weganie i wegetarianie z forum - łączmy się!

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez Auman 10 cze 2013, 13:41
veganka napisał(a):Polacy nie potrzebują mięsa tak zabijanych zwierząt. większość idzie na eksport dla żydów i islamistów.

I właśnie tutaj pojawia się problem. Bo jak to? Żydom zabronić? Toż to cała Unia będzie krzyczała że Polska to kraj antysemicki!
Auman

przez Hans 10 cze 2013, 13:46
Ja tą metodę dobrze znam, w sumie to było jedyne, co mnie interesowało podczas zajęć dotyczących mięsa - skąd wzięła się żywność halal i koszerna, geneza mnie intrygowała.

Polacy nie potrzebują, ale zakłady potrzebują pieniędzy. Pisałem tu na forum w jakimś wątku o certyfikatach halal i kosher i o tym jak to w Polsce wygląda. Osobiście jestem przeciwny każdemu ubojowi, wyeliminowałem skóry z ubioru i mięso z jadłospisu.
Feed your head
Feed your head

przez libertynka 10 cze 2013, 14:07
powinni sami sobie zabijać, obciążać własne sumienie, a nie bezrobotnych Polaków, którzy są za ubojem bo to dla nich oznacza miejsca pracy.
zresztą nie rozumiem jak można się czymś takim zajmować, jakim trzeba być człowiekiem. dla mnie brak pracy nie usprawiedliwia okrutnego mordowania zwierząt. nie wierzę, że normalny człowiek zatrudni się w rzeźni i nie pozostawi to śladu na jego psychice. to jest chore.
vel veganka
spotkam się we Wrocławiu, kto chętny proszę o pw

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Hans 10 cze 2013, 14:22
Zostawia ślady, nawet są jakieś opracowania na ten temat, musi być co jakiś czas rotacja, ale ręki sobie nie dam uciąć. Nie ma się co łudzić, że w zakładach przetwórstwa mięsnego pracują wrażliwi intelektualiści. W zimnie, wilgoci i smrodzie zakładu, który jest w pobliżu pracują ludzie z łapanki, to sobie możesz wyobrazić kto zacz, zresztą z doświadczenia wiem, że cała produkcja najczęściej jełopami stoi.
Feed your head
Feed your head

przez Auman 10 cze 2013, 16:32
veganka napisał(a):powinni sami sobie zabijać, obciążać własne sumienie, a nie bezrobotnych Polaków, którzy są za ubojem bo to dla nich oznacza miejsca pracy.
zresztą nie rozumiem jak można się czymś takim zajmować, jakim trzeba być człowiekiem. dla mnie brak pracy nie usprawiedliwia okrutnego mordowania zwierząt. nie wierzę, że normalny człowiek zatrudni się w rzeźni i nie pozostawi to śladu na jego psychice. to jest chore.

Pewnie strasznie podpadnę tym co zaraz napiszę, ale to przecież tylko zwierzęta. W średniowieczu raczej też nie zabijali zwierząt w sposób humanitarny i wtedy nikt za bardzo nie robił z tego sensacji. Ja tam w sumie mógłbym pracować przy takim uboju.
Auman

przez zmienny 10 cze 2013, 16:48
Pewnie strasznie podpadnę tym co zaraz napiszę, ale to przecież tylko zwierzęta.

nie tylko a az, bo zwierze czuje bol.

W średniowieczu raczej też nie zabijali zwierząt w sposób humanitarny i wtedy nikt za bardzo nie robił z tego sensacji.

w sredniowieczu, mordowali za podejrzenie czarow, czy to znaczy, ze to dobre?

slabe te argumenty Marcin przytoczyles.
zmienny

przez Auman 10 cze 2013, 17:00
zmienny napisał(a):
Pewnie strasznie podpadnę tym co zaraz napiszę, ale to przecież tylko zwierzęta.

nie tylko a az, bo zwierze czuje bol.

No nie wiem, ja tak na to tak nie patrzę.
zmienny napisał(a):
W średniowieczu raczej też nie zabijali zwierząt w sposób humanitarny i wtedy nikt za bardzo nie robił z tego sensacji.

w sredniowieczu, mordowali za podejrzenie czarow, czy to znaczy, ze to dobre?

To już inna sprawa, bo w średniowieczu czarownice palili wyznawcy wadliwego, istniejącego po dziś dzień systemu.
zmienny napisał(a):slabe te argumenty Marcin przytoczyles.

Bo to nie są argumenty, tylko moje przemyślenia.
Auman

przez libertynka 10 cze 2013, 17:02
Marcin20.04, mieliśmy się spotkać, ale chyba nie znajdziemy wspólnego języka.
vel veganka

przez Auman 10 cze 2013, 17:05
veganka napisał(a):Marcin20.04, mieliśmy się spotkać, ale chyba nie znajdziemy wspólnego języka.

W sumie ja to rozpatruję na plus, bo mielibyśmy o czym polemizować.
Auman

przez zmienny 10 cze 2013, 17:07

ale to że na to nie patrzysz, to nei znaczy, że te zwierzęta nie czują bólu, bo przecież tu nie chodzi o jakieś abstrakcyjne kategorie, nadawane przez człowieka, a o realne cierpienie.
zmienny

przez Auman 10 cze 2013, 17:08
zmienny napisał(a):

ale to że na to nie patrzysz, to nei znaczy, że te zwierzęta nie czują bólu, bo przecież tu nie chodzi o jakieś abstrakcyjne kategorie, nadawane przez człowieka, a o realne cierpienie.

Cholera, o tym nie pomyślałem. :roll: Znowu tylko zrobiłem z siebie debila wypowiadając się na tematy których nie rozumiem i o których nie mam pojęcia. :(
Auman

przez libertynka 10 cze 2013, 17:09
Marcin20.04, dla mnie to żadna przyjemność rozmawiać z ludźmi, którzy uważają, że mogliby pracować przy uboju. jesteś potencjalnym mordercą zwierząt. większość ludzi na ziemi jednak by się nie zdecydowała na taką pracę.
vel veganka

przez Auman 10 cze 2013, 17:11
veganka napisał(a):Marcin20.04, dla mnie to żadna przyjemność rozmawiać z ludźmi, którzy uważają, że mogliby pracować przy uboju. jesteś potencjalnym mordercą zwierząt. większość ludzi na ziemi jednak by się nie zdecydowała na taką pracę.

"Wypowiadaj się" mówili. "Mów co myślisz", "miej własne stanowisko w każdej sprawie". I co? Jak ja napiszę co myślę, to tylko się wszystkim narażam. :( Przykro mi że tak wyszło. :(
Auman

przez libertynka 10 cze 2013, 17:30
Marcin20.04, a czego się spodziewasz po wegetariańskim wątku? mów co myślisz ale spodziewaj się naszej reakcji. jak pójdziesz do kościoła i naplujesz na krzyż to też ktoś zareaguje.
vel veganka

Sortuj wg