weganie i wegetarianie z forum - łączmy się!

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez lukk79 01 sie 2013, 23:59
Pierwszy Romantyk Forum

przez Werty 02 sie 2013, 00:02
veganka jeszcze jedno pytanie mam. Chodzi mi o zdjęcie tej kanapki, które wrzuciłaś kilka postów wyżej. Na tym zdjęciu zaraz obok tych nitek (rzeżucha?) jest coś brązowego. Co to jest? :mrgreen: :mrgreen:

edytuję, bo mam drugie pytanie

co to jest "wegański boczek" o którym wspomniałaś? Boczek jest tylko jeden, dolna część półtuszy wieprzowej. Jakim cudem może istnieć "boczek wegański?

-- Pt sie 02, 2013 12:19 am --

a tutaj towarzysze i towarzyszki

Aha, a więc dla mnie już wszystko jasne... towarzyszu :smile: ;)

Co do tej listy. No kto tam jest? Przejrzałem. Sami poeci, pisarze, aktywiści, aktorzy, politycy. Znajdzie się jakiś biznesmen, ale ogólnie szału nie ma.

-- Pt sie 02, 2013 12:20 am --

Nie widzę tam autorytetów dla siebie

przez libertynka 02 sie 2013, 00:33
Werty, to brązowe to kotlet z bobu :) a te nitki to kiełki rzodkiewki
chodziło mi o wegański bekon https://en.wikipedia.org/wiki/Vegetarian_bacon

-- 02 sie 2013, 00:35 --

lukk79, dzięki za linki, chętnie poczytam, a lista mi się podoba i szał jest :)
vel veganka
spotkam się we Wrocławiu, kto chętny proszę o pw

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Werty 02 sie 2013, 00:41
Nie ma czegoś takiego jak wegetariański bekon.

ten cały fakon to jakaś żenada. To niby ma być niby ten zamiennik boczku? Robisz sobie żarty?

Zastanawia mnie dlaczego weganie/wegetarianie tacy wrażliwi niby ludzie wobec zwierząt, a większość tego... nazwijmy to towarzystwa ochoczo popiera aborcję.
Ciekawe. Czemu?

przez libertynka 02 sie 2013, 00:46
wegański bekon i inne tego typu rzeczy powstały dla ludzi, którym brakuje takiego jedzenia, a z jakichś powodów nie chcą jeść zwierząt. większość wegan tego nie je, bo i po co, jak można zjeść coś lepszego, np kotlet z bobu, który jest pyszny.
zapominasz, że jest wiele osób na diecie wegańskiej ze względów tylko i wyłącznie zdrowotnych.
i nie wrzucaj wszystkich do jednego worka, pokaż mi badania z których wynika, że większość wegan popiera aborcję. weganie to nie jest jednolita grupa o identycznych poglądach. każdy ma swoje zdanie, tak samo jak każdy ma swoje własne powody przejścia na weganizm.
vel veganka

przez Werty 02 sie 2013, 00:55
i nie wrzucaj wszystkich do jednego worka, pokaż mi badania z których wynika, że większość wegan popiera aborcję. weganie to nie jest jednolita grupa o identycznych poglądach. każdy ma swoje zdanie, tak samo jak każdy ma swoje własne powody przejścia na weganizm.

Nie będę pokazywał żadnych badań, ani statystyk. Owszem, mógłbym stracić godzinę życia szukając takowych, ale po co? Nie o to teraz chodzi. To wy lubicie legitymizować się wykazami osób, badaniami. Szczególnie takimi, które potwierdzają wasze teorie.
Mi wystarczy znajomość z przynajmniej kilkoma osobami wege/wegan, by wiedzieć jak się sprawy mają. Wiem mniej więcej jakie poglądy polityczne lub światopoglądowe (lub jedno i drugie) ma typowy niemięsożerny.

A jaki jest twój stosunek veganko do ludzkich płodów? Nie popierasz zabijania zwierząt dla jedzenia (szlachetne!), pewnie uważasz, że zabicie muchy jest barbarzyństwem to co w takich razie z małymi ludźmi w brzuchach matek?
Jakoś dziwnie uciekłaś od mojego pytania.

weganie to nie jest jednolita grupa o identycznych poglądach. każdy ma swoje zdanie, tak samo jak każdy ma swoje własne powody przejścia na weganizm.

Eeeee, no ale jak...? Przecież chodzi o to by chronić wszelkie życie..? Jak w takiej sprawie weganie mogą mieć niejednolite zdanie? Zabijanie zwierząt dla jedzenia jest złe, no to zabicie płodu ludzkiego czym jest w takim razie?

przez lukk79 02 sie 2013, 01:07
tendencyjne i oklepane te Twoje prowokacje, było (mniej więcej) o tym, że weganizm to niewiele więcej do jedzenia jak trawa, o ekolewakach, teraz aborcja, jestem ciekawy co będzie następne, chyba już najgrubszą artylerię wprowadziłeś, hm? aha, jeszcze zabijanie muchy i jak to bardzo cierpią weganie kiedy ją przez przypadek połkną.
Pierwszy Romantyk Forum

przez Werty 02 sie 2013, 01:09
tendencyjne i oklepane te Twoje prowokacje, było (mniej więcej) o tym, że weganizm to niewiele więcej do jedzenia jak trawa, o ekolewakach, teraz aborcja, jestem ciekawy co będzie następne, chyba już najgrubszą artylerię wprowadziłeś, hm? aha, jeszcze zabijanie muchy i jak to bardzo cierpią weganie kiedy ją przez przypadek połkną.

Boli cię to? Nie mam prawa zapytać?

Wiem, że może nie stoję na jedynym słusznym gruncie walki z faszyzmem gatunkowizmu, ale proszę nie strzelajcie w tył głowy :cry:
Ostatnio edytowano 02 sie 2013, 01:11 przez Werty, łącznie edytowano 1 raz

przez libertynka 02 sie 2013, 01:10
wegan łączy jedynie niejedzenie mięsa i produktów zwierzęcych, pozostałe poglądy każdy ma swoje. nie generalizuj.

ja osobiście jestem przeciwna aborcji, dlatego że każdy ma prawo do życia, każdy - i dziecko i matka, dlatego jestem za edukacją i stworzeniem realnych warunków na oddanie niechcianych dzieci do adopcji, bez potępiania społecznego, bo różnie w życiu bywa, nie każdy jest w stanie podołać obowiązkom rodzicielskim. co nie znaczy, że można się puszczać na egzotycznych wakacjach a po powrocie lecieć do lekarza żeby coś z tym zrobił. zresztą, w dobie tak różnych metod antykoncepcji aborcja nie powinna w ogóle mieć miejsca. jedynie zastanawiałabym się nad sytuacją gwałtu. być może w takim wypadku wczesna aborcja powinna być dozwolona, żeby kobieta nie musiała przeżywać traumy nosząc w sobie dziecko gwałciciela. jednak wciąż to będzie morderstwo i to już sprawa sumienia tej kobiety, ale w takiej sytuacji skłaniam się jednak ku temu, aby miała wybór. w każdej innej sytuacji niestety trzeba albo myśleć i się zabezpieczać albo ponosić konsekwencje swoich czynów, urodzić i oddać. ale cesarka powinna być na życzenie.

-- 02 sie 2013, 01:12 --

lukk79, spoko, co ma aborcja do weganizmu? nic. ale jak Werty, chce wiedzieć co ja myślę o aborcji to mu napisałam.
vel veganka

przez 1234qwerty 02 sie 2013, 01:14
Werty napisał(a):
Przecież chodzi o to by chronić wszelkie życie..? Jak w takiej sprawie weganie mogą mieć niejednolite zdanie? Zabijanie zwierząt dla jedzenia jest złe, no to zabicie płodu ludzkiego czym jest w takim razie?

Nie jestem wege, ale myślę, że niejedzenia mięsa, a stosunek do aborcji to dwie odrębne sprawy.
Stanowisko weganina dopuszczającego aborcję jest stosunkowo łatwe do obronienia.
Weganin sprzeciwia się zabijaniu zwierząt, ponieważ są to istoty czujące i w wielu wypadkach z rozwiniętą świadomością.
Płód w pierwszych miesiącach rozwoju tych cech nieposiada.

przez Werty 02 sie 2013, 01:15
Niezła odpowiedź veganka szkoda, że tak rzadko spotykana w waszym środowisku

lukk79, spoko, co ma aborcja do weganizmu? nic. ale jak Werty, chce wiedzieć co ja myślę o aborcji to mu napisałam.

Skoro nie jecie mięsa z pobudek moralnych (zabijanie zwierząt) to chyba naturalne jest, aby znać wasze zdanie na temat aborcji :smile: Tym bardziej, że większość niesmięsożernej... braci to jawni zwolennicy aborcji. Nie wspominając nawet o Voluntary Human Extinction Movement, bo już zupełna ekstrema
Ostatnio edytowano 02 sie 2013, 01:19 przez Werty, łącznie edytowano 1 raz

przez 1234qwerty 02 sie 2013, 01:18
veganka,
jedynie zastanawiałabym się nad sytuacją gwałtu.

A choroby? Zagrożenie życia/zdrowia matki lub dziecka?

przez lukk79 02 sie 2013, 01:19
e tam, boli, kiedyś to może bolało. no ja mam podobne zdanie jak veganka w sprawie aborcji (teraz to sobie strzeliłem w stopę, teraz wyjdzie że wszyscy weganie myślą jednak podobnie!), oraz wydaje mi się słusznym, że powinna być dopuszczalna gdy życie matki jest w czasie ciąży zagrożone ale to chyba oczywiste. mniej oczywiste kiedy jest duże prawdopodobieństwo, że dziecko urodzi się chore/bardzo chore, tu znów chyba decyzja powinna należeć do rodziców.
Pierwszy Romantyk Forum

przez Werty 02 sie 2013, 01:21
Płód w pierwszych miesiącach rozwoju tych cech nieposiada.

Chyba do kilku tygodni, najwyżej.

Idę, wrócę jutro :smile:
Ostatnio edytowano 02 sie 2013, 01:23 przez Werty, łącznie edytowano 1 raz

Sortuj wg