weganie i wegetarianie z forum - łączmy się!

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez libertynka 22 cze 2013, 15:51
linka, nie zjadamy drzew ani kwiatów doniczkowych :)
wegańskie kosmetyki są do kupienia w wegańskich sklepach oczywiście :) no i można też znaleźć w zwykłym sklepie np żel pod prysznic Original Source, świetny.
vel veganka
spotkam się we Wrocławiu, kto chętny proszę o pw

przez Anna Maria 22 cze 2013, 15:58
linka, trochę się czepiaszw moim subiektywnym odczuciu :roll:
Anna Maria

przez linka 22 cze 2013, 16:02
kasiątko, nie czepiam się tylko pytam, jestem ciekawa - to źle?

veganka, o widzisz - dzięki za odpowiedź :smile:

Mam jeszcze jedno pytanie, jak na weganizmie/wegetarianizmie wychodzi się pieniężnie - w porównaniu do mięsożerstwa?
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez libertynka 22 cze 2013, 16:15
kasiątko, ja tam lubię uświadamiać ludzi, jak linka, jest ciekawa to niech pyta, to nawet dobrze że się interesuje :)

linka, wegetarianizm i weganizm są drogie ale to tylko moje zdanie. pisaliśmy o tym na stronie 21, zobacz sobie. oczywiście wszystko zależy od tego co się je. są warzywa tanie i drogie. fasola jest tania a awokado i roszponka już nie. mój olej lniany kosztuje mnie 60zł miesięcznie, gdybym chciała jeszcze wiesiołkowy to ponad 100. orzechy też do tanich nie należą. ale oczywiście można się żywić dużo taniej. ja po prostu nie wydaję na ubrania ani kosmetyki bo jestem minimalistką :) za to wolę sobie kupić dobre jedzonko.
wiadomo za zdrowie się płaci - albo płacisz za dobre jakościowo jedzenia albo później za lekarstwa.
vel veganka

przez Ferdynand k 22 cze 2013, 17:13
veganka napisał(a):linka, co mam zrobić dla swojego dziecka? truć je mięsem skażonym sterydami, hormonami wzrostu i antybiotykami? w razie niedoborów wszystko można uzupełnić roślinami lub suplementami.

Amerykańskie Stowarzyszenie Dietetyczne wyraża stanowisko, że odpowiednio zaplanowane diety wegetariańskie, w tym diety ściśle wegetariańskie, czyli wegańskie, są zdrowe, spełniają zapotrzebowanie żywieniowe i mogą zapewniać korzyści zdrowotne przy zapobieganiu i leczeniu niektórych chorób. Dobrze zaplanowane diety wegetariańskie są odpowiednie dla osób na wszystkich etapach życia, włącznie z okresem ciąży i laktacji, niemowlęctwa, dzieciństwa, dojrzewania, oraz dla sportowców.

wykończony, Twoje argumenty są niepoważne. musimy coś jeść. zatem Twoje usprawiedliwienie zjadania zwierząt jest takie, że zjadamy też rośliny? równie dobrze możemy zjadać ludzi.

dla mnie rośliny są żywą materią, która w cyklu życia gnije i się odradza, cała Ziemia pokryta jest roślinnością jadalną i niejadalną, rośliny jadalne są pokarmem ludzi i zwierząt. mamy przewód pokarmowy zdolny trawić rośliny i dlatego się nimi odżywiamy. nie widzimy cierpienia w ich oczach, nie podcinamy im gardła żeby się wykrwawiły.
rośliny nie głodzą się nawzajem ani nie walczą o światło. po prostu jedne rosną, inne usychają stając się żyznym podłożem, na którym wyrosną nowe. nic w przyrodzie nie ginie. to jest jedna i ta sama materia, bez świadomości, bez duszy.

to był sarkazm :mrgreen:
Naczelny Użyszkodnik

przez Kalebx3 22 cze 2013, 18:47
Rozumiem ,że nad ( zjadanymi) zwierzętami jeszcze można czuć litość i mieć obiekcje co do słuszności mięsożerstwa , ale rośliny , owoce ? Kpina jaka czy cóś. Bajery po cztery. Jaki tam ból rośliny czują? Nic nie czują , bo nie mają układu nerwowego , i niech się cieszą ,że ktoś je zje , a nie zgniją pod płotem ;)
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Ferdynand k 22 cze 2013, 18:49
Kaleb mam nadzieję że to sarkazm tak jak mój ostatni post tu :lol: ;)
Naczelny Użyszkodnik

przez Kalebx3 22 cze 2013, 18:51
Sarkazm ? Nie rozumiem . Nawet koniecznością jest jedzenie roślin , a nie zastanawianie się czy czują ból. A nawet jakby czuły , walę w to. Będę jadł wszystko co mi smakuje i co jest zdrowe.

przez Ferdynand k 22 cze 2013, 18:53
Kaleb ja tak trochę żartuję z postawy wegan by nie robić krzywdy zwierzątkom :mrgreen:
Naczelny Użyszkodnik

przez Kalebx3 22 cze 2013, 18:55
A to Ty tak ?
Nie lubią mięsa , nie jedzą, to ich sprawa . Nawet ich trochę podziwiam, ale to droga nie dla mnie.

przez Lord Kapucyn 22 cze 2013, 18:59
Prawda jest taka, że true wegetarianizm/weganizm jest drogi, zwłaszcza jeśli się robi zakupy w sklepach z ekologiczną żywnością, na eko plantacjach i jeśli dieta jest urozmaicona "na bogato".
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Kalebx3 22 cze 2013, 19:02
Prawda jest taka, że true wegetarianizm/weganizm jest drogi, zwłaszcza jeśli się robi zakupy w sklepach z ekologiczną żywnością, na eko plantacjach i jeśli dieta jest urozmaicona "na bogato".

Dokładnie .
Te półki z ekożywnością w hipermarketach . Ceny z księżyca .Skutecznie odstrasza każdego. Już lepiej kilo żywieckiej kupic w promocji i dobre , pachnące jedzenie mieć na dwa , trzy dni . Do tego cebulka , majonez , a nie tam jakieś otręby orkiszowe ;)

-- 22 cze 2013, 18:10 --

A co powiecie na to . Przed chwilą dosłownie moja kotka przyniosła do domu kolorową papużkę. Oczywiście uśmierconą. Widocznie juz tak jest ,że silniejszy zabija słabszego.oczywiście zeżre ją, tylko pióra zostawi , nie dlatego ,że jest głodna , ale dlatego ,że to dla niej nowe meni.

przez libertynka 22 cze 2013, 19:12
podstawą diety wegańskiej są warzywa i owoce oraz kasze i produkty pełnoziarniste, nie trzeba tego kupować w sklepie ekologicznym, wystarczy iść na bazar.

-- 22 cze 2013, 19:28 --

Kalebx3 napisał(a): Widocznie juz tak jest ,że silniejszy zabija słabszego.oczywiście zeżre ją, tylko pióra zostawi , nie dlatego ,że jest głodna , ale dlatego ,że to dla niej nowe meni.

To czemu nie zjadasz dzieci i niepełnosprawnych? Mógłbyś też zjeść swojego kota, przecież jest słabszy.
vel veganka

przez linka 22 cze 2013, 19:29
veganka, ale te z bazaru są z pestycydami, nawozami chemicznymi albo GMO ...... to tak jakby trujące....
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Sortuj wg