weganie i wegetarianie z forum - łączmy się!

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez 0Rh+ 08 lip 2013, 18:06
veganka napisał(a):Nikt tych zwierząt nie torturuje? A to co jest, masaż?

Obrazek
Obrazek
Obrazek

To są ekstremalne przykłady mające na celu potwierdzić Twoje racje. Siekiera ,śrubokręt wskazuje na amatorskie zdjęcie.

przez kite 08 lip 2013, 18:09
aż mi się tu nie chce wchodzić. po co te foty? link nie wystarczy? to wszystko co pokazujesz i opisujesz już wiem ale nie jestem w kondycji pozwalającej oglądać takie obrazki.
Jah, wyzwól nas, bo pełen nienawiści to czas..

przez libertynka 08 lip 2013, 18:10
Dla jednego futra przeciętnej wielkości zabija się 27szopów, 40 soboli, 150gronostajów, 11rysi, 18lisów, 55norek, 100 szynszyli lub 100 wiewiórek.
Zwierzęta zazwyczaj zabija się rano. Są jeszcze wtedy oszołomione snem. Przyzwyczajone do tego, że karmi się je o tej porze, czekają na jedzenie. Chwilę potem zaczynają przeraźliwie piszczeć. Czasem wyć. Tak jakby wiedziały, że to koniec. Metody ich zabijania są różne. Najważniejsze żeby nie zniszczyć futra. Mniejsze zwierzęta, takie jak norki, tchórzofretki czy szynszyle najtaniej i najszybciej dusi się za pomocą spalin lub dwutlenku węgla. Robi się to w specjalnych komorach gazowych. Większym zwierzętom zazwyczaj wkłada się elektrode do odbytu. Metalowy pręt jest pod wysokim napięciem. Właściciele ferm mówią, że zwierzęta tak zabijane nie czują bólu. Ale przyznają, że nie zawsze udaje się je uśmiercić od razu. Czasem zwierzę chce uciec, szarpie się i bolec trafia w jego oko lub bok. Porażone prądem, śmiertelnie przerażone, umiera powoli, w strasznych męczarniach.

http://wobroniezwierzat.blog.onet.pl/20 ... -za-zycie/
vel veganka
spotkam się we Wrocławiu, kto chętny proszę o pw

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Vian 08 lip 2013, 18:11
Nie mam czasu czytać całego tematu, ale co właściwie dzieje się na 1 zdjęciu..? A na 2 to chyba ktoś bardzo nieudolnie oskórował zwierzaka, do wypchania albo na skóry. W miejscach typu Syberia takie obrazki to norma. I spróbuj im powiedzieć, żeby tak nie robili, jak to ich jedyne źródło dochodu (to raz), dwa jak nie będą odstrzeliwać np. wilków, to ich w tych wioskach zeżrą.
"Niewiele można sobie wyobrazić zagrożeń, którym porządny młotek nie mógłby zaradzić."
Lisbeth Salander

przez libertynka 08 lip 2013, 18:12
kite, po to pokazuję, żeby ludzie zobaczyli jak to wygląda na prawdę. bo społeczeństwo wierzy w bajki, że nikt tych zwierząt nie torturuje.
vel veganka

przez 0Rh+ 08 lip 2013, 18:13
veganka napisał(a):nie popieram niszczenia mienia, popieram działania mające na celu wyzwolenie zwierząt i polepszenie ich losu. oni robią różne rzeczy, nie tylko bandyckie. np nazywają ich terrorystami jak pojadą w nocy na fermę norek i wypuszczą je do lasu. norki hodowane na futra! nawet nie do jedzenia tylko żeby jakaś paniusia się lansowała. i jak je wypuszczą to producent wylatuje z biznesu bo ma ileś milionów strat. takie coś popieram. mogliby też niszczyć te wszystkie maszyny do torturowania zwierząt, do uboju rytualnego. czemu nie. nie miałabym nic przeciwko. oni to robią w imieniu zwierząt, bo zwierzęta same się nie mogą obronić.
poza tym wątpię, że oni atakują każdą rzeźnię czy farmę. pewnie wybierają te najgorsze, które rażąco łamią prawa zwierząt, które dają łapówki żeby nikt się nie przyczepił.

Ciekawe ,że nie są prowadzone kampanie na rzecz uwolnienia zwierząt przetrzymywanych przez " kochających " właścicieli w mieszkaniach. Bardzo często ich pupile spędzają całe dnie w zamkniętych mieszkaniach . Kastrowane psy i koty dla wygody ich właścicieli ,to przejaw najwyższej formy miłości.

przez kite 08 lip 2013, 18:15
veganka, myślę że wystarczy link z opisem że zdjęcia drastyczne..

przez 0Rh+ 08 lip 2013, 18:17
veganka napisał(a):kite, po to pokazuję, żeby ludzie zobaczyli jak to wygląda na prawdę. bo społeczeństwo wierzy w bajki, że nikt tych zwierząt nie torturuje.

Pokazujesz zdjęcia które nie maja żadnej wartości dowodowej . Po prostu mają potwierdzić twoją jedynie słuszną rację.

-- 08 lip 2013, 18:20 --

veganka napisał(a):kite, po to pokazuję, żeby ludzie zobaczyli jak to wygląda na prawdę. bo społeczeństwo wierzy w bajki, że nikt tych zwierząt nie torturuje.

Domyślam się ,że kot z Twojego awatara jest przykładem na potwierdzenie wyznawanych przez Ciebie życiowych zasad ?

przez libertynka 08 lip 2013, 18:22
jedźcie na fermę albo do rzeźni, zróbcie real foto i podzielcie się na forum, może wyprowadzicie mnie z błędu.

-- 08 lip 2013, 18:25 --

0Rh+, a co ma do tego kot? i to jeszcze z awatara? w domu mam normalne koty.
vel veganka

przez 0Rh+ 08 lip 2013, 18:32
veganka napisał(a):jedźcie na fermę albo do rzeźni, zróbcie real foto i podzielcie się na forum, może wyprowadzicie mnie z błędu.
-- 08 lip 2013, 18:25 --

0Rh+, a co ma do tego kot? i to jeszcze z awatara? w domu mam normalne koty.

Masz prawo do własnego zdania. Nie mam zamiaru Ciebie zmieniać. ;)

Kot z awatara jest zabawką w rękach ludzi . Ciekawe ,że go wybralaś. ;)

Normalne koty żyją na wolności. ;)

przez Hans 08 lip 2013, 18:44
0Rh+, normalne koty na normalnej wolności, ale zważ, że już od dawna ta wolność nie jest normalna, bo nasz gatunek zachwiał równowagą do tego stopnia, że teraz bez naszego udziału się ta wolność nie obejdzie. Możesz podać argumenty przeciwko sterylizacji zwierząt?
Feed your head
Feed your head

przez Vian 08 lip 2013, 18:51
To wie ktoś, co robią ze zwierzakiem na 1 zdjęciu?
"Niewiele można sobie wyobrazić zagrożeń, którym porządny młotek nie mógłby zaradzić."
Lisbeth Salander

przez 0Rh+ 08 lip 2013, 19:10
Hans napisał(a):0Rh+, normalne koty na normalnej wolności, ale zważ, że już od dawna ta wolność nie jest normalna, bo nasz gatunek zachwiał równowagą do tego stopnia, że teraz bez naszego udziału się ta wolność nie obejdzie. Możesz podać argumenty przeciwko sterylizacji zwierząt?

Zadałem pytanie vegetariance w kontekście jej wojującego veganizmu ;) . Widzę hipokryzję pomiędzy zwalczaniem branży mięsnej ,epatowaniem obrazkami przedstawiającymi wyrwane z kontekstu przejawy prawdopodobnie bezmyślnego barbarzyństwa, a trzymaniem zwierząt w domu dla własnej przyjemności.

Sterylizowanie zwierząt jest działaniem przeciw ich godności ( o której w tym wątku dużo się pisze ).
Każda żywa istota żyje głównie po to ,by utrzymać swój gatunek przy życiu . ;)

-- 08 lip 2013, 19:11 --

Vian napisał(a):To wie ktoś, co robią ze zwierzakiem na 1 zdjęciu?

Na mnie się nie patrz . To nie byłem ja ;)

przez kite 08 lip 2013, 19:14
0Rh+, mało jeszcze kundli w schroniskach? ja mam kotkę i kocura. nie wyobrażam sobie co sezon kolejnych kilku sztuk. na wsi każdy ma zwierzaka i nikt nowych nie szuka. a mój wykastrowany kocur nie lata za 'pannami' dzięki czemu nie jest narażony na pogryzienie przez konkurentów.

Sortuj wg