jakie jajka spożywacie?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

jakie jajka spożywacie?

przez halenore 29 mar 2013, 23:32
Czekoladowe :P
My mother said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Natręt Gramatyczny

jakie jajka spożywacie?

przez zmienny 29 mar 2013, 23:33
powiem wam mnie wkurviaja ludzie co neguja obroncow zwierzat, na zasadzie, jesz mieso, pijesz mleko i ze niby wtedy czlowiek nie powinien sie odzywac w sprawie np. zlego traktowania zwierzat, to tylko pajace co chca udawac inteligentow tak gadaja...
zmienny

jakie jajka spożywacie?

przez carlosbueno 29 mar 2013, 23:33
Nie mięso, ale produkt odzwierzęcy, którego nie spożywają tak jak np. mleka czy miodu.
wiem tylko tak żartowałem. A co do jajek to ja jem jak najbardziej naturalne z własnego wolnego wybiegu, kury mają u nas fajowo tylko czasami lis, kuna, pies im życie uprzykrza i istnieje ryzyko nagłej śmierci.
Największy Forumowy Maruda

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

jakie jajka spożywacie?

przez papillon 29 mar 2013, 23:44
zmienny napisał(a):powiem wam mnie wkurviaja ludzie co neguja obroncow zwierzat, na zasadzie, jesz mieso, pijesz mleko i ze niby wtedy czlowiek nie powinien sie odzywac w sprawie np. zlego traktowania zwierzat, to tylko pajace co chca udawac inteligentow tak gadaja...

Dokładnie, generalnie 95% środowiska ekologów to oszołomstwo i hipokryzja. Znam osoby, mocno angażują się w różne akcje przeciwko ubojowi halal czy dramatycznemu poziomowy przewozu zwierząt, a mimo to są wielkimi fanami jedzenia mięsa. I tak robią dużo więcej niż większość wegan, którzy potrafią tylko agitować przeciw mięsożercom.

carlosbueno napisał(a):
Nie mięso, ale produkt odzwierzęcy, którego nie spożywają tak jak np. mleka czy miodu.
wiem tylko tak żartowałem. A co do jajek to ja jem jak najbardziej naturalne z własnego wolnego wybiegu, kury mają u nas fajowo tylko czasami lis, kuna, pies im życie uprzykrza i istnieje ryzyko nagłej śmierci.

Ja biorę zazwyczaj od ciotki, tylko w zimie jest kiepsko bo się nie niosą, pozostają te wolno wybiegowe. I tak zawsze jak je jem to mam jakieś przeczucie, że ktoś mnie oszukuje i pewnie sprzedaje te fermowe tylko z innym opakowaniu i droższe ;)

jakie jajka spożywacie?

przez carlosbueno 29 mar 2013, 23:55
Ja biorę zazwyczaj od ciotki, tylko w zimie jest kiepsko bo się nie niosą, pozostają te wolno wybiegowe. I tak zawsze jak je jem to mam jakieś przeczucie, że ktoś mnie oszukuje i pewnie sprzedaje te fermowe tylko z innym opakowaniu i droższe ;)
też bym miał takie przeczucie jakbym kupował, wiem że nawet dodają coś żeby żółtko było ciemniejsze. Nasze jajka to są wręcz pomarańczowe no ale ich nie barwimy, a kury nawet teraz łażą coś i w śniegu wygrzebują, no ale paszę też dostają jeszcze ale wiosną( prawdziwą) i latem to na tym co same znajda jadą.

-- 30 mar 2013, 00:05 --

mi tam do ekologizmu daleko, ale jestem wielkim przeciwnikiem uboju halal, z jakiej racji dawać jakimś grupom religijnym a w szczególności islamistom specjalne prawa. W tzw cywilizowanym świecie przyjęto że zwierzęta należy humanitarnie traktować ale religia może zawiesić to prawo. Z radością przeczytałem że wykryto w 40% wołowiny czy jagnięciny którą jedzą muzułmanie wieprzowinę i na pewno nie była halal. ;)
Największy Forumowy Maruda

jakie jajka spożywacie?

przez ladywind 30 mar 2013, 02:04
nieprzeterminowane ;)
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

jakie jajka spożywacie?

przez Viii 26 kwi 2013, 11:18
Ze wsi - od mojej cioci mam :)

Różnice:
- kolor - są żółciejsze :great:
- wielkość - są większe (czasami skorupka jest chropowata) :great:
- smak - no bez jaj (nie ma porównania, jaja od kury na paszy to gówno) :great:

jakie jajka spożywacie?

przez bigfish 26 kwi 2013, 11:21
kurze

jakie jajka spożywacie?

przez Kalebx3 26 kwi 2013, 12:07
Dokładnie, generalnie 95% środowiska ekologów to oszołomstwo i hipokryzja. Znam osoby, mocno angażują się w różne akcje przeciwko ubojowi halal czy dramatycznemu poziomowy przewozu zwierząt, a mimo to są wielkimi fanami jedzenia mięsa. I tak robią dużo więcej niż większość wegan, którzy potrafią tylko agitować przeciw mięsożercom.

Zgadzam się z Tobą Papilon. To szumowiny i cepy! A najbardziej ten typ od przestrzegania praw zwierząt.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

jakie jajka spożywacie?

przez linka 26 kwi 2013, 17:51
Oni samym tym, że nie jedzą takich jajek (mięsa itd) biorą udział w ochronie zwierząt panowie ......
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

jakie jajka spożywacie?

przez Sorrow 26 kwi 2013, 18:37
carlosbueno napisał(a):Z radością przeczytałem że wykryto w 40% wołowiny czy jagnięciny którą jedzą muzułmanie wieprzowinę i na pewno nie była halal. ;)

Akurat w tym nie ma żadnych powodów do radości bo to tylko znaczy że 40% producentów jest oszustami.

jakie jajka spożywacie?

przez bittersweet 26 kwi 2013, 19:37
Jesli juz musze kupić w sklepie, to tylko z wybiegu i świeże. Ale i tak zawsze mam wątpliwości, jak jest naprawdę. Nie lubię jaj innych zwierząt niż kury, brzydzi mnie kawior i wynalazki typu jaja ślimaków. Przepiórcze jeszcze mogą byc , ale nie widze różnicy w smaku do kurzych. Pewnie tez pochodzą z jakiegos ptasiego wiezienia :?
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

jakie jajka spożywacie?

przez nieboszczyk 26 kwi 2013, 19:55
bittersweet, przepiórcze są tylko z chowu klatkowego.będąc w UK zauważyłem że tam niema jajek klatkowych ani śćółkowych.najgorszy gatunek to wolnowybiegowe a dominują ekologiczne
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

jakie jajka spożywacie?

przez Anna Maria 20 maja 2013, 23:21
Zdjęcie kury z chowu klatkowego.

"Dzień dobry, jestem kurą z chowu klatkowego. Mieszkam w klatce tak małej, że nie mogę rozprostować skrzydeł. Jestem zmuszona stać dzień i noc na podłożu z drucianej siatki, która boleśnie przecina moje stopy. Ściany klatki odrywają pióra, tworząc pęcherze, które nigdy nie są leczone. Gdy się urodziłam, mężczyzna chwycił mnie i ściął część mojego dzioba gorącym żelazem, a moi mali bracia zostali wrzuceni do worków na śmieci, do młynka, do gazu jako bezużyteczne. Jest nasz dużo, bardzo dużo, siedzimy w ciemnym baraku, nigdy nie widziałam słońca, nieba, trawy...

W naturze jestem towarzyska, wesoła. Lubie wędrować, grzebąc w ziemi w poszukiwaniu pożywienia, wygrzewać sie na słoneczku."

W całej Unii Europejskiej od 1 stycznia 2012 roku zakazano sprzedaży jaj z chowu klatkowego. W całej UE... prócz Polski, która poniesie przez to ogromne kary finansowe. Naukowcy żywieniowi, obserwatorzy, a także obrońcy zwierząt uznali, że jajka pochodzące z chowu klatkowego są jakościowo gorsze od jajek pochodzących z wolnego wybiegu. Nie wspominając oczywiście o warunkach, w jakich te zwierzęta przebywają i znoszą jaja...

Mnie poraziło :why:
Anna Maria

Sortuj wg