weganie i wegetarianie z forum - łączmy się!

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez lukk79 09 lip 2013, 09:47
abraxas, więc to nie jest dziki pies, chyba, że teraz dzikośc też już podlega dyskusji :roll:
Pierwszy Romantyk Forum

przez kite 09 lip 2013, 09:50
Vian, ja jestem wegetarianką :D a na śniadanie jem jajecznicę ;)
Jah, wyzwól nas, bo pełen nienawiści to czas..

przez lukk79 09 lip 2013, 09:51
nikogo nie nawracam bo nie mam na co, ale nie lubie głupiego gadania tylko po to, że ktoś ma ochote na skonsumowanie tego czy owego i potrzebuje do tegpo wilekiej ideologii, carlosbueno bodajże w którymś momencie powiedział, że jak ma ochotę to je i ma wywalone na ten cały weganizm, to przynajmniej uczciwe jak dla mnie a nie sięganie po coraz to bar5dziej abstrakcyjne bzdury żeby na siłe pokazać jakim to się jest w porządku lub nie

-- 09 lip 2013, 09:52 --

abraxas, śledziłaś wątek w ogóle?
Pierwszy Romantyk Forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez abraxas 09 lip 2013, 09:57
lukk79, aha to myślisz, że jak ludzie oswoiliby takiego psa to od razu zmieniłyby mu się preferencje żywieniowe, wypadłyby kły i żołądek przystosował do trawienia wyłącznie produktów roślinnych. Pies to pies. Wyhoduj własną rasę karmioną wyłącznie produktami roślinnymi to kto wie, może za parę pokoleń Twoje psy będą świetnie żyły na samych roślinach.

A co ma śledzenie wątku do poglądów? Bo tak, czytałam temat i nie wiem co to ma zmienić.
Bywają dni dobre, ale bywają i złe, i te też muszę przyjąć za własne. Są dni, kiedy jestem z kamienia, czasem z żelaza, najczęściej, niestety ze szkła.

przez kite 09 lip 2013, 09:58
mój organizm nie potrzebuje mięsa do przeżycia. pochodzę ze wsi i za dużo już widziałam. zawsze uwielbiałam zwierzęta a czasami te z którymi się bawiłam, dawano mi później na obiad. taki stan rzeczy mi nie odpowiada. skoro nie muszę to nie będę jeść. a na chwilę obecną tak się od mięs odzwyczaiłam że nawet mnie nie ciągnie. plus jest taki że przestałam objadać się śmieciowym żarciem :D

przez lukk79 09 lip 2013, 10:01
gotując pomidorową - zabijam pomidory, gotując rosół - zabijasz kurę, nie widzę w tym wielkiej ideologii a jedynie prosty jak... ciąg przyczynowo-skutkowy, jak komuś z tym dobrze to ok ale nie przestane mówić, że kura ma swój własny interes w tym by żyć i unikać bólu, podobnie zresztą jak pieski i kotki. a właśnie, czy jeśli będę miał ochotę zjeść psa to mogę? poważnie o tym myślę.

-- 09 lip 2013, 10:02 --

że jak ludzie oswoiliby takiego psa to od razu zmieniłyby mu się preferencje żywieniowe

nie, nie od razu
Pierwszy Romantyk Forum

przez abraxas 09 lip 2013, 10:05
lukk79, czyli wolisz zmienić naturę żeby dostosowała się do Twojej ideologii.
Bywają dni dobre, ale bywają i złe, i te też muszę przyjąć za własne. Są dni, kiedy jestem z kamienia, czasem z żelaza, najczęściej, niestety ze szkła.

przez kite 09 lip 2013, 10:06
ja chyba za bardzo się przywiązuję i zaraz moja wyobraźnia zaczyna pracować. patrząc na kawałek mięsa, próbuję sobie wyobrazić jak wyglądał zwierzak. no ale ja całe dzieciństwo łaziłam od krowy do świni a czasem i do konia pozaplatać mu warkoczyki :D rybki, żółwie i kanarki to nie dla mnie.

przez lukk79 09 lip 2013, 10:10
zresztą o czym my tu w ogóle gadamy? setki milionów ludzi na świecie je mięso bez jakiegokolwiek zastanowienia, a my się już psami zajmujemy, no śmieszne, z samych odpadków co ludzie zostawiają te wszystkie psy i koty mogłyby się wyżywić chyba, swoją drogą kupowanie mięsa specjlanie dla psa jest dla mnie kuriozalne (ale dobra nie wypowiadam się, mniejsza z tym, po prostu uważam, że można inaczej pozyskiwać mięso dla nich), moi rodzice karmią odpadkami, gotują mu do tego ryż i warzywa i zjada to od lat, jak by stopniwoo, bardzo pomału zamiast mięsa dodawać mu coś innego to wątpię że tak bardzo by to rozpoznał po czasie, ale to trzeba chcieć cokowliek robić ale lepoiej kupić kolejny kawałek, dobra jak mówiłem nie chce mi sie dyskutować o psach weganach i wegetarianach, <patrz początek posta>.

-- 09 lip 2013, 10:11 --

lukk79, czyli wolisz zmienić naturę żeby dostosowała się do Twojej ideologii.

że co, a z czego to wynika? z której mojej wypowiedzi

-- 09 lip 2013, 10:13 --

zacznijmy od tego że udomowienie psa jest jakimś procesejm i moze wcale w podejsciu "co jest naturalne" wcale naturalnym nie jest. pojęcie naturalne jest zle pojmowane, wszystko jest naturalne na co mamy wpływ, chemia tez jest naturalna, wszystko pochodzi z tego swiata wiec jest naturalne, a psy nie musza polowac wiec nie sa to zadni drapieznicy

-- 09 lip 2013, 10:14 --

kite :great:
Pierwszy Romantyk Forum

przez abraxas 09 lip 2013, 10:18
lukk79, fakt, psy nie muszą polować, mogą zjeść padlinę.

jak by stopniwoo, bardzo pomału zamiast mięsa dodawać mu coś innego to wątpię że tak bardzo by to rozpoznał po czasie

Nie mów, że piszesz poważnie :P

Mimo udomowienia psa, tylu setek stworzonych ras, psy dalej mają żołądki i zęby nie przystosowane do jedzenia samych roślin. Ale widzę tu pole do popisu dla Was.

przez lukk79 09 lip 2013, 10:21
A co ma śledzenie wątku do poglądów? Bo tak, czytałam temat i nie wiem co to ma zmienić.

to ma do rzeczy, ze poziom złej woli osiagnał taki poziom ze wywołało to moje wzburzenie, jesli uwazasz to za brak kultury to Twoja sprawa, nikogo nie obrazilem, los zwierzat jest dla mnie wazniejszy niz nasze wpolczujace wymopwiki i dobre samopoczucie bo im mniej sie zastabnawiamy to mozliwosc utraty dobrego samopoczucia wzrasta - to moje zdanie i nie sadze, zeby to bylo dobre miejsce na takie dyskusje. jesli masz ochote to wejdz na ktores z wege forum i tam na takie tematy toczy sie dyskusja czesto

-- 09 lip 2013, 10:24 --

Nie mów, że piszesz poważnie :P

oczywiscie ze powazne, pewnie ze pole do popisu, szukamy nowych rozwiazan, jesli to zbyt otwarte dla Ciebie to co ja poradze
pasy maja zoladki i kly, nie przesadzaj, co to sa za kły? a zoladek nie jest zdeterminowany na jdzenie miesa, to instynkt czyni miesozerca ale jak sama stwierdzilas psy sa wszystkozerne wiec po co w ogole zadajesz toi pytanie :?
Pierwszy Romantyk Forum

przez libertynka 09 lip 2013, 10:24
panda wielka też ma kły i jest drapieżnikiem, a żre bambus z własnego wyboru. bezsensowna ta dyskusja. niech każdy robi co chce, wedle własnego sumienia i rozumu.
vel veganka
spotkam się we Wrocławiu, kto chętny proszę o pw

przez lukk79 09 lip 2013, 10:36
A wiecie, że świniowate zajmują czwarte miejsce w piramidzie inteligencji na kuli ziemskiej – zaraz po ludziach, małpach naczelnych i waleniach?
Pierwszy Romantyk Forum

przez Vian 09 lip 2013, 10:36
Z pand to tacy weganie jak z mojej mamy - najczęściej wpycha rośliny ale jak jej się trafi mięsko to zjada ze smakiem. ;-)

Ja swojemu psu kupuję specjalnie mięso, dobre, chude mięso, nie żadne przemielone kości, ścięgna i tłuszcz. Gotuję mu to z kaszą lub ryżem i warzywami, dociągnął już 14-tki i ciągle jest energiczny, więc chyba mu to służy. ;-)

-- 09 lip 2013, 10:37 --

lukk79 napisał(a):A wiecie, że świniowate zajmują czwarte miejsce w piramidzie inteligencji na kuli ziemskiej – zaraz po ludziach, małpach naczelnych i waleniach?

Wiemy.
"Niewiele można sobie wyobrazić zagrożeń, którym porządny młotek nie mógłby zaradzić."
Lisbeth Salander

Sortuj wg