weganie i wegetarianie z forum - łączmy się!

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez UnityMitford 16 lis 2013, 17:13
veganka napisał(a):zafarbować włosy na zielono

to też mam już za sobą :)))

głupie, niiie, to tylko kolejne doświadczenie w życiu

mój wujek od lat jest wegetarianinem, jakież było jego zdziwienie gdy po zjedzeniu zupy która mu wyjątkowo smakowała dowiedział się, że była to czernina :lol:
UnityMitford

przez libertynka 16 lis 2013, 17:19
to słabym jest wegetarianinem, skoro nie sprawdza co wkłada do ust
vel veganka
spotkam się we Wrocławiu, kto chętny proszę o pw

przez tiktalk 16 lis 2013, 17:21
ja mam 6 lat na kotletach sojowych da się żyć fajny czas dyscyplin, dużo dobrego białka i dalej myśle czy do tego nie wrócić
tianeptyna 4x12,5 / wiadro supli ;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez libertynka 16 lis 2013, 17:45
ja tam sobie bardzo cenię weganizm, dobrze się czuję na takim jedzeniu, poza tym to wywraca myślenie o posiłkach do góry nogami, np dziś na śniadanie zjadłam kaki z migdałami, rewelacyjne :smile: po mięsie chyba bym się pochorowała
vel veganka

przez Anna Maria 16 lis 2013, 19:14
Po zmianie leku jest grymaśna i sama nie wiem co mam zjeść. Przechodząc do sedna wczoraj zjadłam chleb z kiełbasą. Była obrzydliwa. Smakowała jak..... mięso. Nie nadaję się do jedzenia mięsa choć może i bym chciała bo przeszłam z racji ed. Teraz kiedy jestem zdrowa to ma inne znaczenie. Z wyrzutów kusi mnie wrócić do weganizmu bo ostatnio jajka podjadam, ale szczerze mam dość za ciężkie jak dla mnie. Nie jestem fanatyczką jak dawniej. Pozwalam sobie na rybę raz na pół roku i na mięso raz na dwa lata,ale tym mięsem tylko się utwierdzam w słuszności swojej drogi. Nie dość że wegańskie jest lepsze to jeszcze nie morduję bogu ducha winnych zwierząt.
Kiedyś pamiętam nie było u mnie pieniędzy i z wegetariańskich rzeczy miałam chleb i margarynę a i tego brakowało. Moi kupili "na kreskę" mięso z prosiaczka i wzięli kiełbasę. Zjadłam, z głodu,przeryczałam pół nocy z wyrzutów.
Anna Maria

przez UnityMitford 16 lis 2013, 19:33
veganka napisał(a):po mięsie chyba bym się pochorowała

kasiątko napisał(a): Przechodząc do sedna wczoraj zjadłam chleb z kiełbasą. Była obrzydliwa. Smakowała jak..... mięso.

pamiętam jak małymi krokami po kilku latach wegetarianizmu wracałam do mięsa, niby mi smakowało i w ogóle, ale było ciężko. nie potrafiłam z początku zjeść całego kotleta itd

z okresu mojego wegetarianizmu pamiętam też częste sny, w których jadłam to kiełbasę, to mielonego, to coś jeszcze innego. byłam w tych snach przerażona, że złamałam swoje postanowienie i w ogóle

weganizmu też raz spróbowałam: rzuciłam sobie wyzwanie, aby wytrzymać tak tydzień. chciałam zobaczyć jak wygląda życie weganina, co się jada. wtedy jednak brakowało mi finezji kulinarnej i wydawało mi się, że praktycznie nic nie mogę zjeść. wytrzymałam może z 4 dni.
UnityMitford

przez NieznanySprawca 16 lis 2013, 19:40
ostatnio mięcho zalatuje mi padliną strasznie, fuuj. Jak kupuje wędlinę w mięsnym, to przy otwarciu reklamówki w domu czuję, jakbym wyjmował trupa z czarnego wora, blee. No ale kroję to gówno na kanapkę, do tego ścięty okres kury, i śniadanko do pracy jak znalazł. 8)
NieznanySprawca

przez libertynka 16 lis 2013, 20:22
UnityMitford, jem po wegańsku od kilkunastu miesięcy i nie uważam tego ani za jakieś wyrzeczenie ani za coś trudnego, tak mi po prostu pasuje.
NieznanySprawca, mięso śmierdzi, tylko przyprawy w wędlinach pachną i nadają smak. dlatego wegańskie zamienniki mięsa typu seitan tak bardzo je przypominają, kwestia przypraw. ugotowana pierś z kurczaka bez przypraw ani soli nikomu by nie posmakowała.

-- 27 lis 2013, 16:52 --

zapraszam na warszawską Veganmanię, pokazy filmów, wykłady, mnóstwo wegańskiego pysznego jedzenia, veganburgery, ciastka bezglutenowe, sklepy eko, dużo wystawców, 30.11 klub Powiększenie, Warszawa
https://www.facebook.com/events/6510474 ... 5/?fref=ts
vel veganka

przez lukk79 19 gru 2013, 14:04
veganka napisał(a):może się powymieniamy pomysłami na pyszne jedzonko?
piszcie co dziś jedliście, gdzie kupujecie produkty, niech inni skorzystają :great:

no i co jest ??? gdzie te przepisy ???? :D
tiktalk napisał(a):ja mam 6 lat na kotletach sojowych da się żyć fajny czas dyscyplin, dużo dobrego białka i dalej myśle czy do tego nie wrócić

elegancko, dobra faza, mnie też to pasuje :smile:
Pierwszy Romantyk Forum

przez libertynka 19 gru 2013, 17:13
lukk79, zaglądamy tu tylko ja i Ty, więc nie ma sensu na siłę
vel veganka

przez Stakatela 19 gru 2013, 17:20
Ja tez czasem zagladam. [b]veganka [b] pochwalisz sie jakie jedzonko szykujesz na swieta?

przez Kalebx3 19 gru 2013, 17:20
ciekawe jak tam Wasze wegetariańskie świeta na trawie ( i sianku ) i kotletach sojowych ze śliwkami ? ;)
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez libertynka 19 gru 2013, 17:27
nic nie robię, bo nie mam jak, jadę do rodziców na święta, wyjazd w sobotę i co bym przygotowała do to wigilii nie wytrzyma, a na miejscu nie będę miała warunków, żeby coś zrobić. wypiję tylko barszcz no i zabieram wałówkę, jakiś pasztet z tofu grzybowy itp.
vel veganka

przez Stakatela 19 gru 2013, 17:32
ja robie barszcz grzybowy, kapuste z grzybami, salatki warzywne przy czym ja jadam nabial w tym jaja wiec mam wieksze mozliwosci niz weganie
Kalebx3 ale czemu fajne swieta- jak sie nie jada miesa to nie odczuwa sie jego braku

Sortuj wg