Cytaty, aforyzmy.. (i inne fajne teksty)

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez Jimmi123 25 lut 2011, 11:49
Pulp Fiction

"Czołem, mały człowieczku... Tyle o tobie słyszałem. Przyjaźniłem się z twoim tatą. Pięć lat przesiedzieliśmy w tym hanojskim piekle. Mam nadzieję, że ty czegoś takiego nie przeżyjesz. Ale kiedy dwóch mężczyzn tak długo znosi wspólną niedolę, jeden czuje się odpowiedzialny za drugiego. Gdybym to ja był tym, który... nie doczekał... Major Coolidge rozmawiałby teraz z moim synem, Jimem. Ale los chciał, żebym to ja rozmawiał z tobą, Butch. Mam coś dla ciebie ten zegarek... został kupiony przez twojego pradziadka podczas I wojny w małym sklepiku w Knoxville, w stanie Tennessee. To był jeden z pierwszych zegarków na rękę. Przedtem używano zegarków kieszonkowych. Kupił go szeregowy E. Coolidge, w dniu wyjazdu do Paryża. Twój pradziadek nosił go przez calutką wojnę. Kiedy zakończył służbę, wrócił do twojej prababci, zdjął zegarek i włożył do puszki po kawie. Pewnego dnia ojczyzna wezwała twego dziadka Dane’a, by jechał za morze i walczył z Niemcami. Tym razem była to II wojna światowa. Twój pradziadek dał synowi zegarek na szczęście. Ale Dane miał mniej szczęścia. Był w piechocie morskiej i zginął z towarzyszami broni na Wake lsland. Dziadek stał w obliczu śmierci. Wiedział o tym. Żaden z tych dzielnych chłopców nie łudził się nadzieją. Na trzy dni przed atakiem Japończyków dziadek poprosił Winockiego, strzelca z samolotu transportowego, obcemu... by zawiózł jego maleńkiemu synkowi, którego nie zdążył zobaczyć, ten złoty zegarek. Trzy dni później dziadek nie żył, ale Winocki dotrzymał słowa. Po wojnie odwiedził twoją babcię, przywożąc maleńkiemu chłopcu złoty zegarek taty. Ten zegarek. Twój tata miał go na ręku, kiedy go zestrzelili nad Hanoi. Trafił do wietnamskiego obozu jenieckiego. Wiedział, że żółtki skonfiskują mu zegarek... że mu go odbiorą. Ale to ty powinieneś go otrzymać. Nie pozwolił, by żółte łapska tknęły dziedzictwo jego synka. Więc schował je w jedynym bezpiecznym miejscu: we własnej dupie. Przez pięć lat nosił zegarek w odbycie, a umierając na czerwonkę, przekazał go mnie. Przez dwa lata ukrywałem ten kawałek metalu we własnej dupie. Wreszcie, po siedmiu latach, odesłano mnie do domu. Teraz... mały człowieczku, zegarek należy do ciebie..."

"– Chcesz bekonu?
– Nie jem wieprzowiny.
– Jesteś Żydem?
– Nie jestem Żydem; Nie lubię świniny, to wszystko.
– Czemu?
– Nie jadam plugawych zwierząt.
– Ale bekon jest pyszny. Schabowe są pyszne.
– Szczur może też, ale nie wezmę skurwiela do ust. Świnie śpią i ryją w gównie. Nie jadam tak durnych zwierząt.
– A pies? Zjada własne gówna.
– Psów też nie jadam."

"– Wymasował jej stopy, zwykły masaż stóp. Mojej matce masuję stopy.
– W poufały sposób dotykał młodej żony Marsellusa. To nie to samo co lizać jej cipę, ale /cenzura/ coś jest na rzeczy.
– Zaraz, /cenzura/. Lizanie jej cipy i masowanie stóp to dwie różne sprawy.
– Nie mówię, że to to samo. Tylko że coś jest na rzeczy.
– Żadne na rzeczy. Masz może inne metody masażu, ale masować pannie stopy i wsadzać jej język to zupełnie inna bajka. Inna książka. Inny /cenzura/ gatunek literacki. Masaż stóp nic nie znaczy.
– A masowałeś kiedyś komuś stopy?
– Nie mów mi o masowaniu. Jestem /cenzura/ mistrzem masażu stóp.
– Dużo masowałeś?
– /cenzura/, pewnie, mam swoją technikę. Nie łaskoczę.
– A masowałeś kiedyś stopy jakiemuś gościowi?
– /cenzura/ się.
– Ilu gościom?
– /cenzura/ się.
– Może mnie byś wymasował, trochę jestem zmęczony.
Stary uważaj. Nie wkurwiaj mnie."
:lol: :lol: :lol:
"Dlaczego zawsze trzeba o czymś rozmawiać, żeby nie było głupio?"

przez lakuda_reaktywacja 25 lut 2011, 15:01
nie bardzo wiem, gdzie umieścić to zdjęcie.. powiedzmy, że podciągnę pod " fajne teksty"..

tort był w kategorii " na rocznicę"
szkoda, że jeszcze jest błąd ortograficzny, no ale nic..
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
lakuda_reaktywacja

przez juz 25 lut 2011, 15:13
"Tanie wino jest dobre, bo jest tanie i dobre"
juz

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Złote myśli

przez napoleon 05 lip 2011, 13:10
"Człowiek napotkawszy przeszkodę, której nie może zniszczyć - zaczyna niszczyć samego siebie"
Ryszard Kapuściński
Ostatnio edytowano 05 lip 2011, 13:16 przez Korba, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Połączone ze zbiorczym wątkiem.

przez Aditi 05 lip 2011, 13:24
'' Sztuka życia polega na tym, by cieszyć się małym, a wytrzymywać najgorsze ''

przez Drewniany 05 lip 2011, 18:20
Niektórzy naukowcy twierdzą że wodór, dlatego że taki rozpowszechniony, jest podstawowym budulcem wszechświata. Zaprzeczam temu. Twierdzę że więcej jest głupoty niż wodoru, i że to ona jest podstawowym budulcem wszechświata.
Frank Zappa
NN, zaburzenia anankastyczne.
Pomóż! Nie bądź obojętny!
http://pajacyk.pl http://www.polskieserce.pl

przez Korba 05 lip 2011, 21:06
"Miłość nie jest ślepa, tylko niedorozwinięta."
Dwóch i pół :mrgreen:
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez darcia999 06 lip 2011, 10:50
Z filmu ,,Stowarzyszenie Umarłych Poetów''

"Zamieszkałem w lesie,
albowiem chciałem żyć świadomie.
Chciałem żyć pełnią życia
i wyssać z niego całą kwintesencję.
Wykorzenić wszystko co nie jest życiem,
bym w chwili śmierci nie odkrył... że nie żyłem"

Henry David Thoreau

przez Miniu_25 23 lut 2012, 18:50
"Dobre chwile dzisiejszego dnia są smutnymi wspomnieniami jutra."

"Kiedy byłem małym chłopcem, płakałem, że nie mam butów na stopach. Przestałem płakać, kiedy zobaczyłem dziecko, które płacze, bo nie ma stóp."

Oba - Bob Marley

przez Sabaidee 23 lut 2012, 18:59
Bardzo ważny dla mnie cytat:

Kod: Zaznacz cały
...przypisując zbyt wielkie znaczenie pięknym czynom, składa się pośrednio hołd złu. Pozwala się bowiem wówczas przypuszczać, że piękne czyny mają tak wysoką cenę dlatego, że są rzadkie, gdy niegodziwość i obojętność bywają znacznie częściej motorami działań ludzkich. Jest to pogląd, którego nie podziela narrator. Zło na świecie płynie niemal zawsze z niewiedzy, dobra zaś wola może wyrządzić tyleż szkód co niegodziwość, jeśli nie jest oświecona. Ludzie są raczej dobrzy niż źli, i w gruncie rzeczy nie o to chodzi. Ale nie wiedzą w mniejszym lub w większym stopniu; jeśli zaś mowa o tym, co nazywa się cnotą lub występkiem, najbardziej rozpaczliwym występkiem jest niewiedza, która mniema, że wie wszystko, i czuje się wówczas upoważniona do zabijania. Dusza mordercy jest ślepa i bez największej jasności widzenia nie ma prawdziwej dobroci ani miłości.

Albert Camus - Dżuma
Sabaidee

przez cama 05 mar 2012, 20:38
„Dlaczego wszystko obraca się przeciwko mnie? Bo sama jestem przeciwko sobie. Niszczę się systematycznie, nie daję sobie żadnej szansy. Dokonuję okrutnego mordu na sobie.”

„Bo jaki jesteś ty, mój świecie? Niby wszystko takie proste, wszystko ma swoje określone miejsce. Tylko, że ja nic z tego nie rozumiem albo rozumiem, kiedy jest już za późno.”

„Hemingway napisał, że człowiek nie jest stworzony do klęski. A przecież i on popełnił samobójstwo.”

Barbara Rosiek - Pamiętnik narkomanki
"Czuję, że umieram z samotności, z miłości, z rozpaczy, z nienawiści - ze wszystkiego, co może mi zaoferować ten świat."

„Diable, ty głupku, jeżeli się powieszę, to kogo będziesz dręczył?”

przez Sabaidee 18 mar 2012, 23:22
"Wśród serdecznych przyjaciół psy zająca zjadły"
Sabaidee

przez pustkaa 20 mar 2012, 00:58
"Czasami czuję się jak marna, słaba trzcina,
Którą z łatwością zimny wiatr jak chce wygina,
Czasami tracę wiarę we wszystko co robię,
Złe zdanie mam o ludziach, fatalne o sobie.
Panie, nie pozwól długo pozostawać mi w tym stanie,
Wiem przeznaczone do spełnienia tutaj mam zadanie.
Otwórz szeroko oczy, żebym mogła widzieć więcej,
Rozśpiewaj moją duszę, rozpal ogniem serce..."

Marika - Siła ognia

-- 20 mar 2012, 20:04 --

Wszystkie cytaty z książki "Powiedz, że nic mi nie jest" - Rossie Rushton

"Mam ochotę powiedzieć jej, że Bóg dał sobie ze mną spokój już dawno temu, ale nie mam siły. Uśmiecham się tylko słabo i znów zaczynam biec."

"A w ciągu tych ostatnich kilku tygodni czuję się, jakbym zaliczył wycieczkę do piekła i z powrotem."

"Czuję, jak spływa na mnie cudownie ciepły pomarańczowy obłok, jakby chmura z tropikalnej wyspy. Zamykam oczy i wyobrażam sobie jak by to było leżeć sobie teraz w hamaku rozpiętym między dwiema palmami, kołysząc się w rytm morskiej bryzy i zajadając największe na świecie lody. Na wyspie nie ma nikogo poza mną, nikogo, kto stwierdziłby, czy jestem zdrowa cyz szalona. Tylko ja - dryfuję na pomarańczowej chmurze..."

"Tym razem widzę nad sobą czarna chmurę, a te nie należą do przyjemnych. Napływa nad moją głowę, a ja staram się nie zwracać na nie uwagi. Nie należy wdrapywać się na czarne chmury i pozwalać im się porywać; należy unikać ich jak zarazy.
(...)
Chmura rozrasta się; przyćmiewa światło i nadaje powietrzu stęchłą woń. Opieram głowę na rękach i gapię się na książkę. Oto jedna z zalet posiadania długich włosów: mogą służyć za zasłonę, która nie pozwala ludziom patrzeć w twarz.
(...)
Chmura zbliża się. Osiada na czubku mojej głowy i czuje, jak pulsują mi skronie.
- depresja, niepokój, ataki paniki, schizofrenia - wszystkie one są formami..."
Mówisz o miłości i sprawiasz mi ból
Ja śnie o wolności i bardzo chcę żyć...

przez Kuba 1994 25 lip 2012, 22:51
"Kiedy widzę piękną dziewczynę idącą ulicą, myślę o dwóch rzeczach. Część mnie pragnie umówić się z nią, rozmawiać z nią, być miłym i słodkim i traktować ją dobrze. Druga część myśli: 'Ciekawe, jak jej głowa wyglądałaby nabita na kij' " - Ed Gin

I 2 ten co mam w podpisie:

"Seks z żywymi ludźmi nie jest zbyt dobry, bo zawsze mogą wstać i sobie pójść." Jeffrey Dahmer

Od niedawna się interesuję seryjnymi mordercami. Ci są moimi ulubionymi - jeśli można tak to nazwać.

Sortuj wg