weganie i wegetarianie z forum - łączmy się!

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez stakatella 04 wrz 2013, 20:26
mniam mniam :smile:

przez Kalebx3 04 wrz 2013, 20:34
W filmie o naturystach , który mną poruszył wielu naturystów bylo weganami . dziwne , ale prawdziwe ,.
Wy też tak bliżej natury od tej strony?
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Anna Maria 04 wrz 2013, 22:13
moj psiak nie daje mi spokoju bo tak smakuje mu ciasto ktore upieklam, poszczekuje i ciagnie mnie do kuchni Obrazek
Anna Maria

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez libertynka 05 wrz 2013, 20:38
Kalebx3, ja śpię na golasa :)
kasiątko, smacznego :)
vel veganka
spotkam się we Wrocławiu, kto chętny proszę o pw

przez Powietrzny Kowal 05 wrz 2013, 20:44
veganka napisał(a): ja śpię na golasa :)

(w ciężkim szoku znosi wiadra gliny i kamieni z którego powoli zaczyna stawiać w przedpokoju pomnik Veganki do którego będzie się chyba gorliwie modlił każdego wieczora!... :D)
Tylko loty dla lotuffff! xD ;) xD :* :DDDD - https://www.youtube.com/watch?v=NUgcygzQAwM

przez libertynka 05 wrz 2013, 22:21
:mrgreen:
vel veganka

przez lukk79 07 wrz 2013, 23:36
moja koleżanka zmontowała, zachęcam obejrzeć, i podawać dalej ;)

Pierwszy Romantyk Forum

przez Anna Maria 08 wrz 2013, 14:52
Upikłam znów ciasto. Nie przetrwało dobby ba cztero osobową rodzinę :mrgreen:
Anna Maria

przez monk.2000 08 wrz 2013, 14:54
Cześć. UWAGA!

Rozmawiałem z veganka na gg i zastanawiam się czy nie przejść na dietę którą ona stosuje. Takie tymczasowe przejście na wegetarianizm. Potem pewnie bym wrócił do jedzenia mięsa, bo jest ono pełnowartościowe pod względem występowania aminokwasów.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

przez 1234qwerty 08 wrz 2013, 15:02
monk.2000, a ta dieta, to na schudnięcie, poprawę samopoczucia czy coś innego?

przez monk.2000 08 wrz 2013, 15:09
1234qwerty, schudnięcie oraz detoksykacyjna.
http://ewadabrowska.pl/index.php?option ... cle&id=2&I
Jak jakiś Hindus będę. Nie wierzę w cudowność diet, to czysta naukowa kalkulacja. Ale czasem fajnie zrobić coś szalonego. :8):
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

przez 1234qwerty 08 wrz 2013, 15:32
monk.2000, nie znam się na dietach. Na schudnięcie pewnie rzeczywiście pomoże, ale do detoksykacji byłem sceptyczny. Nie ma w ludzkim organiźmie jakiegoś cudownego procesu odtruwania z wszelkich toksyn.
Pełno jest ofert diet, plastrów, tabletek i innych rzeczy, które mają oczyścić organizm.
Ale nigdy nie słyszałem czym są owe tajemnicze toksyny, które mają być usunięte ;)
Chociaż tu może być inaczej. Nie przeczytałem jeszcze dokładnie tekstu z tej strony, ale z tego co widzę, mechanizm działania jest dosyc obszernie opisany, więc może to jest sensowne. Pani doktor też wydaje się być w porządku.

przez libertynka 08 wrz 2013, 17:02
ta dieta bazuje na założeniu, że organizm w odpowiednich warunkach potrafi sam się oczyścić/uzdrowić, można jeść warzywa w dowolnych ilościach, więc się głodnym nie chodzi, rano dobrze jest wypić szklankę wody z cytryną, cytryna dobrze alkalizuje. ogólnie fajna dietka ale nie dla każdego :) polecam książkę dr Dąbrowskiej, wiele ludzi odzyskało zdrowie stosując ta dietę, tylko uprzedzam, że jest troszkę nawiedzona (radio maryja i te sprawy), ja schudłam 6kg w 28dni i bynajmniej nigdzie mi skóra nie wisi. dieta według założeń jej autorki jest wstępem do zdrowego odżywiania, czyli po diecie najlepiej na stałe wyeliminować niektóre produkty (biały cukier, biała mąka, produkty wysoko przetworzone itp). jak wcześniej żarłam słodycze tak teraz mimo zakończenia diety nie mam ochoty na nic słodkiego. zrobiłam kotlety z marchewki i kaszy jaglanej i one mi się jakoś podejrzanie słodkie wydają :D aha, dietę można stosować max 6tyg, ale każdy sam decyduje ile, można 2tyg, można więcej. 6 tyg to jest maksymalny okres stosowania bez uszczerbku na zdrowiu.

Obrazek

-- 08 wrz 2013, 17:22 --

1234qwerty, toksyny to nic innego jak to, co jesz, co pijesz, czym oddychasz, co wchłaniasz przez skórę, czyli wszelkie chemiczne dodatki do żywności i kosmetyków, konserwanty, słodziki, środki spulchniające, barwniki, przeciwutleniacze, weź do ręki dowolne opakowanie po produkcie spożywczym i przeczytaj skład, a potem wpisz w google i się dowiesz na co szkodzi. weź do ręki dowolny szampon do włosów lub żel pod prysznic i zobaczysz, że wszędzie jest sodium laureth sulfate a o jego szkodliwości tutaj http://www.bioslone.pl/forum/index.php?topic=4020.0 spradź poziom spalin w Twoim mieście, dym papierosowy w pracy, zanieczyszczenia wody, skład choinki zapachowej w samochodzie i sprayu do kibla, który być może wdychasz itp itd. i teraz sobie wyobraź, że organizm potrafi wydalić tylko część tej chemii, reszta zostaje. część leków też.
vel veganka

przez 1234qwerty 08 wrz 2013, 20:36
veganka, w sumie jeśli się pochłania duże ilości konserwantów itd. to zaprzestanie spożywania pokarmów, które je zawierają może prowadzić, do zmniejszenia ich ilości w organiźmie.
Ale na oczyszczenie ze spalin w przypadku diety bym nie liczył ;)

Myślę, że trochę przesadzasz ze szkodliwością niektórych składników. Takie produkty, które je zawierają, też muszą spełniać pewne normy.

-- 08 wrz 2013, 20:53 --

veganka, w sumie dieta i tak nie dla mnie, bo nie potrafię nic samodzielnie zrobić na obiad ;)

Sortuj wg