeś :shock:

Eee, no ten...
Auman

Sortuj wg