I jak tu się nie wstydzić, że jest się człowiekiem...

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez Aranjani 10 mar 2013, 17:24
Saiga, rozumiem.

Raksza, są masz racje. Ja nie generalizuje co już zaznaczyłam. Ale jakby nie było... jesteśmy okrutnym gatunkiem.
Aranjani

przez eresthe 10 mar 2013, 17:29
Aranjani, Ale to nie powód do wstydu 'bycia człowiekiem'.
Zwyrodnialcy powinni się wstydzić.
eresthe

przez Aranjani 10 mar 2013, 17:38
eresthe, dla mnie jest. mnie tez nazywają człowiekiem, tak samo jak tych zwyrodnialców. I tak samo jak oni należę do tego gatunku.
Aranjani

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez vifi 10 mar 2013, 17:44
Zwierzęta też zabijają na różne sposoby, nie koniecznie lekkie. Mamy też instynkty podobne do zwierząt tylko że możemy je kontrolować. Podobnie mamy też uczucia jakieś opieki/troski w stosunku do niektórych zwierząt i idąc za nimi możemy ... zabić człowieka. Czy nasze człowieczeństwo jest tu winne?

przez Aranjani 10 mar 2013, 17:51
Tylko, że my ludzie uważamy siebie za nadgatunek. Ciekawe kto na to pozwolił ?
Aranjani

przez zmienny 10 mar 2013, 17:55
vifi, co innego instynkt a co innego swiadome krzywdzenie dla glupich celow, samoswiadomosc, zdolnosc do myslenia abstrakcyjnego, wiaze sie z pewna odpowiedzialnoscia, mozna ja wykorzystac do czynienia dobra i zla, jesli do zla to czlowiek jest wtedy gorszym zwierzeciem dla mnie.
zmienny

przez Aranjani 10 mar 2013, 17:56
zmienny, pięknie to napisałeś :)

-- 10 mar 2013, 18:03 --

znałam kiedys człowieka, który tytułował się myśliwym... a był tak na prawdę zabójcą. Strzelał do wszystkiego co się poruszyło... potrafił przynieść z "polowania" 6 danieli i 20 zajęcy... wstyd mi... bo ten człowiek był moim dziadkiem
Aranjani

przez Anna Maria 10 mar 2013, 20:42
eresthe napisał(a):A dzisiaj co na obiad? Schabowy?
BEZ PRZESADY!!!

no właśnie,schizofrenia społeczna,oburzają się na martwe zwierzęta a wcinają kiełbachy
Anna Maria

przez Lord Kapucyn 10 mar 2013, 20:53
Co innego zabijać zwierzęta dla przyjemności, dla sportu, dla pozyskania surowców, dla trofeów, z wrodzonego sadyzmu, znęcać się nad nimi, stosować przemoc, okaleczać, torturować, sprawiać ból - TEMU jestem jak najbardziej PRZECIW!, a co innego- zabijać je dla pożywienia w cywilizowanych warunkach. Dlatego np. mój sprzeciw budzi obój halal czy zmechanizowany chów masowy. Oczywiście można powiedzieć, że człowiek zabijać zwierząt dla pożywienia też nie musi, bo równie dobrze może żyć jako roślinożerca. Ale prawda jest taka, że wielu ludzi kocha zwierzęta, ale nie każdy obrońca praw zwierząt jest wegetarianinem.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Sorrow 11 mar 2013, 00:50
Nikt nie zrobił z tej sarny schabowego. Bezsensowne trzebienie zwierzyny dla zabawy jest samobójczo głupie.

zmienny napisał(a):Sorrow, co to za koncepcje podludzi, ostatnio cos pisales o jakichs czaszkach, prehistorycznych ludziach, to chodzi o to samo?

No, też. Ale ogólnie też.

przez vifi 11 mar 2013, 16:43
Koty czasami potrafią się "pobawić" umierającą myszą, inne zwierzęta potrafią zjadać inne żywcem itp. Właściwie to mam wrażenie że to znęcanie się nad zwierzętami jest raczej czymś zwierzęcym niż ludzkim. Gdybyśmy nie byli ludźmi tylko jakimiś małpami z wyższym IQ to nie wiem czy nie byłoby gorzej bo nie mielibyśmy żadnych ludzkich hamulców. Każde zwierzę dąży do przyjemności, ale człowiek się zastanawia albo i nie.
W ogóle bycie człowiekiem bywa trudne.

przez znudzona-ona 11 mar 2013, 16:55
ale koty i inne zwierzęta nie robią tego z pełną świadomością, że sprawiają ból/cierpienie drugiemu zwierzęciu. Ludzie mają taką świadomości, że zadają ból i co z tego? niestety, zawsze znajdzie się jakiś h*j, który będzie czerpał chorą satysfakcję ze sprawiania bólu istocie słabszej, która się nie może bronić.
Małgorzata. Pomagam w angielskim.

przez vifi 14 mar 2013, 23:14
Właściwie to wydaje mi się że ta satysfakcja jest bardziej zwierzęca niż ludzka. Mam wrażenie że kiedy krzywdzimy słabszych to bardziej brakuje nam człowieczeństwa a nie jakiś zdrowych zwierzęcych instynktów.
Czyli w zasadzie moglibyśmy się wstydzić jak mało jest w nas człowieczeństwa a nie dlatego że jesteśmy ludźmi a nie np. jeżem. Chociaż chyba nie ma ogólnej zgody na to że człowiek jest z natury dobry, to jednak mówi się o człowieczeństwie kogoś właśnie w takim kontekście.
Trochę pogmatwałem. Nie wiem co o tym myślicie?

przez znudzona-ona 14 mar 2013, 23:20
dla mnie ta kwestia jest akurat czarno-biała. zwierzęta kierują się instynktem, nie zabijają po to żeby popatrzeć jak druga istota cierpi tylko aby zdobyć pożywienie, nauczyć się polować, bronić młodych itp. człowiek, niestety, kieruje się jakąś chorą ciekawością i bezcelowym okrucieństwem i na przykład potrafi przykuć psa do kaloryfera, głodzić go, bić i kopać regularnie i na dodatek przyznać się do tego bez skrępowania bo nie widzi w tym nic złego.
Małgorzata. Pomagam w angielskim.

Sortuj wg