weganie i wegetarianie z forum - łączmy się!

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez anonus 25 maja 2013, 20:11
veganka, ej, ale strongmani to zupelnie inna bajka. U nich odzywianie nie ma znaczenia tylko sztuczny koks, ktory w siebie wpompowuja.
anonus

przez Lord Kapucyn 25 maja 2013, 20:12
Wytłumacz mi jedną rzecz- skoro cała dieta wegańska rozbija się o etyczny problem spożywania mięsa, walkę o prawa zwierząt, zwrócenie uwagi na ich złe traktowanie i cierpienie, skoro ta dieta jest taka zdrowa, super, dostarcza wszystkich niezbędnych składników odżywczych, białka niepełnowartościowe i tłuszcze roślinne mogą z powodzeniem zastąpić pełnowartościowe i zwierzęce, więc de facto nie musimy w ogóle spożywać mięsa- i może to zapobiec bestialskiemu i nieludzkiemu zabijaniu wielu istnień naszych braci mniejszych to... dlaczego weganie nie spożywają produktów pochodzenia zwierzęcego podczas produkcji których nie zginęło, ani nie ucierpiało żadne zwierzę. Dajmy na to np. jajka z chowu swobodnego- gdzie kurka jest na wolności, nie jest więziona w klatce o powierzchni 2x2, oddycha sobie swiezym powietrzem, nie jest karmiona chemicznymi paszami, nie wstrzykuje jej sie hormonów, a na koniec nie kończy w rosole. Albo miod. Z takiej naturalnej, wiejskiej pasieki, gdzie pan pszczelarz kocha pszczółki i żadnej by nigdy nie skrzywdził. Z jakich pobudek nie spozywa sie tych jajek i miodu w ortodoksyjnym weganizmie? Bo mi z dala śmierdzi to ideologicznym praniem mozgu i sekciarstwem.

-- 25 maja 2013, 20:14 --

No strongman ktory jest weganinem, ale jednoczesnie wstrzykuje sobie sterydy anaboliczne i prohormony to genialny przyklad zdrowego odzywiania i stylu zycia. :)
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez anonus 25 maja 2013, 20:23
Ogolnie nie rozumiem tego calego szumu wegetarianskiego. Jak wilk zabije i zje zajaca to jest ok, ale jak czlowiek chce ukatrupic kurczaka i go wszamac to podchodzi to pod bestialstwo. Nonsens. Ludzie sa kreaturami wszystkozernymi i chyba nie nalezy w to ingerowac ;).
anonus

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Arhol 25 maja 2013, 20:24
Hejt,wszędzie hejt i bezsensowne dyskusje :mrgreen:

Jeden lubi w misce mieć kurczaka,kotleta drugi zaś sałate,pomidora i resztę,niech każdy sobie dziabie to co mu się podoba,nie wiem o co kaman i na cholere się czepiać co kto konsumuje.
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

przez libertynka 25 maja 2013, 20:34
anonus, wpisz sobie w google vegan sportsmen albo na youtube, znajdziesz tego mnóstwo.

Dark Passenger, między innymi ze względów zdrowotnych, np białko zwierzęce (taki ser biały) zakwasza organizm i utrudnia leczenie stanów zapalnych w organizmie, co ma duże znaczenie tak jak w moim przypadku przy chorobie hashimoto (choroba autoimmunologiczna, przewlekłe zapalenie tarczycy).
Byłam wegetarianką ale dietetyk zalecił mi dietę wegańską jako najlepszą przy hashimoto. Przedtem jadłam jajka ekologiczne, a teraz już nie czuję potrzeby.
Weganie sprzeciwiają się wykorzystywaniu zwierząt, którego najgorszym przejawem jest zabicie i zjedzenie. Zabieranie miodu pszczołom to też wykorzystywanie. Ale tak na prawdę każdy ma swoje powody, zdrowotne, ideologiczne, religijne, ekologiczne, co kto woli. Zdrowe osoby też uważają, że będą zdrowsze na diecie wegańskiej, nie demonizuj ideologii, każdy podejmuje własne decyzje.
No i pokaż mi zdrowego człowieka w wieku średnim. Każdy coś ma, choćby głupią zgagę.
Poza tym, przemysł mleczarski przyczynia się do ogromnego cierpienia zwierząt i sorry nie mogę przejść obok tego obojętnie.
vel veganka
spotkam się we Wrocławiu, kto chętny proszę o pw

przez anonus 25 maja 2013, 20:50
veganka, no sa, sa sportowcy, ale typowemu Zenkowi nikt nie zaleci jechac na zielonym, zeby sie dobrze wyrzezbic. Znacznie prosciej jest osiagac efekty jedzac produkty pochodzenia zwierzecego.

Powtorze: jezeli wilk zabije zajaca i go zje to jest ok, ale jak czlowiek zabije kure i ja usmazy to jest bestialstwo? Ludzie tez sa zwierzetami i to nic nadzwyczajnego, ze pozywiaja sie miesem.
anonus

przez TAO 25 maja 2013, 20:50
Był taki niepokonany przez osiem lat sztangista radziecki Wasylij Aleksiejew.
Wygrł pod rząd 8 mistrzostw swiata w podnoszeniu cięzarów i dwie olimpiady.

ponoć był wegetarianinem. :papa:
jest super, zawsze było, tylko trzeba było to zobaczyć ... :)))
TAO

przez ameliaa 25 maja 2013, 21:04
anonus jest różnica między wilkiem pożerającym zająca, którym kieruje czysty instynkt i głód a człowiekiem, który zabija zdając sobie sprawę jaki ból zadaje tym stworzeniom. Dodam, że żyjąc w XXI wieku wiemy już wystarczająco wiele na temat zdrowych diet, z których można wyeliminować spożywanie "mięsa" więc tu już nie działa absolutnie instynkt. W związku z czym porównanie wilka do człowieka to trochę tak jak próby szukania wyjaśnienia dla wyrodnych matek w zachowaniu modliszki.

-- 25 maja 2013, 20:06 --

Również jestem wegetarianką ale dopiero od około 5 lat:)

przez Lord Kapucyn 25 maja 2013, 21:10
Jest tylko jeden zasadniczy problem...

Człowiek i szympans posiadają 98% wspólnego kodu DNA, DNA szympansów od człowieka różni się zaledwie 2% i jest to zwierzę najbliżej spokrewnione z człowiekiem. Szympans zwyczajny, podobnie jak większość naczelnych (w tym człowiek) jest pantofagiem czyli zwierzęciem wszystkożernym. To prawda, że żywi się głównie roślinami, ale zjada też owady(np. mrówki, termity) i mięso upolowanych ssaków.

Mysz posiada prawie taki sam komplet genów jak człowiek- genom myszy jest niemalże identyczny jak genom człowieka (człowiek posiada około 29000 tych samych genów spośród 30000 które posiada mysz). Mysz jest wszystkożerna- je ziarna, owoce, ale też owady, ślimaki i dżdżownice.

Z anatomicznego i fizjologicznego punktu widzenia najbardziej do człowieka zbliżona jest... świnia. Świnia jest chyba najbardziej znanym przykładem wszystkożercy. Choć podobno co za dużo to i świnia nie zeżre, to jednak- człowiek nie świnia, zje wszystko.

Jest multum argumentów biologicznych, ewolucyjnych, genetycznych przemawiających za tym, że człowiek jest zwierzęciem wszystkożernym.

A jak w to wmieszamy religię to już w ogóle zrobi się ciekawie, bo w Biblii jest napisane tak:

"(...) wszedł Piotr na dach, aby się pomodlić. (...) Odczuwał głód i chciał coś zjeść. Kiedy przygotowywano mu posiłek, wpadł w zachwycenie. Widzi niebo otwarte i jakiś spuszczający się przedmiot (...). Były w nim wszelkie zwierzęta czworonożne, płazy naziemne i ptaki powietrzne. «Zabijaj, Piotrze i jedz!» – odezwał się do niego głos. «O nie, Panie! Bo nigdy nie jadłem nic skażonego i nieczystego» – odpowiedział Piotr. A głos znowu po raz drugi do niego: «Nie nazywaj nieczystym tego, co Bóg oczyścił». (Dz 10,9-15)"

Analogicznych cytatów z Tory i Koranu nie będę przytaczał, ale jeśli uważasz, że europejski czy hamerykański ubój jest bestialski i oderwany od człowieczeństwa to co powiesz na halal w islamie i koszerność u Żydów?

"Islam zabrania jedzenia żywności zwanej haram. Spośród mięs do haram należy wieprzowina, krew oraz padlina. Jednakże wiele innych gatunków mięs (np. jagnięcina, drób) jest dozwolone w świetle szariatu (a więc jest halal) o ile zwierzę zostanie zabite w specyficzny sposób. Niedopuszczalne jest m.in. jakiekolwiek ograniczenie cierpienia – ubój jest dokonywany przy pełnej świadomości zwierzęcia."

"W judaizmie mięso może być spożywane tylko wtedy, gdy spełnia zasady koszerności. Aby mięso pewnych zwierząt było koszerne, muszą one zostać zabite w określony sposób, zgodnie z zasadami szechita, tzn. w obecności kapłana, bez wcześniejszego ogłuszenia zwierzęcia, poprzez podcięcie przełyku i tętnic."
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Kalebx3 25 maja 2013, 21:16
Weganie i Wegetarianie , mam do was pytanie . Czym uzupełniacie tkankę łączną chrzęstną( tzn ,żelatynę ,kolagen,z której tworzy się skóra , paznokcie , włosy ,ścięgna)? Tego nie ma w pokarmach roślinnych.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Anna Maria 25 maja 2013, 21:26
Również się dołączam z 13 letnim stażem wegetariańskim. :papa:
Anna Maria

przez siostrawiatru 25 maja 2013, 21:30
Kestrel napisał(a):Hejt,wszędzie hejt i bezsensowne dyskusje :mrgreen:

Jeden lubi w misce mieć kurczaka,kotleta drugi zaś sałate,pomidora i resztę,niech każdy sobie dziabie to co mu się podoba,nie wiem o co kaman i na cholere się czepiać co kto konsumuje.

Tak samo myślę. Ja np jem tylko słodycze i owoce, ale nie jestem wegetarianką. Po prostu jem co lubię.
“Ja… ja naprawdę w tej chwili nie bardzo wiem, kim jestem, proszę pana. Mogłabym powiedzieć, kim byłam dziś rano, ale od tego czasu musiałam się już zmienić wiele razy.”

przez Anna Maria 25 maja 2013, 21:32
Anna Maria

przez lukk79 25 maja 2013, 22:57
Jest to jak najbardziej prawda, że człowiek jest wszystkożerny, nie zachoruję od tego, że zje mięso czy mleko, przynajmniej nie od razu :) Człekokształtne czy przywołane tu myszy raczej nie będą zastanawiać się czy właściwym jest zjedzenie jakiejś padliny czy innego rodzaju ciała innej istoty, człowiek niejako jest jednak zobligowany do tego żeby uwzględniać w swoim wyborach także życie innych stworzeń. Mówiąc o wyborze tego co jemy w obecnych czasach, w mojej opinii, dochodzimy do dość krytycznego momentu (mam nadzieję, że nastąpi on jak najszybciej) kiedy to wybór ten wcale nie jest tylko i wyłączenie naszą sprawą, to że zabijamy i spożywamy, a także w inny sposób wykorzystujemy zwierzęta na taką skalę ma wpływ praktycznie już na każdy element życia dookoła nas. I ci, którzy odmawiają produktów odzwierzęcych mogą sobie, na przykład, nie życzyć tego by zabijano prawie 60 miliardów zwierząt rocznie na cele spożywcze tylko dlatego, że ktoś lubi pulpety i schabowego. Zwierzęta nie są własnością tych, którzy je zniewalają i ja osobiście czuję atak na moją wolność, przez to że pozbawia się zwierząt ich praw tak jak pozbawia się praw innych ludzi. Zamykając to w jednym zdaniu - to, że zjadasz kotleta nie pozostaje bez wpływu na moje życie. Jaki jest ten wpływ? Polecam obejrzeć niedługi film "Making the connection" ("Dostrzeż zależność"), pewnie można by polecić kilka innych.
A wracając jeszcze do kwestii wyboru to dość znamienne jest to co powiedział już bardzo dawno temu Leonardo da Vinci (malarz, architekt, filozof, muzyk, poeta, odkrywca, matematyk, 1452-1519): "Od wczesnych lat życia wyrzekłem się jadania mięsa. Przyjdzie czas, gdy ludzie tacy jak ja będą patrzeć na mordercę zwierząt tak samo jak teraz patrzą na mordercę ludzi". Pragnę z całego serca by ten czas był właśnie teraz.

-- 25 maja 2013, 22:59 --

veganka, szacun za założenie wątku :D
Pierwszy Romantyk Forum

Sortuj wg