weganie i wegetarianie z forum - łączmy się!

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez libertynka 24 cze 2013, 12:35
Zna ktoś jakieś fajne specyficzne specyfiki? typu białko konopne w postaci proszku, które można dodawać do shakeów, żeby były bardziej pożywne?

http://www.biokonopia.pl/cms.php?id_cms=6

i cytat: Z biologicznego punktu widzenia jakość białka konopi jest najwyższej jakości i można je porównać do białek jajka czy mięsa, zajmuje 2 miejsce w świecie roślin zaraz po soi, jednak białko konopne jest łatwiej przyswajalne przez organizm niż białko sojowe. Jest wolne od cholesterolu i niezdrowych kwasów nasyconych. Różnorodność składników mineralnych i mikroelementów zapewnia organizmowi witalne składniki odżywcze, które gwarantują stabilny metabolizm komórek, w taki sam sposób w jaki gwarantują to ważne witaminy.

Ziarno konopne łuskane lub niełuskane zapewnia:
• wszystkie potrzebne aminokwasy i niezbędne kwasy tłuszczowe (Omega 3,6 i 9)
• łatwostrawne białko wysokiej jakości (lepsze niż sojowe) – ok. 35% zawartości nasion
• w oleju konopnym 75-95 % nienasyconych kwasów tłuszczowych we właściwych proporcjach dla ludzkiego ciała
• 2-4 % gamma-linolenowego kwasu, niedostępnego w większości żywności
• większość odżywczych minerałów ( wapń, potas, fosfor, żelazo i wiele innych)
• błonnik pokarmowy
• witaminy z grupy B oraz witaminę E

Znacie? Używacie? Czy warto kupić?
vel veganka
spotkam się we Wrocławiu, kto chętny proszę o pw

przez Kalebx3 24 cze 2013, 12:41
Zna ktoś jakieś fajne specyficzne specyfiki? typu białko konopne w postaci proszku, które można dodawać do shakeów, żeby były bardziej pożywne?

ja znam , białko sojowe w proszku-izolat( bodajże o smaku waniliowym ). Kużwa , kupiłem to w sklepie dla kulturystów , dwa kilo ( ale ze mnie po-jeb!). Dwa razy zjadłem ( bo rozpuszcza się to w wodzie) i nigdy więcej tego nie ruszę, takie smaczne.
Jak chcesz to Ci to oddam za darmo , ma jeszcze chyba ze dwa lata ważności, tylko musisz mi zapłacić za wysyłkę.

SOYA PRO
1500g
ACTIVLAB

izolat białka soji
w świetnej cenie !!

Soya Pro to łatwo i szybko przyswajalna odżywka oparta na wysokiej jakości naturalnym izolacie białka sojowego. Soja Pro jest źródłem pełnowartościowego białka bogatego w aminokwasy rozgałęzione (BCAA), glutaminę i argininę. Skoncentrowane białko sojowe stanowi istotny element suplementacji dla wszystkich osób aktywnych fizycznie, również wegetarian i cierpiących na nietolerancję laktozy.

Odżywka Soya Pro nie zawiera węglowodanów, dzięki czemu może być z powodzeniem stosowana nie tylko w okresie budowania masy mięśniowej, ale także podczas diety redukcyjnej. Dodatkowo spożywanie białka sojowego skutecznie przyczynia się do obniżenia poziomu cholesterolu i trójglicerydów we krwi. Soja Pro to idealna i ekonomiczna propozycja suplementacji białkowej jako alternatywa dla produktów pochodzenia mlecznego.
Odżywkę Soya Pro najlepiej stosować przed i po treningu aby dostarczyć do organizmu wysokowartościowe łatwo przyswajalne białko.

Dawkowanie:
Jedna porcja to 30 gram.
W dni treningowe: stosuj 3 porcje dziennie, o dowolnej porze ze szczególnym uwzględnieniem dawki potreningowej. Preparat może być używany z jakimkolwiek posiłkiem, aby zwiększyć jego zawartość protein w przyjmowanym pokarmie.
W dni nietreningowe: Stosuj 3 porcje między posiłkami.

Wartość odżywcza w 100 g:
- Białko 81g
- Węglowodany 0g
- Tłuszcz 2g
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez libertynka 24 cze 2013, 12:53
Kalebx3, a wiesz, może nawet i bym chciała. chcesz coś w zamian? mam misia, książki i omege3 z olimpu, dałam ogłoszenie na bazarze bazar-t41741.html
vel veganka

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kalebx3 24 cze 2013, 13:01
Nie chcę nic w zamian ;) . Mam tego oporowo ;) , ale dzięki. Powiem Ci tylko ,że najlepsze było w tym białku to ,że nawet jak zjadłem to na pusty żołądek ( jedną porcję , chyba to było 30 gram ) to na bardzo długo zabijało głód . Widocznie wolno to białko sie trawi. Niech Ci służy , ja bym i tak to wyrzucił do śmieci.
Podaj dane do wysyłki na PW to w jutro , albo w pojutrze Ci wyslę Pocztą. Wtedy Ci powiem ile zapłacilem za wysyłkę. Wybiore oczywiście najtańsza opcję.

przez lukk79 24 cze 2013, 17:33
a znacie jakąś dobrą naturalną maść na blizny, takie po skaleczeniu?
Pierwszy Romantyk Forum

przez *Wiola* 24 cze 2013, 17:58
veganka, A inulinę znasz? Ma działanie prebiotyczne ,zagęszcza i jest smaczna , więc jak dodatek do koktajli rewelacyjna,

-- 24 cze 2013, 18:00 --

lukk79, Ale na stare blizny , w celu ich zmniejszenia?
Moderator

przez libertynka 24 cze 2013, 18:32
*Wiola*, nie znam inuliny, poczytam :) dzięki :)
maści na blizny też nie znam, bo nie mam blizn.

tak się zastanawiam, czy się nie zapisać na siłownię :105: no bo dość mam już tego tycia, a z kolei lubię dobre jedzenie i liczenie kalorii byłoby frustrujące. siłownia powinna być dobrym rozwiązaniem. tylko kurcze ta cena, 130zł za miesiąc (karnet open) to normalna cena czy tylko u mnie tak drogo?
vel veganka

przez Kalebx3 24 cze 2013, 18:38
Ja znam imulinę. Można kupić w proszku , najlepiej ,ale tej formy nie było mi dane ( jeszcze ). Tyle co razem z bakteriami. Najwięcej imuliny jest w korzeniu łopianu. Suchy korzeń mieli się na proszek i łyka , albo miesza się w wodzie i pije. Ochydne!

przez *Wiola* 24 cze 2013, 20:02
Kalebx3, Mnie smakuje, serio , lekko słodka, przypomina trochę mleko w proszku. Mam z agawy, a chyba u nas popularniejsza jest z dzikiego słonecznika ,. występuje pod nazwą topinambur,. o łopianie nie wiem, wiem że występuje również w cykorii.
Moderator

przez Little Red Fox 24 cze 2013, 20:07
veganka, tam gdzie ja chodzę kosztuje 119 zł :roll:
A jak już jesteśmy przy ochronie, to ja dam ci podarek.
Kotka. Będziesz go karmił, czesał i codziennie głaskał, bo kotek to bardzo lubi.
Za to jak ktoś przyjdzie ciemną nocką, żeby ci poderżnąć gardło, to kotek go zeżre.

(Ewa Białołęcka)

przez libertynka 24 cze 2013, 20:21
Calineczka1990, to też bez rewelacji :roll:
vel veganka

przez lukk79 24 cze 2013, 20:57
Wiola, to jest taka blizna po skaleczeniu, zwykłym skaleczeniu. Skaleczyłem się jakieś 3 miesiące temu na dłoni, na zewnętrznej stronie i jak zszedł strup to teraz zauważyłem, że pozostała taka mała blizna. Niepokoi mnie to trochę bo wcześniej raczej nie miałem tego przy skaleczeniach, a to nie było mocno skaleczenie. I się zastanawiam czy może mi czegoś brakuje w diecie.

-- 24 cze 2013, 20:59 --

veganka, u nas siłka też raczej droga, takie robione przez pasjonatów to tańsze ale tam ograniczona liczba miejsc, niestety, kilka osób i jest ścisk.
Pierwszy Romantyk Forum

przez Anna Maria 24 cze 2013, 21:01
lukk79 napisał(a):a znacie jakąś dobrą naturalną maść na blizny, takie po skaleczeniu?

Cepan,jest z cebuli
Anna Maria

przez lukk79 25 cze 2013, 12:59
dzięki kasiątko

zupka kalafiorowa zrobiona, przepis najprostszy na świecie - http://puszka.pl/przepis/295-zupa_kalafiorowa.html , ja dałem wszystkiego x2 gdyż miałem dużego kalafiora, poza tym dodałem na sam koniec kilka kropel sosu sojowego, a na talerzu posypałem świeżym selerem naciowym, pieprzu ziołowego również dodałem, a mąkę pełnoziarnistą.
Pierwszy Romantyk Forum

Sortuj wg