prezentacja z polskiego,teorie psychologiczne

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez kopfschmerz 16 mar 2013, 15:33
Witam,
Mam problem i pomyślałam, że może ktoś na tym forum będzie w stanie mi choćby troszkę pomóc.
Wybrałam na prezentację ustną temat: "Znaczenie i wpływ teorii psychologicznych na kreowanie wizerunku bohatera literackiego. Omów zagadnienie na wybranych przykładach."
Niedługo muszę oddać już bibliografię, a ja dalej nie wiem od czego zacząć, na jakie teorie psychologiczne się powołać i jakie wybrać książki.
Proszę pomóżcie!:)

przez depresyjny86 16 mar 2013, 17:39
To co ludzie,pomożemy koleżance?
:)

przez acherontia-styx 16 mar 2013, 18:43
kopfschmerz, wybrałaś temat nie mając o nim zielonego pojęcia? :roll: :hide:
Świat zwariował, a wielu z nas wraz z nim...
Jemy szybko, pracujemy szybko, odpoczywamy szybko...
i umieramy zaskoczeni, że nasze życie już się skończyło.

Sertralinum 200mg
Quetiapinum 75mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez *Wiola* 16 mar 2013, 18:52
depresyjny86 napisał(a):To co ludzie,pomożemy koleżance?

pomagaj, :great:
Moderator

przez kopfschmerz 16 mar 2013, 23:26
leaslie napisał(a):kopfschmerz, wybrałaś temat nie mając o nim zielonego pojęcia? :roll: :hide:

Nie, nie wybrałam tematu o którym nie mam pojęcia, ale nie wiem co najlepiej by pasowało, bo chciałabym aby praca była dobrze oceniona

przez depresyjny86 17 mar 2013, 02:12
Wiola ale w grupie rażniej :mrgreen:

przez *Wiola* 17 mar 2013, 02:15
depresyjny86, Ale ja maturę pisałam 25 lat temu , więc nawet jakbym chciała to nie mogę. Ty za to jak najbardziej ;)
Moderator

przez depresyjny86 17 mar 2013, 02:17
A masz jeszcze możliwość zmiany tego tematu? Bo przyznam szczerze,że......ten temat strasznie ciężki jest,bo jaki wpływ teorie mogą mieć na wizerunek bohatera literackiego jakiegokolwiek?
To pisarze - tworząc daną postać musieliby mieć w głowie cały obraz psychologiczny postaci.A wątpie,żeby np. Szekspir kierował się teoriami psychologicznymi tworząc np. Hamleta,bo owych teorii jeszcze nie było;p

przez kopfschmerz 17 mar 2013, 11:45
depresyjny86 napisał(a):A masz jeszcze możliwość zmiany tego tematu? Bo przyznam szczerze,że......ten temat strasznie ciężki jest,bo jaki wpływ teorie mogą mieć na wizerunek bohatera literackiego jakiegokolwiek?
To pisarze - tworząc daną postać musieliby mieć w głowie cały obraz psychologiczny postaci.A wątpie,żeby np. Szekspir kierował się teoriami psychologicznymi tworząc np. Hamleta,bo owych teorii jeszcze nie było;p

Niestety nie mam już możliwości zmiany :D
Mi ten temat bardzo się spodobał, interesujący, ale jak przyszło do pisania.. to bardzo trudny

przez abraxas 17 mar 2013, 15:33
kopfschmerz, tak naprawdę to polonista powinien Cię nakierować, które książki wybrać, żeby praca była dobra, a nie my...
Bywają dni dobre, ale bywają i złe, i te też muszę przyjąć za własne. Są dni, kiedy jestem z kamienia, czasem z żelaza, najczęściej, niestety ze szkła.

przez depresyjny86 19 mar 2013, 01:30
abraxas - mam nadzieję,że nie żartowałeś z tym polonistą :).Moja polonistka w żaden sposób nie nakierowała mnie na temat ani nie pomagała mi w niczym : mieliśmy listę 50 tematów do wyboru.......i nie dość,że żaden temat mi nie pasował ( :mrgreen: ),to jeszcze potem okazało się,że jak chciałem wybrać dany temat,to okazywało się,że z 20 osób wybrało też ten sam temat i musiałem z niego zrezygnować....I w końcu dorwałem się do jakiegoś tematu i z pomocą innej polonistki przygotowałem się do matury.

przez abraxas 19 mar 2013, 10:04
depresyjny86, ale mówisz o czymś zupełnie innym. Temat to i ja sama wybrałam bo nie widzę powodu, żeby ktoś mnie nakierowywał, w końcu wypada wybrać coś, co nas interesuje. Ale po wybraniu tematu, jeśli nie jest on prosty, trzeba porozmawiać z polonistą jak on to widzi.
Bywają dni dobre, ale bywają i złe, i te też muszę przyjąć za własne. Są dni, kiedy jestem z kamienia, czasem z żelaza, najczęściej, niestety ze szkła.

przez depresyjny86 19 mar 2013, 19:18
Źle to napisałem.Miałem na myśli,że oprócz ogólnych problemów z wyborem tematu,to na dodatek moja polonistka w ogóle nam nie pomagała,nie mówiła jak to widzi itp.

przez kopfschmerz 19 mar 2013, 20:58
nam też nikt nie pomaga..:D

depresyjny86 napisał(a):Źle to napisałem.Miałem na myśli,że oprócz ogólnych problemów z wyborem tematu,to na dodatek moja polonistka w ogóle nam nie pomagała,nie mówiła jak to widzi itp.

Sortuj wg