weganie i wegetarianie z forum - łączmy się!

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez lukk79 03 cze 2013, 12:29
veganka napisał(a):lukk79, ale mi smaka narobiłeś :P

veganka, :smile:

już nie ma, hehe.
Pierwszy Romantyk Forum

przez libertynka 03 cze 2013, 12:39
a ja mam dziś truskawki i sobie zjem z cukrem :)
vel veganka
spotkam się we Wrocławiu, kto chętny proszę o pw

przez lukk79 05 cze 2013, 12:26
Dzisiaj wieczorem do Warszawy po raz kolejny przylatuje Patrik Baboumian! Tym razem w ramach promocji książki "Dlatego nie jemy zwierząt". Jutro będzie między innymi gościem Dzień Dobry TVN (około 10.00).
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Pierwszy Romantyk Forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez libertynka 05 cze 2013, 12:31
czytałam wywiad z nim, bardzo sympatyczny facet :) niestety jak był na dniach wegetarianizmu to musiałam być w pracy.
vel veganka

przez lukk79 05 cze 2013, 15:14
Pierwszy Romantyk Forum

przez monk.2000 05 cze 2013, 15:40
:papa: Zajrzałem, chociaż dzisiaj mam soczyste na obiad, to stwierdziłem że dorzucę swoje trzy grosze tutaj.

Z biologicznego punktu widzenia człowiek jest wszystkożercą, i tak w większości przypadków to wygląda po dziś dzień. Ale równie dobrze, z biologicznego punktu widzenia człowiek myje się raz na rok, nie szczotkuje zębów, żyje góra 40 lat, zamieszkuje jaskinie i namioty ze skór i znalezionych materiałów. Słowem, ewolucja idzie do przodu.

Opowiada o tym ta piosenka: :mrgreen:

Czy da się więc, zrobić krok do przodu, by stać się bardziej rozwiniętym? Może będzie to szacunek do życia, mimo że matka natura nakazuje inaczej. Prawa natury wciąż obowiązują. Kiedyś kończyło się na dostaniu maczugą po głowie za ruszenie czyjejś "samicy", dzisiaj kończy się na wojnach, rozruchach i różnych ekstremalnych przepadkach. W bardziej rozwiniętych społeczeństwach prawo dżungli przestaje się sprawdzać. Czy wegetarianizm jest na to odpowiedzią?

Może. :pirate:
Na zakończenie dałbym jedną piosenkę, ale dam tytuł (Black Sabbath - Mob Rules <"if you listen to fools, the mob rules!">).
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

przez libertynka 05 cze 2013, 16:03
fajny dzieciak, świat jednak się rozwija, powoli bo powoli, ale zachodzą zmiany :)
staro się poczułam, "za moich czasów" w małej mieścinie nikt nie słyszał o wegetarianizmie, teraz są inne możliwości i te dzieci jakieś inne się rodzą.
vel veganka

przez Anna Maria 08 cze 2013, 18:24
Kiedyś wspominaliście o kawie.Tutaj prosty przepis na pyszną kawę smakową http://cottien.blogspot.com/2013/01/dro ... ie.html.Więcej przepisów z różnych wegańskich blogów na weganizm.spróbujesz? na facebooku.
Anna Maria

przez lukk79 08 cze 2013, 23:44
hello,
po kliknięciu na link wyświetla mi się blog ale jest komunikat na blogu "Niestety strona szukana przez Ciebie w tym blogu nie istnieje. ". Ale, kasiątko, czy to chodzi o tę kawę czekoladową? Ostatnio kawę odstawiłem ale może/pewnie się skuszę któregoś dnia.
Ja nagotowałem sporo fasolki szparagowej, po ugotowaniu dodałem oliwy z oliwek i bułki tartej i wymieszałem w garnku, do tego trochę zmielonego siemienia z sezamem, trochę zmielonych migdałów i trochę słonecznika. Ale za późno posoliłem, pod koniec gotowania i była trochę jałowa.

-- 08 cze 2013, 23:45 --

Robię ostatnio koktajle owocowe, trochę mi się znudziły z mlekiem sojowym to zamiast niego oprócz owoców daję sok owocowy, jakiś z półki, z mango albo brzoskwiń lub pomarańczowy, blenderem to wszystko i pycha wychodzi.
Pierwszy Romantyk Forum

przez Anna Maria 08 cze 2013, 23:49
lukk79, tak chodzi o kawę czekoladową http://cottien.blogspot.com/2013/01/dro ... iebie.html
Anna Maria

przez lukk79 10 cze 2013, 11:49
Wiecie, że Serena Williams jest weganką? Wiecie, że kilka dni temu po raz kolejny wygrała French Open? :)
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Pierwszy Romantyk Forum

przez libertynka 10 cze 2013, 12:12
W środę 12.06 odbędzie się marsz-protest przeciwko legalizacji uboju rytualnego. Kto może niech przyjdzie o godz 13:00 pod siedzibę ministerstwa rolnictwa ul. Wspólna 30 w Warszawie.
Ubój rytualny to zabijanie zwierząt bez ogłuszania, podrzynanie gardeł na żywca i patrzenie jak zwierzę się wykrwawia.

Jak ktoś nie wie jak to wygląda i ma mocne nerwy to zamieszczam filmik:

vel veganka

przez Hans 10 cze 2013, 13:22
Ciekawe co z tego wyjdzie? Przemysł mięsny to najsilniejsza branża przemysłu spożywczego w Polsce.
Feed your head
Feed your head

przez libertynka 10 cze 2013, 13:37
"W praktyce ubój ten polega na specjalnym unieruchomieniu zwierzęcia i przecięciu obu tętnic szyjnych razem z tchawicą i przełykiem. Jednak bez naruszenia kręgów i tętnic kręgowych, które podtrzymują ukrwienie mózgu. W rezultacie zwierzę jest przytomne, cierpi i szamoce się w długiej agonii." cyt ze strony fundacji zmieńmy świat.

Polacy nie potrzebują mięsa tak zabijanych zwierząt. większość idzie na eksport dla żydów i islamistów.
vel veganka

Sortuj wg