weganie i wegetarianie z forum - łączmy się!

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez lukk79 10 cze 2013, 21:55
veganka, naprawdę polecam, zajęło mi to dokładnie godzinę razem z gotowaniem ryżu, długo i krótko, hm.
Pierwszy Romantyk Forum

przez Anna Maria 10 cze 2013, 21:58
Ostatnio dodawałam przepis na weganizm.spróbujesz? na makaron z truskawkami i mi się przypomniał http://badylarnia.blogspot.com/2012/08/ ... wkami.html Muszę go wypróbować.
Anna Maria

przez lukk79 10 cze 2013, 22:23
kasiątko napisał(a):Ostatnio dodawałam przepis na weganizm.spróbujesz? na makaron z truskawkami i mi się przypomniał http://badylarnia.blogspot.com/2012/08/ ... wkami.html Muszę go wypróbować.

właśnie robię, zamiast śmietany owsianej dałem mleko sojowe, oraz olejek migdałowy i zwykły cukier. zmiksowałem i niech ten makaron szybciej si e gotuje bo zaraz zjem całą polewę. pyszne.
Pierwszy Romantyk Forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Anna Maria 10 cze 2013, 22:55
Ja póki co jestem tylko wegetarianką,więc dziś zjadłam truskawy ze śmietaną i cukrem,ale i tak najlepiej smakują bez niczego prosto z krzaczka.
Do tego makaronu też bym dała truskawy w całości. :?
Anna Maria

przez libertynka 10 cze 2013, 23:00
też niedawno jadłam truskawki, pokroiłam na kawałki, podziabałam widelcem, polałam mlekiem sojowym i posypałam ksylitolem.
moje pierwsze truskawki w tym roku.
vel veganka
spotkam się we Wrocławiu, kto chętny proszę o pw

przez Anna Maria 10 cze 2013, 23:06
veganka, moje też pierwsze w tym roku.Z reguły jem same,ale te były nie,świeże to musiałam posłodzić i wzbogacić śmietanką.

Polecam mieszanie grzybów leśnych z warzywami na patelnie.Rewelacyjne połączenie.Zalać to jakąś śmietana/mlekiem sojowym,przyprawić suszonymi warzywami,sól,pieprz.Dobrze jest dodać paprykę i / lub czosnek.Niebo w gębie.
Anna Maria

przez libertynka 11 cze 2013, 09:50
a ja jeszcze raz polecam olej lniany 10-stopniowy. miałam litrową butelkę i zużyłam w miesiąc, skończyła się ze 4 dni temu i nie spodziewałam się, że będę na takim głodzie. jak tylko dostanę jakąś kasę to kupię ten olej. normalnie chodzę i szukam po szafkach bo mi go brakuje.
odstawiłam wszelkie margaryny i masła, używałam tylko oleju lnianego do wszystkiego. teraz mi się skończył i czuję się jak po odstawieniu kawy :shock:
pójdę niedługo na badania to się pochwalę, ostatnio jak robiłam to miałam cholesterol całkowity 144 :) HDL 65,4 (czyli bardzo dobry wynik)
i LDL (ten zły cholesterol) 64,7 :mrgreen: ludzie mają po 200, jak te wyniki lekarz zobaczył to się chciał zamienić :)
vel veganka

przez agat 7 11 cze 2013, 10:35
veganka, też zastanawiałam sie nad tym olejem , ale ma podobno krótki termin przydatności i bałam się że nie wykorzystam go w krótkim czasie .Czytałam ,że czas przechowywania to około 3 tyg i że ma cierpki , gorzkawy smak , ale jak piszesz że taki dobry to może go wypróbuje , bo u mnie cholesterol około 200 , niestety :bezradny:

przez libertynka 11 cze 2013, 11:13
agat 7, można go przechowywać miesiąc w lodówce, z tym że własnie po 3 tyg robi się lekko gorzkawy, ale do przeżycia, jak się poleje sałatkę albo zmiksuje z tofu to nie czuć, że jest gorzki. a zaraz po zakupie i otwarciu jest pyszny, świeżutki. tylko cena jest spora, ja kupuję po 40zł za litr + 22zł przesyłka kurierem w styropianowym opakowaniu. olej nie może przekroczyć 10 stopni C, wtedy podobno jest najlepszy.
są też w sprzedaży takie normalnie nie z lodówki ale ja tam wolę dopłacić, w końcu ładuję w siebie tyle tego oleju, że po prostu musi być najwyższej jakości.
litr oleju ma 6000 kcal 8)
są też mniejsze butelki 0,5l
vel veganka

przez agat 7 11 cze 2013, 11:41
veganka, doczytałam ,że faktycznie ten najbardziej wartościowy olej ( wysokolinolenowy) nie jest dostępny w sklepie spożywczym , właśnie ze względu na temp. , promienie słoneczne , powietrze. Cena rzeczywiście jest dość wysoka , ale ten olej ma tyle dobrych właściwości ,że pewnie wart jest swojej ceny. Ja chyba na razie , na próbę zdecyduje się na ten mniej wartościowy dostępny w spożywczym.

przez libertynka 11 cze 2013, 11:54
agat 7, robiłaś sobie badanie tylko cholesterolu całkowitego czy też HLD, LDL i trójglicerydy? bo całkowity 200 to jeszcze nie jest tak źle. tutaj są normy http://www.obnizcholesterol.pl/normy-ch ... licerydow/
vel veganka

przez agat 7 11 cze 2013, 12:12
Robiłam tylko całkowity, bo szczerze mówiąc myślałam że będzie w normie , a tu niespodzianka 220 :shock: . Wiem ,że trzeba zrobić dokładne ,z rozbiciem na frakcje , bo ogólne wyniki nie sa miarodajne, wtedy się dopiero dowiem , czy faktycznie jest źle. A Ty zawsze miałaś dobre wyniki :smile: , czy po diecie wegańskiej się polepszyły?

przez libertynka 11 cze 2013, 12:26
no 220 to już pora, żeby coś działać, bo z wiekiem rośnie i robi się niebezpiecznie.
nie wiem jakie miałam wcześniej wyniki, pierwszy raz zrobiłam jakieś 4 miesiące po przejściu na wegetarianizm i to są właśnie te, które podałam. pamiętam, że wydałam wtedy chyba ze 3 stówy na gruntowne badania, pobrali mi 3 wielkie fiolki krwi, no ale każdy początkujący wegetarianin ma obawy więc musiałam wszystko sprawdzić. i wszystko wyszło dobrze, oprócz tarczycy oczywiście.
od tamtej pory minął prawie rok więc wybieram się na powtórne badania i ciekawa jestem o ile mi się poprawiły :) po kuracji olejem nie mogę się doczekać co wyjdzie :)
vel veganka

przez lukk79 11 cze 2013, 12:33
ja olej lniany mam ten - http://iwnirz.pl/strona,184.html
"Dzięki unikalnej, opracowanej w Zakładzie Badań i Przetwórstwa Nasion IWNiRZ technologii, Olej Lniany BIOFLAX® przed otwarciem nie wymaga przechowywania w lodówce, zachowuje prozdrowotne właściwości przez minimum 3 miesiące od chwili nalania do chroniących przed UV butelek - ale nie piszą co to za unikalna technologia, chyba, że jest gdzieś na stronie ale nie szukałem. To jest 250 ml, jest ważny do 4 lipca bodajże, a kupiłem go ponad 2 tygodnie temu. Więc nie wiem jak z tym olejem jest.

veganka, koniecznie daj znać jak wyniki po badaniach. A byłaś wczoraj na proteście przeciwko ubojowi?

Też bym musiał zrobić sobie badania z takim rozbiciem na cholesterol, a także na witaminę B-12, dla wegan ważna sprawa.

veganka, a ksylitol co to? :smile:

Ten makaron to normalnie wczoraj nosem wciągnąłem :lol:

-- 11 cze 2013, 12:48 --

kasiątko napisał(a):Tak w ogóle to nie wiem jakim trzeba być palantem żeby nie wiedzieć co zwierzęta czują,albo że ryb niby nie czują :roll:

No, ehh. Ja teraz patrzę na dwa gołębie na pobliskim dachu, samiec i samica i fajnie się do siebie zalecają, znaczy on do niej :D
tak se pomyślałem, że one to są dopiero wolne.
Pierwszy Romantyk Forum

Sortuj wg