E-wuś a poufność informacji o leczeniu psychiatrycznym

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez linka 22 mar 2013, 19:51
Lilith, Ale wiesz dobrze, że ludzie gadali, gadają i gadać będą - należy im współczuć, że mają tak smętne życie że zajmują się życiem innych :/
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez bittersweet 22 mar 2013, 19:53
Poza tym nie chcę nic mówić ale na takie sprawy się reaguje - gdyby zdarzyło mi się coś takiego można pisać skargi

Żeby napisać skargę, to trzeba wiedzieć, kto wyniósł jakieś poufne informacje. Jeśli będą w systemie, do którego wiele osób będzie miało dostęp, to po pierwsze - trudno będzie dojść, kto jest źródłem przecieku, po drugie przez to własnie plotkarze będą się czuli bezkarni....
Kolejna sprawa, jeśli nie chce żeby o czymś mówiono, to nie będę miała ochoty pisać skargi w tej sprawie, bo efekt będzie dokładnie odwrotny. Cała rzecz się nagłośni :?
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

przez Artemizja 22 mar 2013, 20:08
linka, wiem. Żal mi tego typu ludzi, bo są tak naprawdę sfrustrowani i nieszczęśliwi, bo własne życie chyba zbyt wiele im nie dało. To jednak nie zmienia faktu, że potrafią zamienić cudze życie w piekiełko :(
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez schatten 06 paź 2013, 20:03
Pozwolę sobie odświeżyć wątek. W jednym z wcześniejszych postów pojawiła się informacja o systemie ZIP (http://zip.nfz.gov.pl). Tak się składa, iż wyrobiłem sobie do tego dostęp (~5 min w oddziale NFZ nie licząc chwili w kolejce) i trochę jestem zmartwiony. W systemie można odczytać co do dnia, kiedy się było na wizycie u psychiatry, kiedy na sesji u psychoterapeuty, wizyty u innych lekarzy, leczenie w szpitalu a nawet nazwy leków kupowanych na recepty. Przy połączeniu tego z innymi systemami może być naprawdę nieciekawie... a jakby odpukać ktoś się tam włamał i powyciągał dane ludzi to już w ogóle "wesoło". Wprawdzie w systemie logujemy się numerem niepowiązanym z danymi oraz nigdzie na stronie nie ma naszych danych (np. PESELu), ale wewnątrz oprogramowania musi istnieć relacja pozwalająca na powiązanie konta z konkretną osobą w bazie ... miejmy nadzieję że chociaż robili to kumaci programiści i zapewnili stosowną separację...
No love left in me, no eyes to see the heaven beside me...

przez libertynka 07 paź 2013, 16:29
ja ostatnio zakładałam kartę u psychiatry to kazali mi wpisać miejsce pracy i wykonywany zawód, pytam się tej baby czy muszę to wpisywać i dlaczego, odpowiedziała tonem WIELCE oburzonym, że przecież te dane są poufne!
a ch*j mnie obchodzi jakie są, ja nie chcę ich podawać. napisałam tak, żeby nie skłamać ale żeby prawdy też nie podać. jeszcze tylko brakuje, żeby do systemu to przenieśli i wtedy to już wszyscy będą wiedzieć.
vel veganka
spotkam się we Wrocławiu, kto chętny proszę o pw

przez wiejskifilozof 08 paź 2013, 09:59
Ja jestem w tym EWUŚ.Mam nadzieję,że pół Polski nie wie o tym.

Sortuj wg