weganie i wegetarianie z forum - łączmy się!

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez Auman 10 cze 2013, 17:32
veganka napisał(a):Marcin20.04, a czego się spodziewasz po wegetariańskim wątku? mów co myślisz ale spodziewaj się naszej reakcji. jak pójdziesz do kościoła i naplujesz na krzyż to też ktoś zareaguje.

Oczywiście że spodziewałem się reakcji, ale nie tego że kogoś rozgniewam. :( Dla takich debili jak ja powinna być funkcja cofania czasu, żeby mogli naprawiać swoje idiotyczne błędy.
Auman

przez Anna Maria 10 cze 2013, 17:36
veganka napisał(a):Marcin20.04, dla mnie to żadna przyjemność rozmawiać z ludźmi, którzy uważają, że mogliby pracować przy uboju. jesteś potencjalnym mordercą zwierząt. większość ludzi na ziemi jednak by się nie zdecydowała na taką pracę.

myślę,że większość ludzi by się niestety zdecydowali na taką pracę jeszcze by w ręce całowali,takie są realia :(
Anna Maria

przez libertynka 10 cze 2013, 17:38
Marcin20.04, nie uważam, że jesteś debilem. po prostu nie rozumiem jak można zabijać zwierzęta i nie widzieć w tym nic złego. ok taką mamy kulturę, że się spożywa mięso, rozumiem, rodzina, tradycja i w ogóle. ale większość ludzi jedzących mięso nie byłaby w stanie zabić zwierzęcia. i coraz więcej ludzi się budzi i przestaje jeść mięso. a Ty mówisz, że mógłbyś pracować w rzeźni. byłeś tam kiedyś? widziałeś to na własne oczy? słyszałeś jak te zwierzęta ryczą ze strachu i bólu? mają takie same gardła i tętnice jak my, tak samo ich to boli i są tak samo przerażone. obejrzyj sobie filmy na youtube o tym co się dzieje w rzeźni, także rytualnej rzeźni i wtedy powiedz czy byłbyś w stanie to zrobić.

-- 10 cze 2013, 17:39 --

kasiątko, może i by się zdecydowali ale będą rzygać jak to zobaczą albo zaczną pić, żeby o tym nie myśleć, a niejednemu siądzie psychika.
vel veganka
spotkam się we Wrocławiu, kto chętny proszę o pw

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Auman 10 cze 2013, 17:40
veganka napisał(a):Marcin20.04, nie uważam, że jesteś debilem. po prostu nie rozumiem jak można zabijać zwierzęta i nie widzieć w tym nic złego. ok taką mamy kulturę, że się spożywa mięso, rozumiem, rodzina, tradycja i w ogóle. ale większość ludzi jedzących mięso nie byłaby w stanie zabić zwierzęcia. i coraz więcej ludzi się budzi i przestaje jeść mięso. a Ty mówisz, że mógłbyś pracować w rzeźni. byłeś tam kiedyś? widziałeś to na własne oczy? słyszałeś jak te zwierzęta ryczą ze strachu i bólu? mają takie same gardła i tętnice jak my, tak samo ich to boli i są tak samo przerażone. obejrzyj sobie filmy na youtube o tym co się dzieje w rzeźni, także rytualnej rzeźni i wtedy powiedz czy byłbyś w stanie to zrobić.

Nie odpowiem z tego powodu że i tak już Ci się wystarczająco naraziłem...
Auman

przez Anna Maria 10 cze 2013, 17:52
veganka, przeceniasz ludzi.Spłynie to po nich :(
Anna Maria

przez Arhol 10 cze 2013, 18:00
Mocny filmik nie powiem.
Sam co prawda jem mięso,ale również jestem absolutnie przeciwny tego typu praktykom,zwierzęta zasługują ma humanitarną śmierć,nie coś takiego.
Co do ubojni,nie dałbym radę w takiej robocie na pewno...
Samych wegetarian szanuję na tyle by nie wtryniać się co kto je - to indywidualna sprawa każdego człowieka,pogląd itd.
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

przez lukk79 10 cze 2013, 18:48
A ja właśnie zasiadłem do ugotowanej przeze mnie, przepysznej i wegańskiej pomidorowej zupy, a tu taki film (ale fajnie veganka, że zamieściłaś oraz info o proteście). Ale nie obejrzałem, wystarczyło mi dziś jedno zdjęcie odnośnie uboju żeby wyobrazic sobie jak to wygląda, nie wiem czy podobnie jest na filmie:
uboj.jpg

Nie wiem, nie rozumiem, i myślę, że gdyby ludzie wiedzieli jak to wygląda to mało by kto rozumiał. Chyba, że jest tak jak piszesz kasiątko, że po nich spływa :(
Moim zdaniem dla kogoś kto chce spożywac rytualne mięso obowiązkowa powinna byc wizyta przy tym procederze, a może nawet samouczynienie tego. Ale nie jest moim celem czy zamiarem rozpoczynac tutaj dyskusji na ten temat. Lepiej jak podam przepis na moją pomidorową :smile: (ale to w późniejszym czasie jakoś).
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Pierwszy Romantyk Forum

przez Anna Maria 10 cze 2013, 20:09
Obejrzałam filmik choć zawsze unikałam takich rzeczy odkąd jestem wege bo niby mam czyste sumienie nie spożywając tego.Straszne.Obraz będzie mnie prześladował do końca dnia.
Tak w ogóle to nie wiem jakim trzeba być palantem żeby nie wiedzieć co zwierzęta czują,albo że ryb niby nie czują :roll:
Anna Maria

przez siostrawiatru 10 cze 2013, 20:13
lukk79 napisał(a):A ja właśnie zasiadłem do ugotowanej przeze mnie, przepysznej i wegańskiej pomidorowej zupy, a tu taki film (ale fajnie veganka, że zamieściłaś oraz info o proteście). Ale nie obejrzałem, wystarczyło mi dziś jedno zdjęcie odnośnie uboju żeby wyobrazic sobie jak to wygląda, nie wiem czy podobnie jest na filmie:
uboj.jpg

Nie wiem, nie rozumiem, i myślę, że gdyby ludzie wiedzieli jak to wygląda to mało by kto rozumiał. Chyba, że jest tak jak piszesz kasiątko, że po nich spływa :(
Moim zdaniem dla kogoś kto chce spożywac rytualne mięso obowiązkowa powinna byc wizyta przy tym procederze, a może nawet samouczynienie tego. Ale nie jest moim celem czy zamiarem rozpoczynac tutaj dyskusji na ten temat. Lepiej jak podam przepis na moją pomidorową :smile: (ale to w późniejszym czasie jakoś).

Chryste ile krwi :? Nie jestem wegetarianką , ale mięsa i wędlin nie jem. I dobrze na to wygląda.
“Ja… ja naprawdę w tej chwili nie bardzo wiem, kim jestem, proszę pana. Mogłabym powiedzieć, kim byłam dziś rano, ale od tego czasu musiałam się już zmienić wiele razy.”

przez Anna Maria 10 cze 2013, 20:18
siostrawiatru, najgorsze jest to w tym,że krowy przez długi czas czują niewyobrażalny ból.Czują jak ta krew z nich uchodzi zanim skonają.To jest cierpienie nie do opisania.
Anna Maria

przez lukk79 10 cze 2013, 21:41
Jako, że ugotowana dziś przeze mnie zupa pomidorowa jest najlepsza jaką dotąd udało mi się zrobić, zamieszczam przepis:

Wody około 1,5 litra - doprowadzić do wrzenia. Do gotującej się wody wrzucić 1 sporą obraną marchewkę (pokrojoną tak jak lubicie żeby ją wyżreć później z zupy), 1 pietruszkę i kawałek selera. Gotować aż trochę zmiękną, dodać wyciśnięty 1 ząbek czosnku i posolić. Kiedy pogotują się jeszcze i zmiękną prawie do reszty dodać 1 puszkę pomidorów z puszki oraz 1,5 łyżeczki koncentratu pomidorowego. Dodać odrobinę oliwy z oliwek. Z przypraw oczywiście sól do smaku, pieprzu (ale nie za dużo), dałem zioła prowensalskie i 3 ziarnka ziela angielskiego. Dodałem też dużą szczyptę cukru oraz słodkiej papryki. Na koniec zagęściłem niewielką ilością mąki pełnoziarnistej z wodą. Do zupki miałem ryż brązowy i ryż zwykły w proporcji pół na pół. Na koniec na talerzu dosypałem natki pietruszki. Smacznego :smile:

siostrawiatru, to jak nie jesz też ryb to jesteś wegetarianką :smile:
Pierwszy Romantyk Forum

przez Anna Maria 10 cze 2013, 21:47
lukk79, siostrawiatru, je drób które najwyraźniej nie uważa za mięso ;) Jeśli mnie pamięć nie myli :oops:
Anna Maria

przez lukk79 10 cze 2013, 21:52
kasiątko, a, okej :smile:
Pierwszy Romantyk Forum

przez libertynka 10 cze 2013, 21:53
lukk79, :great: wypróbuję
vel veganka
spotkam się we Wrocławiu, kto chętny proszę o pw

Sortuj wg