Nasze Sny

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Nasze Sny

przez khaleesi 03 lut 2014, 17:55
mothyl, szczury kojarzą mi się z inteligencją i lojalnością

-- 03 lut 2014, 17:57 --

Ostatniej nocy śnił mi się basen
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Nasze Sny

przez wiejskifilozof 04 lut 2014, 10:57
Miałem taki dziwny sen,trudno to wyjaśnić ale chyba śnił mi się po raz drugi.Urocza,blondynka w wieku 38-42 lata, owinięta w blachę, zaczęła mnie podrywać.Z dobrym skutkiem.

Nasze Sny

przez mothyl 05 lut 2014, 11:07
khaleesi, a w jakim kontekście Ci się śniły?
"We all make choices. But in the end, our choices make us."
―Andrew Ryan (Bioshock)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Nasze Sny

przez cyklopka 05 lut 2014, 18:35
mothyl napisał(a):khaleesi, nie wierz sennikom! :) O tym co symbolizował szczur w Twoim śnie decydują przede wszystkim dwa czynniki: z czym Tobie samej szczur się kojarzy, i w jakim kontekście widziałaś to zwierzę we śnie.

Jeśli chodzi o interpretację snów, to ja jestem bardziej ze szkoły Freuda (rozpracowujemy sen skojarzeniami) niż senników, bo senniki są częściowo oparte na przesądach. Przykładowo w senniku kot może być kojarzony z pechem albo fałszem, a dla osoby, która opiekuje się kotami może być szczerym przyjacielem, albo po prostu bodźcem codziennym, bez znaczenia w snach.

Mnie się bardzo często śnią szatnie, łazienki, baseny. Wydaje mi się, że te miejsca zestawiają to co intymne, z tym co publiczne.
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

Nasze Sny

przez mothyl 06 lut 2014, 11:52
Vi vi, dokładnie to mam na myśli :) Freud, jako twórca pierwotnej koncepcji psychoanalizy zaczął interpretować sny, głównie w celu odnalezienia jakichś ukrytych pragnień seksualnych. Osobiście wolę szkołę Junga, choć i jego niejedna koncepcja została zweryfikowana przez następców.
―Andrew Ryan (Bioshock)

Nasze Sny

przez cyklopka 06 lut 2014, 12:15
Ja tylko kwestionuję założenie, że u podstawy każdego snu leżą pragnienia, bo sądzę, że mogą też leżeć obawy (w końcu jestem lękowcem). W każdym razie samodzielna analiza snów i przejęzyczeń (albo złych przeczytań) na podstawie skojarzeń sprawdza się bardzo dobrze. Najciekawsze, że symbolika w snach funkcjonuje bardzo podobnie do metafor w literaturze i poezji - łączy i przenosi różne pojęcia.
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

Nasze Sny

przez mothyl 06 lut 2014, 12:44
Zgadzam się totalnie.
―Andrew Ryan (Bioshock)

Nasze Sny

przez *Ai* 07 lut 2014, 18:46
Śniły mi się odwiedziny nieznajomej transetki. Zorientowałam się, że przyjechała wymienić się sukienkami, kiedy zauważyłam prawie pustą szafę i kilka kolorowych wdzianek. Zawróciłam ją z klatki schodowej i przekonywałam, żeby oddała mi ubrania. Dowiedziałam się od niej, że była prostytutką.
*Ai*

Nasze Sny

przez khaleesi 07 lut 2014, 19:32
Śniło mi się, że pływałam w basenie :105:
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Nasze Sny

przez Steviear 07 lut 2014, 19:57
Dzisiejsze sny mnie zdenerwowały. Tyle tego było. :?

Kazirodztwo. Jakieś chore sytuacje.
Ktoś podstawił bombę w moim domu wczasowym(dziwnym domu bo na wodzie chyba) No ale i tak tam wbiegłam- było mi wszystko jedno, byle tylko uratować 1 osobę. Wszystko zaczęło się palić. Przeszłam przez jakiś znak, który był gorący. Przez ogień przechodziłam - jak duch, dobry duch,który ratuje ostatnie osoby.
Skakałam bardzo wysoko, uciekałam przed czymś innym-jako człowiek .Lasy się przeplatały z wieżowcami.
Byłam kotem a potem jakimś czymś innym, Uciekałam przed wilkami(jako jakieś małe zwierzę już) które odgryzły mi ucho i wiem że w tym momencie umarłam- tzn zdechłam, bo wszystko wokół się zatrzymało.
No i te wilki czy tam psy były na łańcuchach. Byłam zwinna, bo prawie udało mi się je udusić- albo przynajmniej unieruchomić, aby to dzięki barierkom skróciły im się łańcuchy a ja mogłabym wtedy normalnie przejść. Jednak ktoś - koleżanka , która była ze mną wcześniej - jak byłam człowiekiem jeszcze, to jej udało się uciec. Pozostałym 2 osobom też, które się rozdzieliły od nas i skoczyły na dach .A mnie się nie chciało, bo na dole była ścieżka .

No i byłam też przez chwilę kreatorem świata. Zbudowałam komuś dom. Potem jednak zamieniłam się w człowieka, mieszkańca. Jednak dom mi się nie spodobał a poza tym trzeba było uciekać, więc pamiętam jak opuszczałam ten teren przez wielkie góry i doliny. Nie odczuwałam zmęczenia Byłam wysoka na jakieś 5 m - w porównaniu do reszty krajobrazu.- domy też były widoczne z góry- najwyraźniej byłam coraz wyższa.
Steviear

Nasze Sny

przez alone05 08 lut 2014, 17:12
mi się śniło, że byłam na jednym forum internetowym dotyczącym zwierząt i było tam pełno błędów ortograficznych,
było to forum miłośników zwierząt, ale na pewno nie miłośników ortografii :lol:
Sometimes I pretend to be normal but it gets boring so I go back to being me

Nasze Sny

przez *Ai* 08 lut 2014, 18:18
alone05, to byli wielbiciele byków
*Ai*

Nasze Sny

przez wiejskifilozof 13 lut 2014, 11:10
To był dziwny sen,na scenie urocze dziewczyny w wieku po 20 kilka lat, tańczyły toples.Potem okazało się,że mamy rok 1946 ja jestem ukrywającym się Żołnierzem Wyklętym,a moja baza mieści się w sklepie ...sportowym.

Nasze Sny

przez poem 13 lut 2014, 19:45
Vi vi napisał(a):
mothyl napisał(a):khaleesi, nie wierz sennikom! :) O tym co symbolizował szczur w Twoim śnie decydują przede wszystkim dwa czynniki: z czym Tobie samej szczur się kojarzy, i w jakim kontekście widziałaś to zwierzę we śnie.

Jeśli chodzi o interpretację snów, to ja jestem bardziej ze szkoły Freuda (rozpracowujemy sen skojarzeniami) niż senników, bo senniki są częściowo oparte na przesądach. Przykładowo w senniku kot może być kojarzony z pechem albo fałszem, a dla osoby, która opiekuje się kotami może być szczerym przyjacielem, albo po prostu bodźcem codziennym, bez znaczenia w snach.

Mnie się bardzo często śnią szatnie, łazienki, baseny. Wydaje mi się, że te miejsca zestawiają to co intymne, z tym co publiczne.

Czasem tylko z ciekawości zaglądam do sennika. Ale nie pasują mi te interpretacje. Trafnie to napisałeś.

Śnił mi się ostatnio basen - uczyłam się pływać. Oczywiście mi nie wychodziło, wstydziłam się itp.

Często mi się śnią toalety publiczne :P
Szkoła... najczęściej jakiejś miejsca z różnych szkół, które we śnie są jakieś inne i dzieją się dziwne rzeczy.

Sortuj wg