weganie i wegetarianie z forum - łączmy się!

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez libertynka 14 cze 2013, 20:12
lukk79, to jest program depopulacji. bo jak to inaczej wytłumaczyć? kiedyś warzywa były pokarmem biednych a mięso było dla bogatych, było luksusem. teraz bogaci kupują zdrową żywność w snobistycznych eko-sklepach. a szary obywatel mięso z marketu w promocji, naszpikowane chemią, sterydami, antybiotykami i hormonami. coraz więcej ludzi ma nowotwory. ale przecież "obiad bez mięsa to nie obiad" a co sobotę obowiązkowo grill z rakotwórczą kiełbasą :/
vel veganka
spotkam się we Wrocławiu, kto chętny proszę o pw

przez lukk79 14 cze 2013, 20:25
i kilka browarów do tego co się raczej powinno nazywać "wyrobem piwopodobnym" bo to obraza dla piwa te polskie ogłupiacze.

W sumie nikt na siłę nikomu kiełbasy nie wciska, jak chcą to niech żrą i zdychają, a ja się wykończę bo nie będę miał na warzywa bo będą za drogie. A elita wtedy będzie miała święty spokój bo pozbędzie się motłochu i buntowników. Tylko zbyt powolny ten proces mi się wydaje.
Pierwszy Romantyk Forum

przez carlosbueno 14 cze 2013, 20:32
kiedyś dorsze były najtańszą rybą dla biedaków a dziś jest dużo droższy od większości mięs. Ja tam jem byle co tłusto, dużo cukru, dużo chemii byle by mi smakowało bo na zdrowiu mi nie zależy. Ale mi nie zależy na życiu i tak starości nie doczekam bo po co się męczyć, a w razie raka to samobójstwo bym popełnił.
Największy Forumowy Maruda

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez buka 14 cze 2013, 20:32
będę się musiała przejechać na wolumen, bo akurat na bielanach mieszkam :) mówisz, że tanio?

Nie mówiłem że tanio-taniość i jakość to pojęcia się wykluczające:P

Ja mieszkam po drugiej stronie,na bemowie.Zazwyczaj się tak daleko nie wypuszczam,ale jakbyś się chciała kiedyś przejść to mógłbym się zmotywować;]

przez libertynka 14 cze 2013, 21:18
buka, bardzo chętnie się wybiorę, ale w przyszłym tygodniu, bo cały weekend pracuję po 11godz.
a właśnie, przygotowałam sobie na jutro jedzenie, jak nigdy :mrgreen: normalnie to idę bez niczego i na miejscu coś kombinuję, a dziś mi się "chciało" i przygotowałam :)
Obrazek
vel veganka

przez lukk79 14 cze 2013, 21:24
nie no, veganka, takie coś to Ciebie uprawnia nawet do wytatuowania sobie VEGAN na czole, hahaha. nie no, naprawdę, ziemniaczki, kapustka, brokuł aaa super, jestem z Ciebie dumny :mrgreen:, cattering by się przydało otowrzyć dla tych wszystkich umęczonych w biurach.

-- 14 cze 2013, 21:25 --

"chciało" mi się, hehe, skąd ja to znam :)
Pierwszy Romantyk Forum

przez libertynka 14 cze 2013, 21:25
carlosbueno, co kto lubi. jednak zdrowie jest jedną z najbardziej cenionych rzeczy na świecie, tak samo jak pieniądze :)
vel veganka

przez buka 14 cze 2013, 21:28
buka, bardzo chętnie się wybiorę, ale w przyszłym tygodniu, bo cały weekend pracuję po 11godz

jak robiłem w gastronomi to też miałem łikendy zajęte,naszczęście teraz odwrotnie-czyli prawidłowo:)

a jedzonko to jak zgaduję truskawki z czarnymi oliwkami i kapusta w kisielu?:P

kiedyś dorsze były najtańszą rybą dla biedaków a dziś jest dużo droższy od większości mięs.

a z tymi rybami to jest jakieś nieporozumienie i zastanawiam się też jaki jest cel tych głupich kampani reklamowych biorąc pod uwage cene i świeżość naszych rybek.

ps.tak odnośnie cateringu to mi się przypomniał taki śmieszny film o gościu który rozkręcił swój biznes na robieniu wege kanapek:D
http://www.filmweb.pl/film/Szcz%C4%99%C ... 10-566823#
Świetny,jak bedziecie mieli okazje to obejrzyjcie,na iplex naprzykłąd

przez libertynka 14 cze 2013, 21:35
lukk79, dzięki :) takie własnie proste posiłki lubię jeść. minimalistyczne :)
trochę brakuje białka, ale ja tam uważam, że nie trzeba go jeść codziennie aż tak dużo. podobno 5-10% białka w diecie wystarcza, przemysł mięsny takie mity wprowadził, że białka musi być dużo.

-- 14 cze 2013, 21:40 --

buka, pomidor z młodą cebulką, szczypiorkiem i oliwkami, brokuły - same, bez tłuszczu i bez sosu, takie najlepsze, ziemniaki ze szczypiorkiem i kapusta gotowana z koncentratem pomidorowym :P
szkoda tylko, że w pracy będę to jadła na zimno, bo nie ma jak odgrzać.
vel veganka

przez lukk79 14 cze 2013, 21:41
a ja dziś kupiłem 0,5 kg truskawek i czereśni 2 garstki i wydałem ponad 7 zł. a mogłem mieć za to pół kilo mielonego, ehhh, jakieś głupie truskawki, co za fanaberia, powinienem kupić kilo kiełbasy w tesco, aha, nie, jeszcze ogórka kupiłem, duży był skubany.

buka, cel jest taki sam jak każdej innej, głupiej kampanii reklamowej, i wydaje mi się, że nasze zdrowie jest na samym końcu tych celów.

-- 14 cze 2013, 21:49 --

buka, cholera jasna, dzięki! spadasz jak z nieba tym filmem, od dawna chcę coś obejrzeć na wieczór (komedię!) i nie wiem co, a ten wydaje się ciekawy :))

veganka, pewnie, że tak, białko to mit i to ogromny, trudniej jest z innymi składnikami ale białko to pikuś, czytałem, że ok. 15 % starcza. boże jak oni mnie wszyscy wkurwiają, (sorry!!!) cały ten przemysł mięsny i jego pierdolenie
Pierwszy Romantyk Forum

przez libertynka 14 cze 2013, 22:07
ale przyjemnie jest się obudzić, otworzyć oczy i zacząć żyć inaczej. tylko przykre to jest, że cała rodzina dalej siedzi w tych mitach.
ostatnio mój dziadek chorował, ma 88 lat, lekarz powiedział, że w tym wieku KAŻDY ma miażdżycę.
nie wyobrażam sobie stawiania znaku równości pomiędzy osobą całe życie jedzącą tłuste mięcho i weganinem dbającym o dietę i odpowiednią dawkę ruchu.
vel veganka

przez lukk79 14 cze 2013, 23:41
taki znak równości to przez kapitał bardzo pożądana sprawa, wiesz veganka kto jest najgorszym wrogiem dla budżetu, nie pijący, nie używający leków witarianin. najlepiej jest tak jak jest :arrow:

-- 15 cze 2013, 09:59 --

dziś będę miał gołąbki od babci, kto chce spróbować to zapraszam do mnie, Niemierzyńska 10/28, haha
Pierwszy Romantyk Forum

przez libertynka 15 cze 2013, 10:39
lukk79, uważaj bo ktoś się pofatyguje i odwiedzi :mrgreen:
vel veganka

przez Hans 15 cze 2013, 10:58
carlosbueno, jedzcie dorsze, ***** gorsze. :)
Feed your head
Feed your head

Sortuj wg