prezentacja z polskiego,teorie psychologiczne

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez abraxas 19 mar 2013, 21:37
No to trzeba iść do kogoś innego, kto pomoże.
Bywają dni dobre, ale bywają i złe, i te też muszę przyjąć za własne. Są dni, kiedy jestem z kamienia, czasem z żelaza, najczęściej, niestety ze szkła.

przez oohwowlovely 19 mar 2013, 21:42
kopfschmerz, co wy tak pozno ta bibliografie oddajecie? jja musialam juz na 14 oddac
temat przyznam trudny, moze idz do jakiejs nauczycielki z gimnazjum zeby ci napisala i jej zaplacisz?
ja mam temat w miare prosty, ale nie mam pojecia jak mam sie zabrac do tego pisania..
oohwowlovely

przez Snejana 19 mar 2013, 22:01
Nie jestem pewna czy dobrze zrozumialam temat, jest ogolnie dość enigmatyczny, ale z lektur nasuwa mi się na myśl szaleństwo Raskolnikowa w Zbrodni i Karze, może by pasowało :D Myślę, że trzeba szukać wsrod ksiazek w ktorych mowa o roznych problemach psychicznych, albo poprostu wziac jakas ksiazke i omowic jej głownego bohatera, jego sposoby postepowania i co nim kierowało, taka jakby "psychoanaliza" można tez poczytac o autorze, co nim kierowało, okolicznosciach powstania itp. Np. Prus w Lalce stowrzył postać Izabeli na podst. typowych panienek z dobrego domu, ktore nie nadawaly sie do zadnej pracy, był zazwyczaj puste, leżały i pachniały łamiąc facetom serca ;)
Nie jestem pewna oczywiscie, tak teraz przyszło mi do glowy, zrobisz jak uważasz ;)
"I czemu głupi człowiek czepia się tak uparcie popełnionej omyłki, czemu poraniony, pokaleczony, świadomy, że idzie złą drogą brnie wciąż dalej, ciągle się łudząc, że to może nie była omyłka?"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez oohwowlovely 19 mar 2013, 22:06
Raskolnikow tez mi sie wydaje ,ze pasuje
mozesz tez wziasc Wertera z "Cierpien mlodego Wertera" albo Opowiadania Tadeusza Borowskiego
oohwowlovely

przez monk.2000 19 mar 2013, 22:06
Też mi przeszło przez głowę to co pisała Snejana.
A np. Cierpienia Młodego Wertera, koleś też miał jakieś zaburzenia depresyjne itp.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

przez oohwowlovely 19 mar 2013, 22:24
mozesz tez dac Cezerego Baryke z Przedwiosnia. Opisac jak strata rodziców wplyneła na jego psychike
oohwowlovely

przez Snejana 19 mar 2013, 22:28
o Werter to chyba jeszcze lepszy przykład niż Raskolnikow :D Jeszcze mi teraz przyszedl do głowy Pamietnik narkomanki czy Dzieci z dworca zoo, a z poza listy lektur to jest jeszcze Lot nad kukułczym gniazdem, jakby wygooglowac to jest sporo ksiazek o osobach psychicznych, nie taki ciężki ten temat jakby sie zastanowić i ciekawy :D
"I czemu głupi człowiek czepia się tak uparcie popełnionej omyłki, czemu poraniony, pokaleczony, świadomy, że idzie złą drogą brnie wciąż dalej, ciągle się łudząc, że to może nie była omyłka?"

przez oohwowlovely 19 mar 2013, 22:33
jeszcze Zenon Ziembiewicz z Granicy popełnił samobojstwo
oohwowlovely

Sortuj wg