weganie i wegetarianie z forum - łączmy się!

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez libertynka 22 cze 2013, 19:38
linka, kogo stać na żywność ekologiczną. warzywa z bazaru i tak są lepsze niż mięso z marketu.
vel veganka
spotkam się we Wrocławiu, kto chętny proszę o pw

przez poem 22 cze 2013, 20:23
kasiątko napisał(a):Gotujecie rodzinie potrawynie wegańskie.Ja właśnie smarzę bratu cebulę na słoninie i smalcu.Nikogo nie zmuszam by przeszedł na moją dietę.

U mnie siostra jest wegetarianką i przyzwyczaiłyśmy się do bezmięsnych zup i w ogóle rzadko jemy mięso. A takich rzeczy jak smalec to nigdy nie jadałam. Teraz właściwie z mięsa to ryby i drób. I staram się jeść więcej warzyw :)

przez Anna Maria 22 cze 2013, 20:26
poem, u mnie rodzina też je wegetariańskie zupy i dużo wegetariańskich potraw,ale czasem zdarza mi się przyżądzić coś na mięsie.
Anna Maria

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez poem 22 cze 2013, 20:26
veganka napisał(a):linka, nie zjadamy drzew ani kwiatów doniczkowych :)
wegańskie kosmetyki są do kupienia w wegańskich sklepach oczywiście :) no i można też znaleźć w zwykłym sklepie np żel pod prysznic Original Source, świetny.

To te żele mają coś wspólnego z weganizmem? :shock: myślałam że są ekologiczne czy coś takiego ;) o co chodzi właściwie?
to ja jestem trochę weganką ;) bo lubię te żele, dziś kupiłam kolejny :)

przez Kalebx3 22 cze 2013, 20:27
Weganka , a spożywasz cebulę,czosnek na surowo, chrzan , musztardę ( gorczycę)? , chili , pieprz , wszystko co ostre ?

-- 22 cze 2013, 19:31 --

To czemu nie zjadasz dzieci i niepełnosprawnych? Mógłbyś też zjeść swojego kota, przecież jest słabszy.

Czemu /
Bo są niesmaczne , ( mówili w Wiadomościach ludożercy), a co na takim kocie mięsa?
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez libertynka 22 cze 2013, 21:03
poem, te żele mają znak vegan na opakowaniu :) o taki:
http://blogs.ocweekly.com/stickaforkini ... go-250.jpg
mój ulubiony to miętowy i limonkowy :)

Kalebx3, a czemu pytasz?
Ostatnio edytowano 22 cze 2013, 21:14 przez libertynka, łącznie edytowano 1 raz
vel veganka

przez evamari 22 cze 2013, 21:08
kasiątko napisał(a):Gotujecie rodzinie potrawynie wegańskie.Ja właśnie smarzę bratu cebulę na słoninie i smalcu.Nikogo nie zmuszam by przeszedł na moją dietę.

Ja nie gotuję nikomu mięsa. Nie mogłabym. Przecież to nie problem, jeśli ktoś chce jeść mięso, żeby sam je gotował. Ja sama też nikogo nie proszę, żeby mi coś przygotowywał.

przez zmienny 22 cze 2013, 21:09
Zauważyłem, na różnych forach, że weganie i wegetarianie często są zaczepiani, prowokowani nawet nie tak agresywnie, ale na zasadzie przekomarzania się. Zastanawiam się w czym rzecz. :D
zmienny

przez evamari 22 cze 2013, 21:10
Mam do was pytanie. Macie zwierzaki domowe, np.pieski? Czym je karmicie?

przez Anna Maria 22 cze 2013, 21:14
evamari, mam 4 psiaki i dwa kocury.Karmie je mięsem jeśli oo to pytasz choć są karmy wegańskie mnie na nie niestać bo są cholernie drogie.
Anna Maria

przez evamari 22 cze 2013, 21:27
kasiątko napisał(a):evamari, mam 4 psiaki i dwa kocury.Karmie je mięsem jeśli oo to pytasz choć są karmy wegańskie mnie na nie niestać bo są cholernie drogie.

Ja mam psiaka i kupuję mu właśnie karmę wegetariańską. Znalazłam kilka takich karm możliwych do zamówienia przez internet. Ta, która kupuję nie jest taka droga. Kosztuje z dostawą ok. 120zł za 10kg. Mojemu to starcza na ok. 3 miesiące. Sama niewiele jem, wiec to nieduży wydatek. Jak brałam pieska z fundacji to tam dostawał karmę puriny na alergię pokarmową, która też nie zawiera miesa, tylko ona juz jest bardzo droga.

przez libertynka 22 cze 2013, 21:30
ja mam 2 koty i psa, koty karmię suchą karmą mięsną, po długim namyśle uznałam, że są za stare żeby im drastycznie zmieniać dietę, próbowałam z karmą rybną i wegańską, ale się nie dało. poza tym koty to bezwzględni mięsożercy i to nie ich wina, że mają taką opiekunkę jak ja.
psa karmię mięsem z indyka/kurczaka z warzywami i makaronem lub ryżem. na spacerze rzuca się na każdą padlinę, chrupie kości i oczy mu wychodzą na wierzch jak widzi mięso :roll: taka jego natura. postanowiłam nie karmić go wołowiną, chociaż tyle mogę zrobić. nie jestem z tego zadowolona. być może w przyszłości pies będzie wege. chwilowo mam taki głupi sposób, żeby nie kupować mięsa i nie tworzyć popytu, jeżdżę do mojego ojca, który je mięso codziennie i biorę od niego jakieś kości, resztki itp, czasem wręcz zostawia dla psa porcję ;)

-- 22 cze 2013, 21:31 --

evamari, jaka to karma?
vel veganka

przez Lord Kapucyn 22 cze 2013, 21:39
Koty są bezwzględnymi mięsożercami i ich dieta powinna być oparta w 2/3 na mięsie. Psy są wszystkożerne i ich dieta powinna zawierać zarówno mięso jak i inne produkty, z zastrzeżeniem, ze mięso nie powinno stanowić trzonu diety. Oczywiscie trzeba tez brać pod uwagę np. słabe trawienie/nieprzyswajalność skrobii, dlatego podawanie psom ziemniaków raczej mija się z celem. Nie daje się też kości kurcząt. Czekolady i słodyczy- to chyba każdy wie. Z psa mozna zrobic względnego wegetarianina, z kota ni chu chu. Takie są fakty, inaczej jest to działanie wbrew ich naturze i na ich niekorzyść. Trzeba brać poprawkę na budowę fizjologiczną ich układów pokarmowych.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez libertynka 22 cze 2013, 21:48
Dark Passenger, zgadzam się z Tobą jak nigdy ;) fajnie by było mieć kota wychodzącego, pójdzie zapoluje, naje się i wróci do domu, ja bym miała czyste sumienie. ale niestety zachciało mi się maine coonów :smile:
nie popieram radykalizmu, robienia z kotów wegan, ale nie popieram też przemysłu mięsnego. nie znalazłam jeszcze dobrego rozwiązania tego problemu. tak żeby nie kupować mięsa i żeby moje zwierzaki rosły zdrowo i były szczęśliwe.
vel veganka

Sortuj wg