weganie i wegetarianie z forum - łączmy się!

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez barbieturan 15 sty 2014, 00:23
Jedliście bio jedzonka z rossmana? Dziś natknęłam się na sos warzywny pseudo spaghetti, szczerze ? dziwny w smaku, gorzki, nie szło tego jeść za bardzo. Może polecacie coś innego? Czy może dać sobie spokój z kupowaniem drogeriowego żarcia ? :D
Jestem pod nieustannym gradem niepokojów. Czego chcę teraz, tego już nie chcę za chwilę. Gdy wszedłem już po schodach na górę, nie wiem jeszcze, w jakim będę nastroju, gdy wejdę do mieszkania. Muszę nagromadzić w sobie niepewności, zanim staną się one jakąś małą pewnością.

przez libertynka 15 sty 2014, 00:28
ja jako sos stosuję ajwar albo np mieszkam krojone pomidory z puszki z musztardą, z rossmana nigdy nie jadłam.
vel veganka
spotkam się we Wrocławiu, kto chętny proszę o pw

przez abrakadabra xx 15 sty 2014, 00:42
lukk79, witam również, no i wszystkich innych.
veganka, nie, to nie ja jestem wielki, żeby nie ten nietypowy dla tego miejsca temat nie powstał teraz jadłbym szyneczkę.
abrakadabra xx

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez libertynka 15 sty 2014, 10:02
abrakadabra xx, a więc warto było te 100 stron zapisać, jesteś takim moim małym sukcesem :) nigdy bym nie pomyślała, że ktoś przestanie jeść mięso z powodu tego wątku. zakładając go bardziej myślałam o integracji roślinożerców, nawet mi się nie śniło, że ktoś się przekona :mrgreen:
vel veganka

przez Miyoshi. 15 sty 2014, 17:44
Łączę się. ;)

przez libertynka 15 sty 2014, 19:09
Miyoshi., :D
vel veganka

przez lukk79 15 sty 2014, 19:35
Miyoshi., :))

sosy ja ostatnio polubiłem te gotowe w słoikach, Pudliszek np. tylko patrze żeby wegańskie były. I doprawiam je jeszcze dodatkowo, ostatnio pieprzem cayene i kiminkiem, dodaję jakieś warzywa jak mam, cebulkę czosnek paprykę bakłażana pieczarki co tam mam. aa, i granulat sojowy zawsze daję, jest genialny do sosu spaghettowego. Robię sos też czasem sam na bazie pomidorów z puszki, soku pomidorowego, koncentraru pomid., różnie. W Rossmanie nie kupuję, chyba faktycznie nie są dobre poza tym chyba nie są wegańskie. No i makaron pełnoziranisty, to już standard, białego nie używam w ogóle.

abrakadabra xx, to ja czaję bo ja też kiedyś znalazłem jakąś stronę, jakąś ulotkę albo forum i tak mnie temat zainteresował.
Pierwszy Romantyk Forum

przez violet_hair_ 15 sty 2014, 19:46
Ja już mam uraz do gotowych słoiczkowych jedzonek. Jak czytam skład to wolę zrobić sama... Dziś np jak przeczytałam co jest w gotowej surówce to z miejsca odłożyłam i zrobiłam sama :)
violet_hair_*4w5*INFJ*

przez Little Red Fox 25 sty 2014, 11:54
Jutro u mnie w mieście odbywa się akcja kuchni społecznej i przeszukuję wszelkie źródła, żeby odnaleźć coś smacznego i wegańskiego, więc jak ktoś ma coś to piszcie :pirate: ogólnie akcja polega na tym, że każdy coś przynosi i spotykamy się, żeby dzielić się przepisami, odbywają się przy okazji różne projekty mające na celu promowanie zdrowego trybu życia itp :great:
A jak już jesteśmy przy ochronie, to ja dam ci podarek.
Kotka. Będziesz go karmił, czesał i codziennie głaskał, bo kotek to bardzo lubi.
Za to jak ktoś przyjdzie ciemną nocką, żeby ci poderżnąć gardło, to kotek go zeżre.

(Ewa Białołęcka)

przez libertynka 25 sty 2014, 20:21
Calineczka1990, sabji (czyli warzywa po indyjsku) to fajne, tanie danie, jadłam dzisiaj w barze Vega w Wawie, są różne różniste rodzaje, tu masz przykładowy przepis http://puszka.pl/przepis/4821-_bandgobh ... pusty.html

-- 25 sty 2014, 20:26 --

możesz też upiec ciasto, jest taki przepis, 2min mieszania składników + 45 min pieczenia, ja zamiast wiśni daję na wierzch np płatki migdałów albo orzechy albo pestki dyni, oraz kroję ciasto w poprzek i smaruję konfiturą domowej roboty :) robiłam to ciasto milion razy i zawsze wychodzi
http://puszka.pl/przepis/6424-cynamonow ... niami.html

-- 02 lut 2014, 20:32 --

dziękuję wszystkim, którzy współtworzyli ten wątek. niech zostanie dla potomności :) tymczasem ja na jakiś czas znikam.
vel veganka

przez Prakseda 09 kwi 2014, 20:01
Cześć Kochani - wita Was kolejna wegetarianka <z prawie już 12 - letnim stażem ;) >. Pozdrawiam :)

przez lukk79 09 kwi 2014, 22:41
cześć Prakseda :smile:
Pierwszy Romantyk Forum

przez libertynka 18 kwi 2014, 10:36
Prakseda, cześć, 12 lat woow, mi niedługo minie 2 lata
vel veganka

przez lukk79 19 kwi 2014, 00:05
violet_hair_ napisał(a):Ja już mam uraz do gotowych słoiczkowych jedzonek. Jak czytam skład to wolę zrobić sama... Dziś np jak przeczytałam co jest w gotowej surówce to z miejsca odłożyłam i zrobiłam sama :)

teraz nie najgorsze te sloikowe, ja lubie te do spaghetti i mozna wybierac te bez syropu glukozowo-fruktozowy i bez innych konserwnatów oczywiście, taki sos ma całkiem przejrzysty skład, i jak pisałem doprawiam go na swoją modłę , dodaje różne warzywa , czasem pomidory przetarte lub częściej z puszki , jak już poleje makaron sosem to posypuje płatkami drożdzowymi, świetna rzecz i dość obfita w minerały
Pierwszy Romantyk Forum

Sortuj wg