weganie i wegetarianie z forum - łączmy się!

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez *Wiola* 30 lip 2013, 01:14
psyche. napisał(a):A lubicie szpinak?

Ja kiedyś nie znosiłam, co prawda nie mam urazu z przedszkola, ale skądś indziej, gdzie był smażony na boczku z rozciapcianym jajem ;)

Teraz lubię bardzo, moja ulubiona potrawa to naleśniki ze szpinakiem. Na maśle podsmażam czosnek, dodaję szpinak - mocno doprawiam pieprzem i na końcu dodaję pokrojoną w kosteczkę fetę. To nadzienie do naleśników, najlepiej smakują z sosem pomidorowym,
Moderator

przez Werty 30 lip 2013, 01:15
podobnie zresztą jak anarchizm

To prawda. Patrząc choćby na libertarianizm

na szczęście weganizm nie jest atrybutem jedynie lewactwa

Jest i nie jest. Są wegetarianie/weganie, którzy kierują się tą dietą z przyczyn humanitarnych lub zdrowotnych, ale gdy ktoś wyjeżdza mi z tym tematem od razu w głowie zapala mi się lampka. Mam chyba prawo pytać czy wynika z ukrytych przyczyn ideologicznych, no nie? :smile:

przez lukk79 30 lip 2013, 09:44
Werty napisał(a):
na szczęście weganizm nie jest atrybutem jedynie lewactwa

Jest i nie jest. Są wegetarianie/weganie, którzy kierują się tą dietą z przyczyn humanitarnych lub zdrowotnych, ale gdy ktoś wyjeżdza mi z tym tematem od razu w głowie zapala mi się lampka. Mam chyba prawo pytać czy wynika z ukrytych przyczyn ideologicznych, no nie? :smile:

Jasne, że tak, trzeba pytać, jeśli jakakolwiek idea czy nurt jest w ogóle coś warte to musi się obronić przed różnego rodzaju krytyką. Znam takich anarchistów, którym nie przychodzi nawet do głowy łączenie praw zwierząt z ideą wyzwolenia - anarchizmu. To chyba domena starszych roczników kiedy ruch prozwierzęcy dopiero powstawał, trudno się czasem przeorientować. Tworzy się pomału nowe pojęcie - weganarchizmu, jakkolwiek mało zgrabnie by to brzmiało.
Pierwszy Romantyk Forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez libertynka 30 lip 2013, 10:10
Werty napisał(a):Anarchizm (w wydaniu Bakunina, Kropotkina) w swoich założeniach jest dość bliski marksizmowi :D Szczególnie, że pierwszą międzynarodówkę tworzyli również anarchiści.
Stąd mam pytanie do twórczyni wątku - też należysz do tej bandy?

Należę do bandy wegan i do zielonej hołoty na facebooku :)

Bill Clinton przeszedł na weganizm, nie z miłości do zwierząt tylko dla zdrowia. wprawdzie nie jest to 100% weganizm bo czasem je ryby, no ale ma taką dietę z powodów zdrowotnych a nie etycznych więc nie ma się co dziwić tym rybom.
http://faktydlazdrowia.pl/co-je-bill-cl ... ego-zycie/ obejrzyjcie filmik, jest z napisami, Clinton wymienia co je i tłumaczy jak organizm sam się leczy na diecie roślinnej nieprzetworzonej :D
super, że daje tak dobry przykład innym.
vel veganka
spotkam się we Wrocławiu, kto chętny proszę o pw

przez lukk79 30 lip 2013, 11:53
veganka napisał(a):Bill Clinton przeszedł na weganizm...

a tu jest jeszcze o kilku innych znanych gostkach :smile: http://www.blog.viva.org.pl/2013/07/29/ ... #more-3413

-- 30 lip 2013, 11:55 --

veganka, "ZIELONA HOŁOTA" hehe :)
Pierwszy Romantyk Forum

przez libertynka 30 lip 2013, 12:09
lukk79, Clinton nazywa to "dietą roślinną" lub "bezmięsną, bezmleczną", ciekawe czemu nie przyznaje się do weganizmu ;) może przez te ryby, może nie chce się szufladkować czy identyfikować z weganami. Pozostali panowie z tej 8 chętniej mówią otwarcie wegetarianizm/weganizm. I to się chwali.

A u mnie dziś na obiad quinoa. pies też dostanie :)
vel veganka

przez lukk79 30 lip 2013, 12:20
veganka, chyba jest tak jak piszesz, on nie chce się identyfikować, mnie to w ogóle też drażni bo chciałbym żeby to był taki sam wybór jak np. że ktoś pali lub nie albo jeździ na wakacje tu, a nie gdzie indziej, żeby to było normalne ale wszystko co nowe na początku takie nie jest więc tak to jest. ale racja, że to się chwali ;P
Pierwszy Romantyk Forum

przez libertynka 30 lip 2013, 12:45
pewnie spece od PR-u doradzili mu unikanie słowa weganizm, bo ono jednak wzbudza emocje, zamiast tego używa innych słów i tylko w kontekście zdrowia, nie mówi o zwierzętach, i ok, jeśli ta dieta pozwoliła mu żyć, postawiła go na nogi po operacjach to dobrze, że mówi o tym głośno i ludzie mogą brać przykład. to w dalszym ciągu jest promowanie weganizmu tylko od drugiej strony :) chociaż w jego wydaniu to jest nie tylko weganizm ale przede wszystkim dieta oparta o produkty nieprzetworzone, to ma ogromne znaczenie. zazdroszczę mu kucharza, który robi mu jedzenie ze świeżych, ekologicznych roślin.
w USA jest epidemia otyłości i sporo ludzi umiera na raka i choroby związane ze zła dietą, za parę lat się obudzą, zaczną edukować społeczeństwo, wtedy weganizm nie będzie oszołomstwem tylko zdrowym wyborem. coraz więcej lekarzy o tym mówi i jest coraz więcej badań, choćby "the china study". a więc już nie tylko zwierzęta ale też zdrowie :) i ekologia.
vel veganka

przez poem 30 lip 2013, 16:33
psyche. napisał(a):A lubicie szpinak?

Polubiłam odkąd spróbowałam u koleżanki makaronu ze szpinakiem i serem feta. Papka, którą podawała moja mama nie była zachęcająca. A teraz jemy bardzo często :smile:

przez Anna Maria 01 sie 2013, 16:12
Kupiłam dziś ajwar o którym veganka wspominała. Był przeceniony na 2,75 zł. Jeszcze nie próbowałam ale jestem ciekawa jak smakuje. :D
Anna Maria

przez libertynka 01 sie 2013, 20:10
kasiątko, na co czekasz, smaruj chleb i próbuj :)
vel veganka

przez wysłowiona 01 sie 2013, 20:43
Jem na razie dużo mięsa, ale zastanawiam się nad ułożeniem diety bez niego. Jakieś rady?:)

przez libertynka 01 sie 2013, 20:50
rada: przestań jeść mięso, jedz za to warzywa, owoce, pestki, orzechy, strączki, pieczywo pełnoziarniste i kasze, tłuszcze nierafinowane i więcej nieprzetworzonych niż przetworzonych produktów.
vel veganka

przez L.E. 01 sie 2013, 21:10
veganka, to nie zawsze jest takie proste.
Ja się też zbieram do wyrzucenia mięsa z diety (a ryb w ogóle nie lubię), ale zaczynam od strony praktycznej i szukania zmienników rzeczy, które na prawdę lubię.
Np. czy da się zrobić wegetariański żurek? (pytam całkiem serio) Ale taki, żeby za czymś smakował :D
'Każdy z nas jest łodzią, w której może się z potopem mierzyć,
cało wyjść z burzowej chmury, musi tylko w to uwierzyć"

Sortuj wg