weganie i wegetarianie z forum - łączmy się!

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez stakatella 01 sie 2013, 21:26
L.E. ja robie zurek z zakwasu z butelki dodaje czosnek smietane ziemniaki przyprawiam i mnie taki smakuje ale to rzecz gustu

przez L.E. 01 sie 2013, 21:35
stakatella, w sumie to brzmi nieźle, muszę kiedyś popróbować ;)
Jak robiłam kiedyś wegetariański odpowiednik rosołu to mi jakieś popłuczyny wyszły :(
'Każdy z nas jest łodzią, w której może się z potopem mierzyć,
cało wyjść z burzowej chmury, musi tylko w to uwierzyć"

przez libertynka 01 sie 2013, 22:32
już chyba za długo jestem weganką bo nie bardzo rozumiem jak możecie się martwić o smak żurku czy rosołu, jakie to ma znaczenie jeśli na drugiej szali położymy życie zwierząt, własne zdrowie, dobro naszej planety. ja też lubiłam śmietanę, makrelę, rosół, bigos. a dziś mogę bez tego żyć i nie mam poczucia straty, poświęcenia czy odmawiania sobie. to wszystko jest w głowie, kwestia nastawienia. walczę jeszcze z pociągiem do cukru i białego pieczywa, ale np przestawiłam się na różową sól himalajską i już zwykłej nie używam. tak samo nie używam margaryn, nawet roślinnych. wcale mi ich nie brakuje i się nie zastanawiam jak wygląda moje życie bez warstwy przetworzonego tłuszczu na chlebie.
dzięki temu za 10 lat nie będę biegać po lekarzach i łykać tabletek na choroby cywilizacyjne.
polecam Wam dokument pt "Jedzenie ma znaczenie". Nie jest to żadna wegetariańska propaganda, każdy może obejrzeć bo to dotyczy nas wszystkich.

vel veganka
spotkam się we Wrocławiu, kto chętny proszę o pw

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez evamari 01 sie 2013, 22:39
Ja od dawna robię rosół wegetariański i jest bardzo dobry. Kto jadł, nigdy nie narzekał. Ja wolałabym taki niż ten na mięsie.
Ja tam nie mam takiego problemu, bo nie odczuwam żadnej potrzeby jedzenia mięsa.

przez Werty 01 sie 2013, 22:51
Np. czy da się zrobić wegetariański żurek? (pytam całkiem serio) Ale taki, żeby za czymś smakował :D

L.E wegetariańskie potrawy da się jeść, bywają naprawdę bardzo smaczne, w końcu to warzywa, makarony, sery a nawet i jaja.
Przy czym potraw wegańskim nikt normalny nie jest w stanie zjeść. Wszystko w tej diecie smakuje jak papier, dosłownie.
Jest to dieta, albo dla ludzi, którzy ze względów zdrowotnych muszą tak jeść, albo dla skończonych hmm... ? cymbałów to złe określenie, póki nie znajdę lepszego to edytuję.

W lewackie bzdury już nie wierzę. W ogóle w 70% idei, które głoszą "zieloni" nie daję wiary... albo nie przykładam do nich większej wagi. Oczywiście, "ekologów" trzeba podzielić na kilka kategorii.
Pierwsza grupa to naukowcy - zajmujący się dziedziną naukową, która zwie się ekologia w tym i sozologowie zajmujący się ochroną środowiska.
Druga grupa - ludzie zaangażowani w wiele projektów na rzecz czystości środowiska oraz zwierząt. Czasami nawet sami podejmują się różnych działań np. sprzątanie świata. Patrole na drogach podczas, których przenoszą żaby, aby nie zginęły pod kołami samochodów.
Trzecia grupa - wszyscy upolitycznieni pseudoekolodzy promujący pseudonaukę. Anarchoweganie, greenpeace, zieloni anarchiści, zieloni socjaliści, Zieloni (od tzw "zielona ideologia" taka bardziej zielona odmiana socjaldemokracji, u nas prawie nieznana sprawa, w Niemczech wchodzą nawet do parlamentu).

Co ciekawe, gdy ta ostatnia grupa zaczyna jakąś akcję wymierzoną w coś w ich mniemaniu "straszliwego". Zaczynam się zastanawiać kto chce na tym zyskać tak naprawdę.
Pomyślcie o uboju rytualnym. Okazuje się, że gminy wyznaniowe i tak mogą prowadzić ubój rytualny w swoim zakresie. Cała ustawa wymierzona była przede wszystkim w przemysłowy ubój rytualny czyli eksport koszernego/halal mięsa na zachód Europy.
Ciekawe kto tak naprawdę zyska na tym wszystkim?

przez libertynka 01 sie 2013, 22:56
pewnie wszystko lub prawie wszystko ma wegetariańskie/wegańskie odpowiedniki, tylko po co zastępować te rzeczy, jak można zacząć jeść inne. jest tyle przepysznych wegańskich potraw, które same w sobie są doskonałe.
vel veganka

przez Werty 01 sie 2013, 22:59
pewnie wszystko lub prawie wszystko ma wegetariańskie/wegańskie odpowiedniki

Czym można zastąpić przepyszną soczystą polędwiczkę wołową? Jaki jest zamiennik? Wołowa polędwiczka z soi? :mrgreen:

przez libertynka 01 sie 2013, 23:14
Werty napisał(a):Przy czym potraw wegańskim nikt normalny nie jest w stanie zjeść. Wszystko w tej diecie smakuje jak papier, dosłownie.
skąd wiesz? próbowałeś wszystkich potraw wegańskich? bo ja np uwielbiam potrawkę z cieciorki, z marchewką, cukinią i szpinakiem, bynajmniej nie smakuje jak papier.
jadłam dziś veganburgera w Krowarzywach i był super, lepszy niż mięsny.
Obrazek

nie wiem jaki jest zamiennik polędwicy wołowej, ale skoro jest wegański bekon to polędwica też powinna być.
vel veganka

przez zmienny 01 sie 2013, 23:20
Werty,
Ciekawe kto tak naprawdę zyska na tym wszystkim?

co sugerujesz?
zmienny

przez Werty 01 sie 2013, 23:23
polędwica też powinna być.

To znajdź, wtedy pogadamy.

Niewątpliwym plusem potraw wege/wegan jest to, że wystarczy podstawowa obróbka wstępna i można szamać. Czasami wystarczy tylko umyć :smile:
Z mięsem mam pewien problem; uwielbiam tatara, carpaccio, solonym śledziem też nie pogardzę :D Moja rodzina wie, że nie można mnie prosić o zrobienie mielonych, bo wyjem większość mięsa na surowo, ale niestety jest szansa, że mogę złapać jakiegoś pasożyta... :twisted:
W tej sprawie oddaję szacunek potrawom wege/wegan

-- Cz sie 01, 2013 11:24 pm --

co sugerujesz?

Kto poza Polską był dużym eksporterem mięsa koszer/halal? Ja nie wiem i nie chce mi się szukać, ale sugeruję, że jakieś lobby znowu wysłużyło się "zielonymi"

przez lukk79 01 sie 2013, 23:27
ja robię rosół z bulionu warzywnego bio, najczęściej daję makaron ciemny ryżowy, doprawiam pieprzem, sosem sojowym i posypuje natką pietruszki, musi być gorący!
Pierwszy Romantyk Forum

przez libertynka 01 sie 2013, 23:35
Werty, ale po co mam szukać jak i tak to Ciebie nie przekona, powiesz że smakuje jak papier
vel veganka

przez Werty 01 sie 2013, 23:42
powiesz że smakuje jak papier

Jak się sypnie mieszankę przypraw to wszystko może smakować fantastycznie.

i tak to Ciebie nie przekona

Mnie niestety nie przekonasz, za bardzo lubię... lubię? Za bardzo kocham jeść mięso, abym dał się przekonać jakimś propagandystom i to nawet nie za bardzo zaangażowanym w uświadamianie ;)

przez libertynka 01 sie 2013, 23:46
Werty, jak dla mnie to możesz jeść co tylko chcesz, na surowo, jeszcze ciepłe. mi to ryba. jedz na zdrowie :)
vel veganka

Sortuj wg