weganie i wegetarianie z forum - łączmy się!

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez lukk79 11 cze 2013, 20:09
veganka, będziemy się starać o dotację z Kapitał ludzki - program bodajże VI, w ramach spółdzielni socjalnej, którą założymy, ale to trzeba obgadać jeszcze, na razie ciężko nam się wszystkim spotkać, ja i koleżanka piszemy pracę na obronę inż./licencjata, a druga koleżanka ma masę zamówień w związku z szyciem ubrań i się nie wyrabia. Kolejne wnioski o dotację będzie można składać na jesień (bodajże). I jest problem z lokalem wciąż, miasto chyba nie da. Może być ciężko z samej dotacji kiedy trzeba będzie dzierżawić lokal. No i ja też nie mam talentu do biznesu niestety, mam nadzieję, że pozostali lepiej się w tym czują. Jestem tylko zwykłym, szarym robotnikiem (ciągle oszukiwanym, hehe).

-- 11 cze 2013, 20:46 --

Co do alternatyw stosowania testów na zwierzętach to teraz w Toruniu będzie spotkanie "Metody alternatywne wobec badań na zwierzętach" prowadzone przed Monikę Gawlik, biotechnolożkę pracującą w branży farmaceutycznej, więc jakieś alternatywy chyba są :)
Polecam też obejrzeć film „Maksymalna Tolerowana Dawka”, (Kanada 2012, reż. Karol Orzechowski) w tym temacie - chociaż ja go nie oglądałem, ale słyszałem, że jest ciekawy. A właśnie zaraz spróbuję go pobrać i dziś chyba obejrzę, dawno nic nie oglądałem :smile:
Pierwszy Romantyk Forum

przez libertynka 11 cze 2013, 21:27
a o czym ten film? jakieś tortury pokazują?
vel veganka
spotkam się we Wrocławiu, kto chętny proszę o pw

przez lukk79 11 cze 2013, 21:53
veganka napisał(a):a o czym ten film? jakieś tortury pokazują?

nie ma tortur pokazanych, opisuje raczej możliwe alternatywy i mówi o testach jakie są obecnie ale bez epatowania zdjęciami z laboratoriów. ale i tak jest problem z pobraniem go na razie.

No i tutaj mam informację, że zakaz testowania kosmetyków wprowadzony przez UE można obejść - http://biotechnologia.pl/biotechnologia ... rawe_.html

ale nie bardzo mogę z tego artykułu zrozumieć tych wyjątków od zakazu, jakoś słabo wyjaśnione.
Pierwszy Romantyk Forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Anna Maria 11 cze 2013, 22:14
veganka, przeprowadzanie testów na psiakach szkodliwości palenia było głównym powodem i motywem do zaprzestania przeze mnie palenia
Anna Maria

przez libertynka 11 cze 2013, 22:30
kasiątko, no to super, tak trzymaj :)

-- 12 cze 2013, 10:32 --

za radą lukk79, postanowiłam jeść bardziej RAW i oto dziś na śniadanie surowa kalarepka. chcesz mieć krzepę, wcinaj kalarepę!
smakiem nie zachwyca, może to kwestia przyzwyczajenia :roll: nie jadłam tego od dzieciństwa, ale poczytawszy o jej zdrowotnych właściwościach i bogactwie witamin zdecydowałam się zakupić to cudo natury.
powiedzmy, że da się zjeść...
mam też truskawki, jabłka, winogrona i gruszkę. w nagrodę za zjedzenie tej kalarepy ;)
vel veganka

przez lukk79 12 cze 2013, 22:12
veganka, byłaś dzisiaj? ;)

chciałem fajny obrazek - "potrawę" zamieścić ale jak napisałaś, że próbujesz RAW to nie będę Ciebie chyba demotywował... ;)
Pierwszy Romantyk Forum

przez libertynka 12 cze 2013, 22:25
byłam, jasne, że byłam :) był też Palikot i paru innych polityków :) ogólnie całkiem fajnie było, tylko trochę krótko. później może zdjęcia wrzucę.
a co to za potrawa?
vel veganka

przez lukk79 12 cze 2013, 22:34
I co Wy na to? Sojowy burger, z roszponką, natką pietruszki, czerwoną cebulą, ogórkiem małosolnym i awokado :D:D Z dodatkiem świeżej papryczki chilli!

wege burger.png

Sieć Greenway wprowadza do swojego menu, w Szczecinie ma pojawić się na dniach, w innych miastach może już są. Obiecali (po tym jak zapytałem w komentarzu na fb), że postarają się też o bułkę pełnoziarnistą, a może nawet bezglutenową. No i sosy, nie jakiś tandetny keczup ale mają być różne do wyboru, m.in. wegańskie. Zobaczymy.

-- 12 cze 2013, 22:36 --

veganka, wrzuć jakąś fotkę jak dasz radę :)
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Pierwszy Romantyk Forum

przez libertynka 13 cze 2013, 11:01
a ja bym chętnie spróbowała wegańskiego burgera, czasem na mieście coś trzeba zjeść a nie ma co, Greenway idzie w dobrą stronę.

fotorelacja z protestu jest tutaj http://www.mmwarszawa.pl/photo/1793111/ ... chem+Sejmu

a tu fotki, które sama zrobiłam:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
vel veganka

przez agat 7 13 cze 2013, 14:27
Oby jak najwięcej takich protestów i żeby frekwencja była coraz wyższa :!: , szkoda że mnie tam nie było , ale mieszkam daleko od stolicy :(

przez libertynka 13 cze 2013, 19:37
marna szansa, że mi pomożecie, ale może ktoś zna jakiegoś tatuażystę robiącego wegańskie tatuaże? wegańskimi tuszami? nie musi być w Warszawie. wiem, że istnieją ale nie mogę namierzyć, chyba "w środowisku" nikt się tym nie chwali :roll:
vel veganka

przez lukk79 13 cze 2013, 20:43
veganka napisał(a):marna szansa, że mi pomożecie, ale może ktoś zna jakiegoś tatuażystę robiącego wegańskie tatuaże? wegańskimi tuszami? nie musi być w Warszawie. wiem, że istnieją ale nie mogę namierzyć, chyba "w środowisku" nikt się tym nie chwali :roll:

nie wiedziałem, że tusze do tatuażów mogą być niewegańskie ale nie siedzę zbytnio w tatuażach.

może napisz do niego - https://www.facebook.com/PaluchElectricTattoo?fref=ts, mam info o nim od znajomej więc może to jest to czego szukasz.
Pierwszy Romantyk Forum

przez libertynka 13 cze 2013, 21:30
mogą zawierać składniki odzwierzęce i mogą być testowane na zwierzętach :(
ale są też 100% wegańskie :)
troche daleko do tego co podałeś, znalazłam też jednego weganina co robi tatuaże w rudzie śląskiej, to już bliżej.
kurcze jednak wolałabym coś na miejscu, jechać taki kawał po jeden napis :bezradny:
vel veganka

przez lukk79 13 cze 2013, 21:47
zdaje się, że on jeździ też po kraju, na przykład niedługo ma być w Szczecinie na kilka dni i już teraz zbiera zgłoszenia, więc może napisz do niego, może będzie gdzieś w waszej okolicy. no i nie wiem jakich tuszy używa. albo też spytaj tego weganina z rudy śląskiej, może ma jakieś kontakty.
Pierwszy Romantyk Forum

Sortuj wg